Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: На среща с тестовата Жулиета на Кино арена Запад!

  1. #31
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    супер куклета са!!!страхотен автомобил!!!

  2. #32
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Само от снимките почвам да подскачам в седнало положение тип "Риба на сухо". Пфф да можех и аз да си наместя задните части вътре и да чуя врум врум ...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  3. #33

    Default София-късмет...Варна-йок.

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Само от снимките почвам да подскачам в седнало положение тип "Риба на сухо". Пфф да можех и аз да си наместя задните части вътре и да чуя врум врум ...
    Дам колега ама не можем За съжаление...Колегите от София са си живи късметлии, че са имали възможност и ще имат да покарат отново тестовата Жулиета.Във Варна поне от моето запитване нещата в шоурума на Алфа стоят по следният начин:

    Отказаха ми! Трябвало да съм наясно с марката от много време, да съм имал страхотно сериозни намерения и на трето място като се запиша те си избирали дали мога да тествам колата или не.Няма да коментирам това Просто ми стана интерестно като нямам впечатления от колата чрез тест драйв как да добия и мнение за същата.Със здраве .

    П.с.
    и аз благородно завиждам на колегите от София.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  4. #34
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Ами колега някъде бях чел, че за миналата година от Алфа Ромео в България има продадени точно 17 нови коли. Мисля, че това няма нужда от коментар и определено се налага прилагането на нова стратегия, защото съм сигурен, че ще има хора, които биха си купили Алфа Ромео, ако имаха възможност да ги видят от близо и да ги покарат. Най-малкото цените на Мито и Жулиета са доста добри.
    Примерно Ситроен имаха организиран Тест Драйв в Бизнес Парка в София в продължение на една седмица и единственото условие за да покараш някоя от 4-те тестови коли беше шофьорска книжка.
    Това което стана на Кино Ареан беше една прекрасна първа стъпка и се надявам за в бъдеще да има повече такива събития.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Хората с доход, позволяващ нов автомобил по правило не пишат по форуми от този род, с изключение на един - двама ентусиасти тук, но това е щото са доста млади и още ги сърби да си начешат крастата. Кво като ни организират тест драйв, да не би ей сега да извадим по 40 000 за бензинова или 48 000 за дизелова и да се юрнем да ги купуваме от шоурума?!? Аз ако съм на мястото на дилърите също не бих трошил време и пари за подобен род реклама. Ситроен може да си правят колкото си искат тест драйвове в Бизнес парка, щото с годините са се утвърдили като бюджетна служебна кола в България, докато Алфа няма шанс за това най-малкото защото не е бюджетна. За справка - цената на Жужа е съизмерима с тази на добре оборудван С5, който е в по-горният клас. За локациите на тест драйва да не говорим, СФА се целят във фирмите, а ММ в кой се целят на паркинга на "Арена"? Младите хора в БГ нямат сериозен доход, освен ако мама и тате не дават, голяма част са и безработни - кому ще я продадат тая Жулиета дето я тестват пред "Арена"?!?
    Last edited by RPWWD; 02-08-2011 at 15:20.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Колега цените на Жулиета и ДС4 са едно към едно, а С4 е средно с по няколко хиляди по-евтин, а на С5 цените са от 41 до към 95 хиляди, като за добре оборудван си трябват поне 55 хиляди.
    Също така на Арена имаше доста хора, които не познавам и съответно не бих могъл да твърдя със сигурност, че никой от тях не е потенциален купувач. Но такива събития трябва да се организират и никой не твърди, че паркинга на кино Арена е подходящото място. За да се печелят пари първо трябва да се влагат и не мисля, че големите марки са се наложили на пазара като са си стоели спокойно по автосалоните.
    Млади хора с добър доход има достатъчно, просто трябва да бъдат намерени и заинтригувани.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #37
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    аз ще мина да сваля на някоя детелинките , в бързината
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  8. #38
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Колега цените на Жулиета и ДС4 са едно към едно, а С4 е средно с по няколко хиляди по-евтин, а на С5 цените са от 41 до към 95 хиляди, като за добре оборудван си трябват поне 55 хиляди.
    Също така на Арена имаше доста хора, които не познавам и съответно не бих могъл да твърдя със сигурност, че никой от тях не е потенциален купувач. Но такива събития трябва да се организират и никой не твърди, че паркинга на кино Арена е подходящото място. За да се печелят пари първо трябва да се влагат и не мисля, че големите марки са се наложили на пазара като са си стоели спокойно по автосалоните.
    Млади хора с добър доход има достатъчно, просто трябва да бъдат намерени и заинтригувани.
    Младите хора с добър доход, ако не дават тате и мама, са наркодилъри, а те се кефят на други марки

    п.п. С4, ако изключим колите, които "Петрол" бяха купили на едро преди няколко години, няма добри продажби в България като нов, да не говорим, че едвам си изкарва гаранцията преди да се скапе яко (имам преки впечатления от няколко 2,0 ХДИ и 1,4 бензин) и добре, че са Берлингото и Джъмпера, та Автомотор да се позакрепят
    Last edited by RPWWD; 02-08-2011 at 16:32.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Absente_ View Post
    аз ще мина да сваля на някоя детелинките , в бързината
    Тестовата няма детелини, "обикновена" 1,4 турбо си е, то оставаше и да ни дадат да тестваме QV тогава и аз щях да се съглася че не им е добре нещо
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  10. #40
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Нямам нищо против такива прояви ,но просто паркинга пред арената е твърде малък за теста ,който бих искал да направя

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandrov70 View Post
    Нямам нищо против такива прояви ,но просто паркинга пред арената е твърде малък за теста ,който бих искал да направя
    Наложи се теста да се проведе на паркинга след като един алфаДЖИЯ я взе и не се върна 50 мин. докато не му се обадиха... иначе нямаше никакъв проблем да се изкара и по улиците, то всъщност това си беше идеята ама...
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #42

    Default ..

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Хората с доход, позволяващ нов автомобил по правило не пишат по форуми от този род, с изключение на един - двама ентусиасти тук, но това е щото са доста млади и още ги сърби да си начешат крастата. Кво като ни организират тест драйв, да не би ей сега да извадим по 40 000 за бензинова или 48 000 за дизелова и да се юрнем да ги купуваме от шоурума?!? Аз ако съм на мястото на дилърите също не бих трошил време и пари за подобен род реклама. Ситроен може да си правят колкото си искат тест драйвове в Бизнес парка, щото с годините са се утвърдили като бюджетна служебна кола в България, докато Алфа няма шанс за това най-малкото защото не е бюджетна. За справка - цената на Жужа е съизмерима с тази на добре оборудван С5, който е в по-горният клас. За локациите на тест драйва да не говорим, СФА се целят във фирмите, а ММ в кой се целят на паркинга на "Арена"? Младите хора в БГ нямат сериозен доход, освен ако мама и тате не дават, голяма част са и безработни - кому ще я продадат тая Жулиета дето я тестват пред "Арена"?!?
    Колега не съм чел във форума правило от което е видно, че като си купя нова кола си дигам точките и няма да пиша тук или няма да чета мненията на колегите. Принцип си прав според мен само за едно нещо.Да нямам 60 000 лв. за нова алфа, но имам познати и колеги които имат парите....ами като покарам едно такова нещо и като споделя тук там хроата могат и да се замислят за закупуването....като те разнат за Тест Драйв с това отношение едва ли ще имаш желание да се появиш в шоурма....нещо повече.Може да ги нямаш парите кеш, но ако имаш мерак за изплащане как да разбереш дали колата става или не.....да те грабне......ми като те изритат от едно две места и ще идеш при приятелски настроения Екип от Ситроен, които ще ти дадат да покараш Ц5 с фул екстри и само защото са ти дали тест дравй ще си купиш Ситроен а не Алфа....щото в алфа не дават тест.Не мисля, че е основателна причина.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  13. #43
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Колега не съм чел във форума правило от което е видно, че като си купя нова кола си дигам точките и няма да пиша тук или няма да чета мненията на колегите. Принцип си прав според мен само за едно нещо.Да нямам 60 000 лв. за нова алфа, но имам познати и колеги които имат парите....ами като покарам едно такова нещо и като споделя тук там хроата могат и да се замислят за закупуването....като те разнат за Тест Драйв с това отношение едва ли ще имаш желание да се появиш в шоурма....нещо повече.Може да ги нямаш парите кеш, но ако имаш мерак за изплащане как да разбереш дали колата става или не.....да те грабне......ми като те изритат от едно две места и ще идеш при приятелски настроения Екип от Ситроен, които ще ти дадат да покараш Ц5 с фул екстри и само защото са ти дали тест дравй ще си купиш Ситроен а не Алфа....щото в алфа не дават тест.Не мисля, че е основателна причина.
    За да си купиш нова кола на изплащане ти е нужен поне 2000 лв. чист месечен доход и да нямаш жена и деца, които да са с предимство при разходите пред колата. Такива люде във форума не са много, а пък такива, които могат да извадят 60 000 лв. кеш, без да са продали на баба къщата на село и земята на стрина си Гюргя на първа линия на морето - хич

    п.п. Пиша отскоро в този форум, но карам италиански коли от 11 години, просто на младини не бях интернет и РС потребител и да знаеш, че на 3 пъти съм се спирал от взимането на кола на лизинг в последният момент, и слава Богу, защото и моята покупка можеше да е сред обявите на Хипо Алпе Адрия или Интерлийз за байбек автомобили
    Last edited by RPWWD; 03-08-2011 at 16:12.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #44
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Милано моторс България са пълни идиоти.Много по популярни марки /с подбни цени/ организират реални тестове.
    Достатъчно е да се посети годишното изложение на коли, за да видиш, как на щанда на фиат и в частност при алфите организацията е пълна 0.Да не говорим за гаранционното им обслужване-има такава тема.
    Много по престижни и скъпи марки са с любезни и отзивчиви служители и организация, готови да ти покажат и обяснят всичко. На последното автоизложение - имаше хубава мацка, останалото при милановците отново си беше селски кенеф.
    По такива причини всякакви хора и с по малки възможности и хора с по 5 -7 автомобила /аз познавам такива, които са натрупали пари без земи и баби / нямат нито една алфа, а и не искат да имат, нито да чуят за нея-ами как да чуят, като нашите местни ганьовци дистрибутори се правят, все едно продават ролс ройсове примерно?
    Коли така не се продават-така се продава Мона Лиза или Слънчогледите примерно
    Last edited by fred; 12-08-2011 at 09:10.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #45
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Хората с доход, позволяващ нов автомобил по правило не пишат по форуми от този род, с изключение на един - двама ентусиасти тук, но това е щото са доста млади и още ги сърби да си начешат крастата. Кво като ни организират тест драйв, да не би ей сега да извадим по 40 000 за бензинова или 48 000 за дизелова и да се юрнем да ги купуваме от шоурума?!? Аз ако съм на мястото на дилърите също не бих трошил време и пари за подобен род реклама. Ситроен може да си правят колкото си искат тест драйвове в Бизнес парка, щото с годините са се утвърдили като бюджетна служебна кола в България, докато Алфа няма шанс за това най-малкото защото не е бюджетна. За справка - цената на Жужа е съизмерима с тази на добре оборудван С5, който е в по-горният клас. За локациите на тест драйва да не говорим, СФА се целят във фирмите, а ММ в кой се целят на паркинга на "Арена"? Младите хора в БГ нямат сериозен доход, освен ако мама и тате не дават, голяма част са и безработни - кому ще я продадат тая Жулиета дето я тестват пред "Арена"?!?
    Теста беше организиран само чрез един непренуден разговор с консултанта на ММ! Аз му споменах че се събираме на Арена и тои пожела да дойде с Тестовата Колаа! Аз се опитах да му обясня че там вероятно няма да има голям брой потенциални купувачи! Цялата идея на това да се организира каране на Жулиета беше ако е възможно да се променят малко коментарите за автомобила, а именно много хора които не са я виждали дори, дрънкат глупости за нея ........ но всеки има право на мнение! Аз самия преди да си я купя попрочетох доста и повечето беше негативи и то от фенове на марката!
    В София ако искаш и отидеш в ММ можеш да тестваш когато си поискаш новата жулиета и никой няма да ти откаже!
    А колко са младите които могат да си я позволят е друг въпрос ... аз също се броя към младите но и на мен не ми стигнаха силите за да я платя и получих помощ! Та в този ред на мисли то са малко марките които младите могат да си позволят и повечете са Корейски!

    ---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

    Quote Originally Posted by Alexandrov70 View Post
    Нямам нищо против такива прояви ,но просто паркинга пред арената е твърде малък за теста ,който бих искал да направя
    За жалост се получи Изпълнение в стил АЗ съм БЪЛГАРЧЕ! Когато колата дойде поне 30 мин никой не се престраши да я поиска. После я взеха 2 –ма колеги и ги нямаше почти час! Бяха им предоставени и документи и чипа за колата (тестовата има отделен чип)! Получи се много гадно, защото останалите стояха на паркинга и чакаха! И за да има повече хора, които да я покарат на останалите не им се даваха документи но тези които искаха излизаха на булеварда пред Арена! А останалите въртяха на паркинга за съжаление! Иначе замисала беше да се тества по булевардите около арена но за около 10-15 мин на човек!

    ---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Милано моторс България са пълни идиоти.Много по популярни марки /с подбни цени/ организират реални тестове.
    Достатъчно е да се посети годишното изложение на коли, за да видиш, как на щанда на фиат и в частност при алфите организацията е пълна 0.Да не говорим за гаранционното им обслужване-има такава тема.
    Много по престижни и скъпи марки са с любезни и отзивчиви служители и организация, готови да ти покажат и обяснят всичко. На последното автоизложение - имаше хубава мацка, останалото при милановците отново си беше селски кенеф.
    По такива причини всякакви хора и с по малки възможности и хора с по 5 -7 автомобила /аз познавам такива, които са натрупали пари без земи и баби / нямат нито една алфа, а и не искат да имат, нито да чуят за нея-ами как да чуят, като нашите местни ганьовци дистрибутори се правят, все едно продават ролс ройсове примерно?
    Коли така не се продават-така се продава Мона Лиза или Слънчогледите примерно
    Колега не искам да ги защитавам ММ но дайпример кой са тези марки! Аз мога да дам пример от опит! Първо исках новата мазда 3 но те нямат въобще кола (поне тогава де) даваха ми да карам 6 -ца! После ходих на тест в Хонда но нямат тестова 1.8 бензин а дизел но аз не искам дизела а бензина! После реших да отида да покарам и да разгледам Ауди после да я покарам но мен ме качиха на предният модел не на новата тройка която е 1.4 150 коня и то след уговорки! Обясни ми се че колата има записани часове и незнам си какво! А когато отидох в ММ казах че се интересувам от Жулиета и ми казаха хайде да я покараш и после ще поговорим! Надявам се да не ми се налага да им ползвам сервизните услуги но каквото сабя покаже!
    Last edited by HACCP; 12-08-2011 at 12:12.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •