Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Не точно проблем!

  1. #1
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default Не точно проблем!

    Почти от като имам автомобила от подписа ми съм забелязал, че вентилатора на климатика в движение не работи равномерно, просто звука от перката е пулсиращ, по струята на въздуха не се усеща. Вчера реших, че ще разглобя вентилатора за да прегледам моторчето, но когато колата е в покой и ключа е само на контакт вентилатора работи равномерно, запаля ли двигателя пак работи равномерно, но покарам ли известно време започва да пулсира. Това го прави и на автоматично регулиране на струята и на фиксирани обороти. Този симптом ме накара да обърна внимание и на вентилатора на радиатора, указа се, че когато се включи в движение също работата му е пулсираща, когато тествам вентилатора на алфадиаг работи напълно равномерно. Пи принцип това пулсиране не ми пречи, но явно има някакъв проблем в тоците. Въпроса ми е, някой имал ли е подобен проблем и откъде може да идва. В сервиза уреда нищо не показва.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Или зареждането или лоша маса.Вентилатора лапа здраво ток. Виж някъде да не нагрява някой връзка.Т'ва е моето мнение

    п.с А може и да е от "характера" на колата
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Извинявам се за тъпият въпрос, но когато двигателя работи тока от къде идва и какво го регулира? Щото като е на контакт явно идва от акумулатора.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Когато работи идва от генератора. На него има регулатор с кондензатор. Провери си масите по шасито и мотора, почисти ги...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    При мен го имаше този проблем, но свалих вентилатора и го понапръсках с WD40. Не знам дали заради WD-то, но след време спря. Преди тази процедура като започнеше да се върти на тласъци го усилвах на МАХ и после като го намаля се успокояваше. Да вметна ,че при мен и бръмчеше май от някоя втулка, но спря.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  6. #6
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Когато работи идва от генератора. На него има регулатор с кондензатор. Провери си масите по шасито и мотора, почисти ги...
    А масите къде са? Знам само тази на акумулатора и на компа.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има на левия и на десния рог, на скоростите, на блока на мотора, зад кутията на купето пак има маса ама там трудно ще стигнеш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Моя пулсира само когато има и подаден мигач.

  9. #9
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Danaq View Post
    Ако някой разгледа схемата ще види, че вентилаторът за купето е на една маса, а за вентилаторът за радиатора на климатика - на друга маса. Общото на двата вентилатора е само един 40А бушон. Значи ето къде е проблемът с кофти връзка
    Прегледах бушоните, почистих ги и пулсирането на перката на радиатора се оправи, вентилатора на климатика също се оправи, но не и като включа мигачите- пак започва да пулсира. Алфичките май си имат проблем с тоците, като нищо ще се окаже, че прословутото клатене на обороти е заради тоци.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Прегледах бушоните, почистих ги и пулсирането на перката на радиатора се оправи, вентилатора на климатика също се оправи, но не и като включа мигачите- пак започва да пулсира. Алфичките май си имат проблем с тоците, като нищо ще се окаже, че прословутото клатене на обороти е заради тоци.
    Колкото и да е мощен генератора и адекватна системата му за управление, няма как да сведе до нула влиянието на импулсен товар като мигачите. Това съм го виждал на всички автомобили, които съм имал и ползвал,тъй че не е само при алфите и според мен не е проблем или дефект. А за клатенето на оборотите съм сигурен,че не е оттам.

  11. #11
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Е добре, но вентилатора пулсира само на мигачи, ако пусна аварийните не пулсира, ако премигвам с фарове като мигач пак не пулсира. На мен ми се струва, че влиянието на мигачите е твърде голямо за да се приеме, че е само дразнещ дефект.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Е добре, но вентилатора пулсира само на мигачи, ако пусна аварийните не пулсира, ако премигвам с фарове като мигач пак не пулсира. На мен ми се струва, че влиянието на мигачите е твърде голямо за да се приеме, че е само дразнещ дефект.
    Тука вече шах с пешката Ако на аварийни не пулсира а на мигачи пулсира значи някоя маса не е както трябва
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тука вече шах с пешката Ако на аварийни не пулсира а на мигачи пулсира значи някоя маса не е както трябва
    Ей туй ми каза и един приятел монтьор, но не прояви особен мерак да проверява масите още повече, че няма никакъв опит с АР. Та сега остава някой отворен колега от Пловдив да изрази желание за ровичкате в жегата по моята кошница пък току виж станала.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Ей туй ми каза и един приятел монтьор, но не прояви особен мерак да проверява масите още повече, че няма никакъв опит с АР. Та сега остава някой отворен колега от Пловдив да изрази желание за ровичкате в жегата по моята кошница пък току виж станала.
    Зачисти масите на задните мигачи или пусни паразитни маси.Има голяма вероятност с това да си решиш проблема.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Аз като ви разправям да си миете двигателите да не се омасляват и окисляват - вие не та не .
    Киселинните пари от акумулатора, особено при 145/6, брутално окисляват таблото с бушоните под кормилото.А за в двигателя да не говорим.Особено релетата, които са точно до него.
    Last edited by GammaRay; 11-07-2011 at 21:41.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •