Results 1 to 15 of 17

Thread: Менят се оборотите при запалване, ТуйнСпарк

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    ...
    Last edited by badmadafaka; 14-02-2012 at 10:30.

  2. #2
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Колега, и аз имам същият проблем... ако може наистина някой да даде предложения, че и аз се изчерпах вече с идеите..

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Това звучи като вечната тема "пали ми от втория път", в която има 500 мнения и 300 вида решения и при всеки е различно. Като си взех колата палеше от втория път. Без да сменя нищо, след едно обслужване(ремъци, масла, филтри) взе че се оправи. 3 години по-късно ми го направи за 3-4 дни и последния месец пак нямам проблеми.

    Иначе и заминаващ си дебитомер знам, че дава проблеми при студен старт.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    пробвай с някакъв друг дебитомер колега при мен палеше и след 3 -4 сек чудене гаснеше извадих кабела на дебитомера и пробвах пак пали бес проблеми
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V '99 120hp

  5. #5
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Е за дебитомерът не знам вече.. мислех, че е ОК, но ще го дам да го видят... а колко струва нов ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Е за дебитомерът не знам вече.. мислех, че е ОК, но ще го дам да го видят... а колко струва нов ?
    Зависи от номера по Бош, но е от 130 до 800 като порядък.
    Arena Coast Customs

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Става дума за следното: при запалване на студен мотор има едно менене на оборотите и "кашляне" на двигателя (все едно, че не може да си образува сместа коректно)... Това е буквално за 3-4 секунди. след което всичко тръгва перфектно... Колата върви на змей и когато е топъл мотора това нещо го няма.

    Търсих причината в следните неща:
    - свещи, бобини и кабели (свещите са перфектни, бобините работят коректно, кабелите бяха доста стари и два от тях бяха с доста лош вид на изолацията и ги смених профилактично) -> никаква промяна;
    - датчика на термостата за образуване на сместа при студен мотор (смених го профилактично след 2-3 отчетени грешки, новия е "хофер", не знам колко е свестен но от смяната грешки не е отчитал компа) -> съвсем леко се пооправи, но все още се получава;

    Грешки компа не записва, както казах това "явление" продължава по 3-4 секунди, след което всичко тръгва както трябва да бъде... Мотора е 2.0 с металния капак (М 2.10.4) и няма ремък на балансиращия вал (демек вала се вози и балансира единствено тежеста на колата).
    Дайте идеи какво още да проверя/сменя в търсене на причината..?
    Не, че е проблем, но е съвсееем леко дразнещо като палиш сутрин и колата да се зачудва дали и се работи или иска да гасне, било то и само за 3-4 секунди...
    При мен това се оправи, като смених дебитомера. Ама сложих евтин от e-buy. Пробвай с дебитомер от някой познат.
    146 1.6 TS 01.97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •