Results 1 to 13 of 13

Thread: Скоростна кутия алфа 33 (доста модели)

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default Скоростна кутия алфа 33 (доста модели)

    Някой има ли инфо защо "хърка" 2 на алфите????
    1. Като начало смених пружинният щифт на изходящата ос от скоростната кутия свързващ лоста и това помогма донякъде но.....
    2. Премахнах (доколкото е възможно) луфта м/у скоростния лост и вилката към кутията но .... проблема остава.

    Та питам някои да е сменял синхронизатори на предавките и да видял ефекта?????????
    Или да знае друго решение на проблема?

  2. #2

    Default

    четох в ит.статия, че този проблем се решава чак в последните модели на 145/146 с по-дебели пулове. не съм сигурен сигурен в точния превод, италианския ми е хоби.
    в друга руска статия пишеше, че ако се правиш на състезател с бързо превключване, бързо стигаш до този проблем.
    аз съм свикнал и превключвам без хъркане, но като кара друг, 2-ра и по-рядко 1-ва се обаждат на всяко превключване. След това, макар че съм свикнал и на мен ми хъркат, но след ден пак замлъкват. като че ли нещо вътре се размества и намества

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default Литература за скоростната кутия за 4х4 и заден диференциал

    Някои да има литература и чертежи на скотостна кутия и заден диференциал Алфа 33 4х4

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: Скоростна кутия алфа 33 (доста модели)

    Quote Originally Posted by JINXY
    Някой има ли инфо защо "хърка" 2 на алфите????
    1. Като начало смених пружинният щифт на изходящата ос от скоростната кутия свързващ лоста и това помогма донякъде но.....
    2. Премахнах (доколкото е възможно) луфта м/у скоростния лост и вилката към кутията но .... проблема остава.

    Та питам някои да е сменял синхронизатори на предавките и да видял ефекта?????????
    Или да знае друго решение на проблема?
    това явление се наблюдава при почти всички 33-ки
    баща ми има 33-ка и положението е същото!!!
    според мен това не е болка за умиране и Angel е прав затова, че като и свикнеш ще почнеш да си ги вкарваш добре без да ти хърка
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default Скоростна кутия АЛФА 33

    Ами аз одавна съм свикнал, защото тази 33 я карам вече 3 години, а преди нея 2 години имах друга 1.5 4 карборатора- и тя хъркаше, а преди нея баща ми караше Жулиета 1.8 4 карборатора - и тя хъркаше. Та аз опит с Алфите, мисля че имам, но проблема ме дразни. Разглобявал съм почти всичко по 33 без скоростната кутия и затова там нямам опит.......

  6. #6
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе тва 2ра си е характерен проблем за по-старите модели на алфа. на много места пише че е от бързо износващи се синхронизатори а аз съм отварял на алфета скоростите и в интерес на истината точно на 2ра синхр. беше най-зле
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  7. #7
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    А 1 и 3 не хъркат ли?

    п.с. Всичко е въпрос на свикване при мен не хъркат!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    167

    Default

    а някои може ли да каже това ще се махне ли ако си сменя синхроните заштото и при мен е така и много яко ме дразни
    155 2.0 traktor

  9. #9
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    При моята няма никакав проблем но карах една друга 1.7 4 карбуратора и на нея хъркаше от време на време. Пробваи да я караш с двойно амбриране като превключваш от 1 на 2-ра и като сваляш от 3-та на 2-ра с двойно амбриране и междинна газ ако така не ти хърка мисля че проблема ще е в синхронизаторите.
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  10. #10
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Alfamaniak
    При моята няма никакав проблем но карах една друга 1.7 4 карбуратора и на нея хъркаше от време на време. Пробваи да я караш с двойно амбриране като превключваш от 1 на 2-ра и като сваляш от 3-та на 2-ра с двойно амбриране и междинна газ ако така не ти хърка мисля че проблема ще е в синхронизаторите.
    с двоино амбриране и междинна газ проблема изчезва на 100 %
    това съм го пробвал много пъти и го казвам от опит, даже докато карах на баща ми 33-ката винаги така превключвах.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Пробвали ли сте с добавка за маслото на скоростите?

    При повечето коли, за съжаление не сме слагали на Алфа има добър ефект.


  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default Какви добавки ...

    Какви добавки сте ползвали с успех? Препоръчайте нещо по-сигурно

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default а така

    имам скоростна кутия с кардан ,кутията е в перфектно състояние ако имаш интерес ми пиши

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •