Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблеми в ел.оборудването след смяна на акумулатор и ремонт на генератор.

  1. #1

    Default Проблеми в ел.оборудването след смяна на акумулатор и ремонт на генератор.

    Колеги, в момента тоците в колата си правят каквото искат вседсвие на упоменатите действия в заглавието на темата.
    Ремонта на генератора беше наложен след замерване при смяна на акумулатора - даваше 11.86 V напрежение при работещ двигател.
    Сменени бяха статора, който се беше деформирал от температура и четките с релето.
    Дълго време преди това карах въпреки съобщението на дисплея за проблеми с волтажа, но го свързвах с 9-годишния акумулатор, който беше за смяна.
    В момента се случват следните събития :

    1.При налеко натискане на спирачки веднага се включна ABS, със съответната лампа на таблото и двигателя се опитва да загасва.

    2.Централното заключване работи на случаен принцип.

    3.Премигва осветлението в купето и осветлението на дисплея.

    4.При подаване на контакт претреперват стрелките на скоростомера и оборотомера,

    5.Включват се разни електроуреди сами.

    6.Случват се и други странности, за които не се сещам в момента

    Прегледани са обстойно връзки и предпазители.
    Предполагам, че някои от блоковете се е прецакал, вследствие на гореспоменатите процедури или заради продължителното каране с прецакан акумулатор и тук в Плевен всички електричари само бърникат и нищо съществено не правят - най-много да прецакат нещо повече.
    Ясно ми е, че оттук трудно става, но ако има някой опит при такъва или сходни проблеми да напише нещо, макар, че ми се струва, че трябва да се ходи до София.
    Другата ми молба и да ме насочите към хора които си знаят работата в това отношение.
    Моите уважения към Бобо, Лисан, Ванто и другите обявени във форума, но специално с ел.оборудването не знам към кой да се обърна в София.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    откачи захранването от динамото и остави да бачка само на акумолатор, виж дали ще се оправи, има вероятност да е проблема в самото динамо, след ремонта може да се е деформирало и да ти прави бели.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  3. #3
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Това, което описваш ми прилича на лоша маса някъде (окислена, хлабава, нагоряла връзка) и най вероятно е някъде близо до това дето сте пипали,
    демек динамо или батерия.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  4. #4

    Default

    Масите също са проверени, проверяваха и уж стабилираха конзолите на релетата и предпазителите, блоковете под волана. Доста бъгава работа, но в крайна сметка проблемите си останаха.
    Струва ми се че трябва лицензиран софтуер, който да локализира областите на проблемите и да насочи хората къде да търсят, а друг вариант е да има други блокове и да се пробва със заменяне един по един.
    Между другото ми казаха за една 156-ца в града, че човека се е скъсал да сменя блокове и накрая е намерил колега, който се е съгласил да му вземат от неговата кола един по един всеки блок и така са намерили проблемният, който е бил някакъв който управлявал таблото - повечето токове вървяли оттам.
    Last edited by old alfist; 08-07-2011 at 22:52.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #5
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Със софтуер няма да откриеш проблема.
    По-скоро трябва опитен техник.
    Това дето се случва при теб не зависи само от един "блок".
    Симптомоте дето описваш са типични за много коли, когато имат проблем с масите м/у купе и мотор и т.н.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Със софтуер няма да откриеш проблема.
    По-скоро трябва опитен техник.
    Това дето се случва при теб не зависи само от един "блок".
    Симптомоте дето описваш са типични за много коли, когато имат проблем с масите м/у купе и мотор и т.н.
    Може и така да е - между другото забелязахме на едно място и едни оголени изолации на кабелчета, но целостта на кабелите беше здрава и се появиха съмнения за намесата на плъхове.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Дам това с плъховете го ядох и аз ! При мен извадих късмет , че бяха яли на по-достъпни места и не се наложи да търсим с врачка
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега щом си от Плевен опита ли при момчетата от "Пансервиз". Жоро е много на ТИ със електрониките. Опитай той да ти открие проблема и тогава се насочвай извън града. Ако решиш мога да ти дам местоположението им или телефон.
    Описаните проблеми наистина наподобяват лоша маса като основен проблем. Не е задължително да е прекъсната достатъчно е да е намалено сечението й (разкъсани жички). Местоположението може да е в самия генератор. Щом има и оголени кабели може да има частично допиране отвреме на време или прехвърляне по индукция.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #9
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    При мен се беше скъсала една маса която е между левият подкалник и тампона на кутията вътре в двигателният отсек. Просто болта който е на тампона беше скъсан от корозия защото е изложен на атмосферни влияния. Тогава ми правеше разни подобни чалъми.

    Поздрави
    Last edited by mian4o; 11-07-2011 at 21:14.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  10. #10

    Default

    Благодаря за съветите, но нещата се влошиха повече - сутринта се опитах да се прибера от вилата към града и колата загуби токове само след няколко метра.
    Пред уикенда прегледах и претегнах де-що видях маси и изолирах двете оголени от мишоците кабелчета.
    Дано намеря някой съвестен специалист, койта да се заеме с тази неприятна работа, пък и не смея да я подкарам, че не знам дали няма да ме остави някъде по пътя.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Благодаря за съветите, но нещата се влошиха повече - сутринта се опитах да се прибера от вилата към града и колата загуби токове само след няколко метра.
    Пред уикенда прегледах и претегнах де-що видях маси и изолирах двете оголени от мишоците кабелчета.
    Дано намеря някой съвестен специалист, койта да се заеме с тази неприятна работа, пък и не смея да я подкарам, че не знам дали няма да ме остави някъде по пътя.
    Въпреки че сте проверили всички маси направи един експеримент с кабели за даване на ток свържи масата на мотора с тази на купето така ще елиминираш възможността да е изгнила масата на мотора вътре в изолацията което е много често срещано След това провери кутията за разпределение на плюсовете и пластините вътре. Ако си проврил кабелите от алтернатора и стартера добре, ако не ги провери. Това мога да кажа отдалечено
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Колега прочетох, че си с нов акумулатор, но пробвай с друг работещ със сигорност, защото аз имах абсулютно същите симптоми, когато ми замина моя акумулатора. Идеята ми е, че колата ако няма стабилна батерия, ел.блоковете си правят каквото си искат, защото те взимат ток от акумулатора, а не направо от генератора. (А относно новия акумулатор, аз съм попадъл на нов от магазина, на който волтаж е перфектен, но когато го напънаха с амперклещи се оказа, че не държи ток. Ама поне беше в гаранция и го смениха с нов в рамките на същия ден,смоче тъпотията беше дкато се установи, че проблема е в акумулатора, а не в колата.)

    П.П. Провери си пак генератора дали е както трябва, да не се окаже, че на колата не и дастига ток и взима помалко от акумолатора и в един момент да изгаснеш съвсем, някаде далеч от дома.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #13

    Default

    Струва ми се, че идва края на моите неволи - в момента тече 72-часово изпитание на ел.системата. Вече 24 часа всичко е стабилно.Лошото от цялата работа е разбитата ми нервна система, заради несвършената работа от мърлячи с претенции от уж специализирани сервизи в града. Ремонта беше извършен от скромни, но разбиращи специалисти по електроника - по техни думи проблема е бил в едно реле, което е пропускало малко над 7V, вместо 12 и един от основните електронни блокове се е шашкал.Всичко това стана с любезното съдействие на г-н Жоро Данчев63, който дори ме издърпа с неговото Алфа от вилата ми на 15км. от града и ме заведе при хората.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    РАЗГЕЛЕ ЗАЕБИИ, ТОРМОЗ ТОЛКО ВРЕМЕ. СЕГА ТРЕБВА ДА ГО ПОЛЕЕТЕ
    мисли, преди да дейсваш !!!

  15. #15
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Така е аман от "майстори". Важното е че си на пътя отново.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •