Results 1 to 11 of 11

Thread: 146цата ми не върви...

  1. #1
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default 146цата ми не върви...

    Колеги, имам проблем с количката.Тя е 120 коня TS, но няма вървежа на такава мощ.Проблема се явява в това, че дори след здраво натискане до края на педала на газта колата не наема ... все едно се чуди.Така ..отворих капака и опитах ръчно да подам газ и забелязах, че след като се натисне се чува някакво странно "всмукване" ... не знам на въздух или на какво, но се чува.. след това вече идва звука от двигателя.Не знам от какво е, но не само, че не наема като за 120 коня, а и от както стана така, колата звучи по друг начин.. по шумна е... все едно двигателя се мъчи, но нещо му пречи да покаже пълния си потенциал.... Помагайте

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    тука трудно ще ти кажем нещо конкретно отиди на диагностика да ти проверят ламбда,дебитомер ако след като я изцедиш значи катализатора е запушен

  3. #3

    Default

    Звучи ми като да смуче въздух от някъде-скъсан маркуч към дросела или пукнат всмукателен колектор но трябва да се види на газоанализ каква смес дава
    счупена филтърна кутия също е сред заподозрените
    Last edited by Tedo; 08-07-2011 at 23:56.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4

    Default

    Чакай да фърля бобеца.....да,така.Тва всмукване ако не идва от ултраспортен китайски филтър пробвай да намериш от къде се чува и от къде ти смуче въздух.Качи си го за всеки случай и на диагностика или пробвай с друг дебиЛомер.

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    На работещ мотор почни да разтягаш и свиваш всмукателните пътища, и ако се промени работата на мотора, дори за части от секундата, значи си имаш спукване. Мотай с изолирбанд или сменяй. А па те 1.6-тичките не вървят принципно
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #6
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    На работещ мотор почни да разтягаш и свиваш всмукателните пътища, и ако се промени работата на мотора, дори за части от секундата, значи си имаш спукване. Мотай с изолирбанд или сменяй. А па те 1.6-тичките не вървят принципно

    Моя 1.6 вървеше е , колега... затова ми направи впечатление, че сега отказва.. не казвам, че е голяма бегачка, но Opela на баща ми, който е 75 коня върви повече..

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  7. #7
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Моя 1.6 вървеше е , колега... затова ми направи впечатление, че сега отказва.. не казвам, че е голяма бегачка, но Opela на баща ми, който е 75 коня върви повече..
    Еее начи верно огледай всичко за пукнатини...или ако не си уверен в действията си, я закарай да я видят. Щото този невървеж може да доведе нещо лошо след себе си, ако не му обърнеш внимание навреме.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  8. #8
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Всяка кола при рязко ръчно подаване на газ леко се зачудва, но за кратко. Иначе може и дебитомера да си заминава. Моя понякога влиза в "мързелив" режим и при подаване на газ има едно замисляне и леееко по-бавно ускорява, но пък на другия ден работи идеално???...

    Та така, ако можеш да пробваш с друг дебитомер, преди да купуваш каквото и да е, ще е най-добре.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #9
    започва да се пристрастява kostov_sl's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Сливен
    Posts
    41

    Default

    Същия проблем го имам и аз. Когато взех колата, макар че не е 120 коня, вървеше пъти по-добре. И звука й беше друг. И днес когато един Голф с 90 коня и димящ ауспух ме подмина като малка гара се вбесих. Закарах я на диагностика и ми даде грешка в ламбда сондата, оправиха я момчетата и се усети малка разлика, но нищо съществено. Не ще и не ще просто. :/
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '00 - настоящата
    Alfa Romeo 145 1.4TS '98 - бившата
    Opel Vectra 1.8 '97 - другата бивша

  10. #10
    започва да се пристрастява kostov_sl's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Сливен
    Posts
    41

    Default

    Малко развитие по темата, надявам се да помогне и на колегата със 146-цата.
    След безброй диагностики, ремонти, смяна на части и най-вече хвърлени пари буквално на вятъра, отидох до един сервиз, който се намира на 2 крачки от нас (чудно защо само там не бях ходил) и момчетата вързаха колата с компютъра. Излезе ми същата грешка в ламбдата, както и грешка в температурния датчик (при студен или загрял двигател температурата беше -33 градуса по целзий разбираш ли). След което с един спрей (мисля че почистващ или не съм сигурен точно) понапръскаха тук-таме, оставиха я малко така и я запалих. От сервиза ми казаха, че трябва малко да я изпъвам за да се изчисти системата, така и направих, и вече 2 седмици без абсолютно никакъв проблем. Все едно се качвам в нова кола, нищо общо със състоянието и преди това. Решението беше толкова лесно, че чак ме е яд за парите дето ги хвърлих преди това.
    Ама здраве да е
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '00 - настоящата
    Alfa Romeo 145 1.4TS '98 - бившата
    Opel Vectra 1.8 '97 - другата бивша

  11. #11
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by kostov_sl View Post
    Малко развитие по темата, надявам се да помогне и на колегата със 146-цата.
    След безброй диагностики, ремонти, смяна на части и най-вече хвърлени пари буквално на вятъра, отидох до един сервиз, който се намира на 2 крачки от нас (чудно защо само там не бях ходил) и момчетата вързаха колата с компютъра. Излезе ми същата грешка в ламбдата, както и грешка в температурния датчик (при студен или загрял двигател температурата беше -33 градуса по целзий разбираш ли). След което с един спрей (мисля че почистващ или не съм сигурен точно) понапръскаха тук-таме, оставиха я малко така и я запалих. От сервиза ми казаха, че трябва малко да я изпъвам за да се изчисти системата, така и направих, и вече 2 седмици без абсолютно никакъв проблем. Все едно се качвам в нова кола, нищо общо със състоянието и преди това. Решението беше толкова лесно, че чак ме е яд за парите дето ги хвърлих преди това.
    Ама здраве да е

    Мерси, колега за мнението.Аз я закачих на компютър и се оказа ламбда сондата... сега всичко е наред и колата доста прилично си върви

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •