Results 1 to 10 of 10

Thread: искам да си купя алфа 146?мнения

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv
    Age
    31
    Posts
    18

    Smile искам да си купя алфа 146?мнения

    искам да попитам кви са отзивите за алфа 146 .. какво се разваля наи 4есто каде да гледам при покупка .. питам щото съм решил да си купя такава кола и събирам мнения и бих бил благодарен на вашата колективност по моя проблем .. аз съм нов и за тожа я права темата ако някои знае нещо да праща линкове или няква друга информация , снимки си4ко ще сам благодарен и да ми кажете като цени как върват и 4асти абе си4ко кжото знаете благодаря ви

  2. #2
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Добре дошъл!

    Колективното знание е събрано във форума, ползвай търсачката има доста изписано
    Ако искаш нещо по-конкретно, трябва да зададеш по-точен въпрос. Към какъв двигател си се насочил (бензин/дизел, туйнспарк/боксер), защото има доста неща които са специфични за различните двигатели.

    Относно цени на части погледни тази тема, ще придобиеш и представа кое се сменя най-често.

    А сега видях че модератора на раздела е събрал най-важните теми тук.

    Успех

    146 1.9 JTD, 99'

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv
    Age
    31
    Posts
    18

    Default

    аз питам просто щото ще ми карар афа 2000 година нов внос и знам само 4е е на бензин друго нз нито знам какаф мотор е и се надявам да е 4итава и да е сполу4лива ,, а и другото което знам е 4е е 4ервенка

  4. #4
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by ilkodimitrov View Post
    искам да попитам кви са отзивите за алфа 146 .. какво се разваля наи 4есто каде да гледам при покупка .. питам щото съм решил да си купя такава кола и събирам мнения и бих бил благодарен на вашата колективност по моя проблем .. аз съм нов и за тожа я права темата ако някои знае нещо да праща линкове или няква друга информация , снимки си4ко ще сам благодарен и да ми кажете като цени как върват и 4асти абе си4ко кжото знаете благодаря ви

    Колега, аз съм с такава Алфа... но Junior модификация... та количката е добра, цените вървят около 2500-3000 лв.По принцип колата е по подходяща за млад човек... ако търсиш голяма и луксозна гледай за 156/166.. тъй като 146 е хечбек и не е чак толкова просторна.. зависи какво очакваш от колата... и като гледаш колата първо гледай с какъв двигател е .. Twin Spark е за предпочитане, а не боксерче.Иначе лесно се кара, волана се върти с 2 пръста,значително по маневрена е от 156 например.Айде дано да съм бил малко полезен.
    П.П.: чакаме снимки ако се решиш

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  5. #5
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Щом е бензин 2000, значи е с туйн спарк двигател (Twin Spark), има 1.4, 1.6, 1.8 и 2.0 версии, вече знаеш какво да търсиш във форума

    Тук може да видиш техническите параметри на различните версии:
    http://www.alfa145.co.uk/specs.html

    146 1.9 JTD, 99'

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv
    Age
    31
    Posts
    18

    Default

    на4и аз съм на 19 и това ще мие първата кола и нямам тоя характер кво да се гледа трябва да взема 4овек с мене па и в пловдив колите вурват малко по евтинки сравнение с другите градове

    ---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

    мерси колега за бурзите отговори

    ---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:32 ----------

    да попитам кой двигател е най сполу4лив и кви са ви отзувите за 1.4 ТС щото рова се из форума и гледам абсурдни мнения 4е 1.4 не е за предпо4итане и нз що е така

    ---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

    а какъв разход даава градско каране и извънградско

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Каквото намираш във форума, това е. Няма нищо абсурдно. 1.4 харчи незначително по-малко от 1.6, че и 1.8 и върви значително по-малко.

    Разтърси се, има хиляди теми отговарящи на всичките ти въпроси, няма кой да седне да ти ги извади, сам трябва да търсиш.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    За разхода вече зависи в какво състояние е двигателя... с читав двигател и читав водач разхода в града няма да е над 10/100.. и като не се пържи а се кара до 2500 оборота макс.

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv
    Age
    31
    Posts
    18

    Default ьц

    не ти не ме разбра аз съм нов в форума и малко мие трудно да се оправа па и събирам мнение от хора които карат тази кола 4е да ми стане ясно за мен лие или не е .

  10. #10
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by ilkodimitrov View Post
    не ти не ме разбра аз съм нов в форума и малко мие трудно да се оправа па и събирам мнение от хора които карат тази кола 4е да ми стане ясно за мен лие или не е .
    Ето теми за съвети при покупка:

    http://clubalfaromeo.com/forum/searc...archid=1928840

    Просто и ти трябва да разбереш, че нещата които питаш наистина вече са питани и им е отговаряно многократно.
    Огледай се във форума ще намериш отговорите, и то по-няколко пъти...
    Примерно 2-теми по-надолу от твоята има тема за разхода.

    146 1.9 JTD, 99'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •