Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Тъп климатик!

  1. #16
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    При мен пък духа само от едната страна студено и то от пасажерската.... от шофиорската духа топло а кажете това какво е ?
    От ел.клапите е според мен Даже имаше и тема,къде стояло моторчето вътре в жабката за тея клапи...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    От ел.клапите е според мен Даже имаше и тема,къде стояло моторчето вътре в жабката за тея клапи...
    slik4eto е с двузонов климатроник и според мен има проблем с шофьорската клапа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Филтъра го сменям 2 пъти в годината и радиаторите са ми чисти. Явно компресора не смогва или и аз не знам какво да мисля вече единствено в режим ауто е малко по-добре положението.
    ако при ауто има осезаема промяна ме навежда мисълта към проблем към врътките или самият модул . Замервахте ли налягане ? Ако има пропуск или нещо по агрегата не е наред то ще си покаже .

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    slik4eto е с двузонов климатроник и според мен има проблем с шофьорската клапа
    Щом казваш съм съгласен да ти варвям ама казва , че духа следователно има поток едва ли е затворена ( блокирала ) клапа ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  4. #19
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    [QUOTE=Ladjov;910057]ако при ауто има осезаема промяна ме навежда мисълта към проблем към врътките или самият модул . Замервахте ли налягане ? Ако има пропуск или нещо по агрегата не е наред то ще си покаже .

    Врътките си работят чува се вентилатора че върти с различна скорост на различните степени и че отварят и затварят клапите. Не знам модула как да се провери а налягането е добре. Според мен им е слаб климатика на тези алфи.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Щом казваш съм съгласен да ти варвям ама казва , че духа следователно има поток едва ли е затворена ( блокирала ) клапа ?
    Както е обеснил колегата преди мен става въпрос за смесителната клапа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    ... А колегата дето пълни за ен-ти път като гледаха толкова с тая У-ве лампа някой позавряли се да гледа около компресора и по специално разтоянието между ролката на компресора и самият компресор .
    Гледаха и не е там. Последно решиха, че е от конденз клапа или нещо от сорта, която е на предния радиатор и която, като се скапела се хващала много трудно... Искат да я демонтират и да я нацецат на 20 атмосфери и щело да се разбере, щото иначе от там си изтичало по малко и не могло да се хвана - ала, бала...
    Не им дадох да правят нищо естествено и се си мисля, че е някъде вътре! Пича ме убеждава обаче, че вътре е редко срещано явлението и че, сме щели да си губим времето...
    Мисля си, дали да не вкарам колата в гаража на вилата и да не си я разглобя сам?! На 75-цата, като и сменях моторчето на парното (на еб*ло си майката място) два дни колата не ставаше за каране та за тва се чудя, ама по-добре аз, от колкото някой чупач да я разбута за час...
    Някой стигал ли е до радиаторчето в купето и на много шибано място ли е?
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  7. #22
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Както е обеснил колегата преди мен става въпрос за смесителната клапа
    личи си кой се занимава сериозно с автоклиматици и кой не .

    Quote Originally Posted by danchoti View Post
    Гледаха и не е там. Последно решиха, че е от конденз клапа или нещо от сорта, която е на предния радиатор и която, като се скапела се хващала много трудно... Искат да я демонтират и да я нацецат на 20 атмосфери и щело да се разбере, щото иначе от там си изтичало по малко и не могло да се хвана - ала, бала...
    Не им дадох да правят нищо естествено и се си мисля, че е някъде вътре! Пича ме убеждава обаче, че вътре е редко срещано явлението и че, сме щели да си губим времето...
    Мисля си, дали да не вкарам колата в гаража на вилата и да не си я разглобя сам?! На 75-цата, като и сменях моторчето на парното (на еб*ло си майката място) два дни колата не ставаше за каране та за тва се чудя, ама по-добре аз, от колкото някой чупач да я разбута за час...
    Някой стигал ли е до радиаторчето в купето и на много шибано място ли е?
    Колега ако не го откриете поогледай тръбите някоя да не би не е хваната здраво да вибрира от там може да се е получила дупка и по специално гледай тръбата от вътрешния радиатор към компресора . Това е тръбата на ниското налягане там пропуските се хващат по трудно .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  8. #23
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    След като смених гумичките на термо-регулиращия вентил,вече 3 дена имам студ в колата(дано не е за кратко) и се надявам повече да нямам грижи,щото не остана нещо което не съм ремонтирал по тъпия климатик.Колега danchoti обърни внимание на възела за който говоря,че ми мирише на същия проблем.
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  9. #24
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Благодаря, като го преборя ще пиша какво е било!
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката
    На лесно място ли се намира и може ли без да разглобявам таблото да стигна до него?

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    А топлобобмениците ти почистили си ? И двата радиатора и тоя на купето и тоя отпред на климатика . Ако има натрупана много марсотия по тях тя служи като изолация.
    Тоя на купето как може да го почистим и как да стигнем до него?
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #26
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Аз честно казано не знаех какво търся и бях готов да изпотроша малко пластмаси.Оказа се,че термо-регулиращия вентил се крие под един Г-образен капак на кожуха на изпарителя.Лесно се маха капака защото се държи на една видия,обаче от там нататък е по-лесно да гледаш отколкото да работиш.Всичко това е над педала за газ.
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  12. #27
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Тоя на купето как може да го почистим и как да стигнем до него?
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61433
    В тази тема мисля , че достатъчно добре са го обяснили
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  13. #28
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Съжалявам, че чак сега намирам време да пиша какво се оказа, но лято е ...
    Пълних, гледах, рових, търсих и на края се оказа от игличката.... идеше ми да се гръмна, защото миналата година без да изпуска от игличките ми предложиха да ми ги сменят за всеки случай

    Здраве да е!
    Важното е, че духа
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  14. #29
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    и на края се оказа от игличката.... идеше ми да се гръмна, защото миналата година без да изпуска от игличките ми предложиха да ми ги сменят за всеки случай
    Заглавие : Тъп климатик

    Не е тъп климатика !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #30
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Здравейте, за да не отварям нова тема ще пиша тук ,от известно време 5мин след като запаля колата, компютъра ми показва -30 или -някаква си темперитура ,говоря за външната и както следва започва да ми духа топло ,което не е приятно ,някой да е имал същия проблем или лек за него?
    АР 156 1.8 ТС 2000г

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •