Results 1 to 10 of 10

Thread: Не показва вътрешна температура 2.4 140кс

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Не показва вътрешна температура 2.4 140кс

    В началото като я купих,натисках копчето и ми я изписваше на мястото на километрите,сега от няколко месеца натискам копчето,но не показва температурата.Вчера погледнах дясното огледало,датчика си стои,кабелчетата не са прекъснати.Ако датчика е прецакан,не трябва ли поне да покаже няква температура(дори и грешна) или не показва нищо??
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Колега когато дадеш на контакт забележи лампата за климатика дали ти мига няколко пъти-ако е така климатроника е записал грешка!Причината е че не вижда външния датчик!

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Колега когато дадеш на контакт забележи лампата за климатика дали ти мига няколко пъти-ако е така климатроника е записал грешка!Причината е че не вижда външния датчик!
    Точно в десетката уцели!Системата я напълнихме с фреон,обаче се пуска избирателно(когато му е кеф).Да не би да е сдал багажа датчика за външна температура и да показва минус нз си колко градуса и за тва да не ми тръгва компресора?Но тогава защо няколко пъти се пускаше климатика?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Разкачих датчика и мисля с мултицета да премеря какво съпротивление дава като се има предвид,че околоната среда е между 20 и 30 градуса.Има ли някой представа колко ОМ-а трябва да е,за да видя дали бачка тоя шибан датчик?А сутринта като тръгвах за работа се загледах и климатика тръгна,веднага бързам да видя дали отчита външна температура,натисках,натисках и пак не искаше да ми я покаже на дисплея А като свържа огледалото в главната букса и дам на контакт минава ли напрежение през буксата за датчика за температурата ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ABCD0002.jpg  
    Last edited by KoRny; 11-07-2011 at 16:21.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Извинявам се много,ако може модератора да оправи заглавието на темата,нещо слънцето ме е било напекло явно-става дума за външна температура,а не вътрешна....
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Така,измерих съпротивлението и беше около 20к ома,сложих го в камерата за около 5 мин и стигна съпротивление около 50-60к ома,което определено говори,че датчика си бачка....Сега вече чакам идеи,къде натам по веригата да търся(има ли бушончета,букси) за да разбера защо не ми я показва на дисплея.Според мен въпреки,че не я изписва компа си взима отчетеното съпротивление и си пуска компресора,значи и там проблема е друг...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Ако сте пълнили климатика само на манометри, а не е по тегло, има вероятност и да е препълнен. А при такова нещо е възможно да изключва пресостата за високо налягане. Поне аз съм го страдал това.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Прецакан датчик ще показва шантави температури...но ще показва нещо, доколкото знам....
    На мен, на Мареята ми се е прецакал, показва само 29 или 30 градуса постоянно (което бтв се отразява доста добре на климатроника ) от други съм чувал, че им показва някакви ниски минусови от сорта на -30,-40 градуса...щом не показва нищо, според мен му е друг проблема...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Прецакан датчик ще показва шантави температури...но ще показва нещо, доколкото знам....
    На мен, на Мареята ми се е прецакал, показва само 29 или 30 градуса постоянно (което бтв се отразява доста добре на климатроника ) от други съм чувал, че им показва някакви ниски минусови от сорта на -30,-40 градуса...щом не показва нищо, според мен му е друг проблема...
    Ми не знам,но към 19:00 беше 25 градуса примерно и покаваше 8к ома,а след като го извадих от камерата 60к ома и спадаше постепенно,защото се загряваше.Сега карах без огледало(без датчик) и климатика тръгна
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    В ред ти е датчика. По-добре отиди на свестен сервиз за климатици (ама да разбират от талянки), че ми намирисва на прецакан контролен модул на климатика - модула с врътките.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •