Results 1 to 14 of 14

Thread: проблем със селеспийд 156

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default проблем със селеспийд 156

    Пени се маслото и го хвърля 156ца селеспийд. Насочете ме към човек около Варна - Обзор - Несебър - Бургас ( по морето ).
    Или кажете на какво може да се дължи това. След като разбрах, че е драстично намаляло долях набързи с Лукойлско, просто това има в Обзор и така. След 10дена обаче светна пак червената лампа за кутията и когато отворих капачката и долях, маслото шупна и почна да кипи... направо се надихна. От хидравличното масло ли е? Какво трябва да сложа? Към кой да се обърна ако проблема е от друго ?
    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #2

    Default

    Маслото е Tutela CS-speed специално само за Selespeed системата. цялата състема събира около 700мл смени го с такова ако са ти дали погрешно ще прави филми.А иначе проблем с превключването на скоростите имаш ли?

  3. #3
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Пени се маслото и го хвърля 156ца селеспийд. Насочете ме към човек около Варна - Обзор - Несебър - Бургас ( по морето ).
    Или кажете на какво може да се дължи това. След като разбрах, че е драстично намаляло долях набързи с Лукойлско, просто това има в Обзор и така. След 10дена обаче светна пак червената лампа за кутията и когато отворих капачката и долях, маслото шупна и почна да кипи... направо се надихна. От хидравличното масло ли е? Какво трябва да сложа? Към кой да се обърна ако проблема е от друго ?
    Благодаря предварително!
    Кипенето може да е от смесването на двете различни видове масла,както ти е казал колегата намери си Τutela GS Speed,направи една промивка на системата налей Тутелата и ако имаш проблем търси лекар.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #4

    Default

    Tutela CS speed не GS

  5. #5
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Как мога да го източа това масло или трябва да ходя на майстор....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  6. #6

    Default

    Ами сваляш акомулатора и стойката му за да си направиш пък до робота на скоростната кутия отгоре.Отвиваш маркуча с маслото който влиза в робота и от там го източваш, а и там има и една много фина цетка също я промий много добре.Завиваш стягаш наливаш новото масло и караш. http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ight=selespeed В тази тема има много информация погледни я ще ти е полезна.

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Не е от смесването. Ако двете масла са си от един и същ тип няма проблем. налиевал съм какви ли не масла в мойта и продължава да работи) От някъде смуче въздухспоред мен.Надявам се Добри да се включи в темата и да обясни какво е според него.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Не е от смесването. Ако двете масла са си от един и същ тип няма проблем. налиевал съм какви ли не масла в мойта и продължава да работи) От някъде смуче въздухспоред мен.Надявам се Добри да се включи в темата и да обясни какво е според него.
    А ако са различен тип нестава ли някаква реакция?
    Поне така бях чел някаде.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен имаш проблем със сферата,но трябва да се види на диагностика първо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    също така е интересно че намалява маслото ако изчезва без да прави гьолове под колата значи има проблем в робота и масло се оттича в скоростната кутия.Маслото за робота съм го мешил съм го със спирачно и със DEXTRON II хидравлично но никога не ми се е пенило или вряло
    Last edited by t-1000; 06-07-2011 at 21:01.

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    също така е интересно че намалява маслото ако изчезва без да прави гьолове под колата значи има проблем в робота и масло се оттича в скоростната кутия.Маслото за робота съм го мешил съм го със спирачно и със DEXTRON II хидравлично но никога не ми се е пенило или вряло
    Не е задължително да е в скоростите,може да е в сферата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Как мога да го източа това масло или трябва да ходя на майстор....
    Отиди в Алфа сервиза на изхода на Варна посока Шумен, търси Вихрен - той ще ти свърши работа на 100%.
    Ако искаш пиши ми на лично да ти дам негов номер да се чуете преди това.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Според мен имаш проблем със сферата,но трябва да се види на диагностика първо

    Лошото е , че на диагностика е все още рано да се види (или по-точно няма да се види нищо).
    Мембраната в сферата се е пробила, и част от азота преминава в маслото , като излиза през казанчето. Като тръгне помпата, маслото заема мястото му, за това и намалява. След не много време, ще уфейка всичкият газ и като отвориш вратата, помпата ще тръгва за около секунда 2 и ще спира с хидравличен удар. Следва късане на уплътнения из робота, бързо износване на четките и колектора на помпата.
    Очаквай съвсем скоро да почне да ти изключва на N в движение.
    Та за проверка на сферата: Давате контакт и превключвате няколко предавки докато чуете , че помпта се включи. Изчаквате да вдигне налягане и да изключи. След това превключвате по една предавка и броите. Ако помпата тръгне на, или след 3-тото превключване , сферата е ОК


    Току що прочетох това :
    мешил съм го със спирачно и със DEXTRON II хидравлично

    Колега , мога да ти кажа само едно 'ЧЕСТИТО"
    Преди месец подменях всички уплътнение на робот на Citroen C4 , защото го бяха доляли със спирачна течност
    Нито сферата , нито гумичките вътре издържат
    Абе защо не четете преди да сипвате
    Не знам колко доливаш в робота, но сферата събира около 200 гр ЦЯЛАТА. Има голяма вероятност, робокоп вече да се е напикал (ако си долял повече от 200 гр, то със сигурност тече в скоростната кутия), а спирачната течност е на някаква водна основа (хигроскопична е и се мие с вода ) и пресича маслото ( в това число и трансмисионното) . Развий пробката на скоростната кутия и виж какво ще потече от там. Ако е пресечено и то, хич не я карай, че ще си търсиш и кутия .
    Last edited by dobromirski; 07-07-2011 at 07:56.

  14. #14
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post


    Току що прочетох това :
    Колега , мога да ти кажа само едно 'ЧЕСТИТО"
    Преди месец подменях всички уплътнение на робот на Citroen C4 , защото го бяха доляли със спирачна течност
    Нито сферата , нито гумичките вътре издържат
    Абе защо не четете преди да сипвате
    Не знам колко доливаш в робота, но сферата събира около 200 гр ЦЯЛАТА. Има голяма вероятност, робокоп вече да се е напикал (ако си долял повече от 200 гр, то със сигурност тече в скоростната кутия), а спирачната течност е на някаква водна основа (хигроскопична е и се мие с вода ) и пресича маслото ( в това число и трансмисионното) . Развий пробката на скоростната кутия и виж какво ще потече от там. Ако е пресечено и то, хич не я карай, че ще си търсиш и кутия .
    несъм ги мешил в колата а в отделни съдове като експерименти иначе ако бях правил на колата досега щях да съм я хвърлил

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •