Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Работи ли вариатора?

  1. #16
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Въпросното реле премина успешно тестовете сработва и извършва правилна комутациа, бушона зад него 7,5 А също е в изправност. Соленоида с подаване деректно напрежение към него също сработва.
    Давайте други идеи
    Масата?Като пробваш и нея,с мултицета на позицията където има зумер за верига (не знам как се казва тая опция на мултицета) пробвай и плюса,като бодваш директно в гнездото за релето.



    Опаааа,ти пък си му подал директен ток!!!Значи пробвай дали има верига между плюса и гнздото на релето!
    Last edited by митака-пловдив; 05-07-2011 at 21:01. Reason: недоглеждане :)

  2. #17
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    .................................. и мултицета сдаде багажа..
    стига толкова ядове за днес. НАЗДРАВЕ на всички!
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    .................................. и мултицета сдаде багажа..
    стига толкова ядове за днес. НАЗДРАВЕ на всички!
    Маинат@ му на мултицета!!! Направи си една пробна лампа щото с уреда имаш 12в ама дали имаш "ампераж" (както в твоя случаи липсва) немож го хвана!!!
    (направи си една пробна лампа 21W и тестваи с нея силовите вериги на релета ,кабели и тн)
    Last edited by mimouzunov; 05-07-2011 at 21:58.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Почти на всяка бензиностанция продават 12 волтов пробник с жичка и щипка на края на жичката.На външен вид е като фазомер, но със жичка .

    ---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Струва около 1.5 лв

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandrov70 View Post
    Почти на всяка бензиностанция продават 12 волтов пробник с жичка и щипка на края на жичката.На външен вид е като фазомер, но със жичка .

    ---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Струва около 1.5 лв
    При недобър контакт ,консуматор с малка мощност пак ще работи!!!Затова е по-добре да се натоварва с нещо малко по-яко...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    При недобър контакт ,консуматор с малка мощност пак ще работи!!!Затова е по-добре да се натоварва с нещо малко по-яко...
    Трябва ли директно като пусна + на клема 87, която е изход реле да сработи соленоида, защото нищо нестава, тоест включва се едно електроклапанче, което се намира зад левия фар, а от него излиза някакво маркуче - винилово и то вече какви ги върши ?

    Оправих го.
    Схемата е тая http://www.berlinasportivo.com/Techn...ical_29-31.pdf страница 2!!!
    релето на вариатора е било друго, а не това с диода и червената линия.
    Прилично мухлясало и изгнило
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_650.jpg  
    Last edited by vaklinator; 06-07-2011 at 10:27.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #22
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Трябва ли директно като пусна + на клема 87, която е изход реле да сработи соленоида, защото нищо нестава, тоест включва се едно електроклапанче, което се намира зад левия фар, а от него излиза някакво маркуче - винилово и то вече какви ги върши ?

    Оправих го.
    Схемата е тая http://www.berlinasportivo.com/Techn...ical_29-31.pdf страница 2!!!
    релето на вариатора е било друго, а не това с диода и червената линия.
    Прилично мухлясало и изгнило

    Тия кутий под фара вършат някаква тъмна и необяснима работа имаше нещо общо с бензиновите пари и вентилацията на резервоара.Аз питах веднъж за това нещо и обяснението им беше,че никога не се разваля и никога няма да ми се наложи да разбирам за какво е


    Вариатора,работи ли ти сега?А ти имаш ли реле с таква червена лента?

  8. #23
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Тия кутий под фара вършат някаква тъмна и необяснима работа имаше нещо общо с бензиновите пари и вентилацията на резервоара.Аз питах веднъж за това нещо и обяснението им беше,че никога не се разваля и никога няма да ми се наложи да разбирам за какво е


    Вариатора,работи ли ти сега?А ти имаш ли реле с таква червена лента?
    Вариатора си работи без проблеме вече.
    Имам реле с диода вътре и още 2, абе имам 4 релета и 3 бушона. Това реле с диода е мътна индия за какво точно е забучено там, ама без него колата не пали, което ме намеде на мисълта, че не е това релето за вариатора. А иначе другото го смених с едно СССР и всичко се успа
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #24
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default СССР :)

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Вариатора си работи без проблеме вече.
    Имам реле с диода вътре и още 2, абе имам 4 релета и 3 бушона. Това реле с диода е мътна индия за какво точно е забучено там, ама без него колата не пали, което ме намеде на мисълта, че не е това релето за вариатора. А иначе другото го смених с едно СССР и всичко се успа

    ЯКОООООО!Виж,аз пък не съм се сещал да пробвам с руско реле.
    И аз съм с три бушона и 4 релета,ама на мен пък точно това за вариатора ми беше с диод и аз чинно изприпках до АВЕЛ,да си взема,което пък беше последното,и струваше 27 лева .
    Само че и след това нямах вариатор,та накрая стигнах чак до буксата на компютъра с мултицета и там хванах виновника.

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    релето с диода се управлява от ЕКУ-то и служи за захранване на самото ЕКУ. диода е сложен да пази електрониката от намотката на релето.
    точка

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •