Results 1 to 8 of 8

Thread: Спирачна система

  1. #1

    Default Спирачна система

    Проблема е следния:
    Автомобила беше със счупени скорости и съединител,и за да го запаля и преместя правех една простотия от която останах без спирачки.Включвах на 1 предавка с натисната спирачка започвах да въртя на стартер и да отпускам леко спирачката докато потегля.След 20-на такива упражнения,най-накрая смених скоростната кутия и съединителя.До момента в които днес реших да я раздвижа и установих че нямам спирачки.Като преди това съм я карал без проблеми с тях.Педала е абсолютно мек,без никакви наченки на някакво усилие,спирачната течност си е на ниво.Няма течове по никое колело,както и около сервото и помпата.От цялата простотия с предишното палене какво съм сътворил?Заминало е цялото серво или само помпата.Ще съм благодарен за насоки.
    Става дума за Пежо
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Проблема е следния:
    Автомобила беше със счупени скорости и съединител,и за да го запаля и преместя правех една простотия от която останах без спирачки.Включвах на 1 предавка с натисната спирачка започвах да въртя на стартер и да отпускам леко спирачката докато потегля.След 20-на такива упражнения,най-накрая смених скоростната кутия и съединителя.До момента в които днес реших да я раздвижа и установих че нямам спирачки.Като преди това съм я карал без проблеми с тях.Педала е абсолютно мек,без никакви наченки на някакво усилие,спирачната течност си е на ниво.Няма течове по никое колело,както и около сервото и помпата.От цялата простотия с предишното палене какво съм сътворил?Заминало е цялото серво или само помпата.Ще съм благодарен за насоки.
    Става дума за Пежо
    Няма нищо преебано, според мен като си прецакал съединителя колата е останала без течност и си натискал спирачките - влязъл е въздух - после си долял заради помпите на съединителя и сега се чудиш кво става Дано съм прав
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Нямам идея за спирачките...но сопоред мен се готви за ремонт или подмяна на стартер скоро

  4. #4

    Default

    Стартера е бетон,все пак това не е модерна чуплива кошница.Май е помпата защото даже няма сила на педала да ги обезвъздуша.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5

    Default

    Помпата дали може чак толкова внезапно да се прецака..? Според мен все пак пробвай това, което каза Бобо, просто помпай повечеко щом няма "сила" педала...

  6. #6

    Default

    Е добре де, дори да е прецакана помпата, все си мисля, че трябва да ти работят спирачките, но все едно са без серво.
    Lexus IS200

  7. #7

    Default

    Еми вече няколко часа си играя и нищо.Явно в понеделник ще се носи на ремонт или поне ще си взема да и сменя гумичките
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Еми вече няколко часа си играя и нищо.Явно в понеделник ще се носи на ремонт или поне ще си взема да и сменя гумичките
    А бре Мариянееееееее ти луд ли си брееееееее че да помпаш толкооо бре.Батка дори и от някоя помпа на съединителя да е текло течност, щуцера на казанчето е мноооо нагоре такаче течност за спирачките има.Сменяй помпата смело или гумичките и

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •