Results 1 to 11 of 11

Thread: Оригинална боя във флакон спрей

  1. #1
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default Оригинална боя във флакон спрей

    Колеги, знаете ли да продават някъде тонирана боя за най-масовите цветове италианки във флакон. Примерно съм виждал в СФА спрейове с най-масовите цветове за техните модели.
    На мен ми трябва grigio affrica 650/A
    GTV

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има бояджии които могат да ти докарат точно твоя цвят и да ти напълнят флакон.
    точка

  3. #3
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    в павлово на пушкин и околовръстното съм виждал надпис че пълнят боя в спрей
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  4. #4

    Default

    Има такива и по ул.Цар Симеон ,а също знам и в Горубляне. Преди година си правих към 23лв струваше като това е цена за флакон боя + флакон лак.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5

    Default

    Не само по номер, ами могат да ти я тонират по самата кола за да няма разлика от това, че другата боя е изсветляла/изтрита... Можеш да питаш на всяко място където тонират автобои дали правят спрейове, има много такива места все из центъра на София.

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Спрея не може да направи такова разпрашаване както пистолета. И да го докарат на цвят ще стане на петна като се пръсне. Така ми обесняваха когато аз исках да ми пълнят в спрей и ми демонстрираха. И на края ми дадоха едно малко пистолетче закачих си го на компресора и си боядисах каквото ми трябваше и стана перфектно. За малки детайли и пистолет е достатъчен и компресор от хладилник ако няма друг
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Спрея не може да направи такова разпрашаване както пистолета...
    Като цяло си прав, обаче има едно-две неща, които не знам дали си взел предвид:
    1) от пистолет до пистолет, както и от компресор до компресор има разлика от земята до небето... Само за пример, с компресор дето струва под 1000 лева ако някой каже, че боядисва перфектно за запознатите с тези процеси (говоря за тези дето са учили, а не дето са се "научили" от "практиката") ще бъде между смешно и тъжно...
    2) Като караш активно кола в София, след цялостно перфектно боядисване ще и отнеме около 2-3 седмици да стане същата, че ако не и по-зле от това, което е била преди боядисването... Та в такава ситуация в един момент ти писва и си викаш "Дай поне да не се набива зверски на очи, а иначе майната му..."

  8. #8

    Default

    Взимаш си номера на боята от капака на багажника,сваляш капачката на резервоара и отиваш да ти направят боята на спрей.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    основа, втърдител, преобразуветал, лак .. металик ли си, или пастел? Със спрея само ще "доукендзаш" пейзажа.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Колегата badmadafaka е много прав. Металика е много капризен за пръскане. Иска се хубав пистолет и ще допълне колегата с цитата за компресора, ама за пистолета - под 1000лв забрави за свестен пистолет. Качествените си имат манометър, редуктор, настройки на дюзата(метлата) разликата в налягането подрежда частиците по различен начин и става мазало. Новите бои са на водна основа и до колкото знам са без втвърдител. Лака е с втвърдител.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  11. #11

    Default

    Апа аз като гледам пак въпроса на колегата..никъде не пише:
    Търся боя с пистолеД за 1000лв.или бояджия да ми пръсне металика за 1000лв.
    Или пребоядисване как,с какво,колко,от къде и т.н.
    Темата е за спрей какво напускахте сто поста????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •