Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Спортен филтър 1.8 8к

  1. #16
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Чак пък "да отиде"
    И да влезне вода там едва ли ще стигне до цилиндрите, а ако стигне ще е доста малко, което за бензинов мотор не е особено фатално
    Мани ти да не е фатално...смятано е, но не помня точно колко беше критичното количество вода, което може да премине презпрепятствено за 1 такт... във всеки случай цифрата е с много ниска стойност и е доста реална опасността. Особено с 10-левовите конуси...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #17
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Мани ти да не е фатално...смятано е, но не помня точно колко беше критичното количество вода, което може да премине презпрепятствено за 1 такт... във всеки случай цифрата е с много ниска стойност и е доста реална опасността. Особено с 10-левовите конуси...
    Жоре, 40 лв е !
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  3. #18
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Жоре, 40 лв е !
    Хиперболизирам с цел по-успешно драматизиране на ситуацията.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #19

    Default

    то това с филтрите е точно като цигарите аз пуша виктори ти парламент-и двата се тровим аз давам просто по-малко пари аз не мисля че има голяма разлика-с риск че сега ще бъда нападнат ама това е моето мнение не давам 160 лева само заради една марка!
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #20
    започва да се пристрастява IcemaN92's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Горна Малина
    Age
    32
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Чак пък "да отиде"
    И да влезне вода там едва ли ще стигне до цилиндрите, а ако стигне ще е доста малко, което за бензинов мотор не е особено фатално
    Дообре че не е фатално - май не си чувал за "Воден удар" в ДВГ ? Един приятел "отиде" точно заради вода в цилиндрите!От което следва в най-добрия случай - крива биела,блокирал ДВГ И ТЕ ТАКА! Да ти обяснявам ли защо се получава така при вода в цилиндрите,или сам ще се сещиш! Така че бягай от толкова ниско на бронята,по-добре високо!Аз на Дедрата бях с конус-горе на мястото на кутията и си беше много добре!
    The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
    Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
    ex Fiat Uno Turbo

  6. #21

    Default

    Поназнайвам нещо за водните удари при дизелите е по-фатално виждал съм крива биела на мерцедес 220д от хидравличен удар
    Не казвам че на бензиновия двигател нищо му няма като засмуче вода но не са толкова тежки последиците а и колко вода трябва да влезе под бронята през въздуховодите че да се качи чак в колекторите, предполагам няма да се кара офроуд а говорим за инцидентно преминаване през по-дълбока локва например
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #22

    Default

    и аз мислех за тая история на мястото на единия халоген ама....буталата ми са на 3000 км има няма не ми се купуват пак нови а що се отнася до воден стълб в цилиндъра-дизел бензин историята е противна и шанса си е голям с нашите готини пътища- твърдо не колко може по-нависоко !
    Alfa 145 1.4 t.s

  8. #23
    започва да се пристрастява IcemaN92's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Горна Малина
    Age
    32
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Поназнайвам нещо за водните удари при дизелите е по-фатално виждал съм крива биела на мерцедес 220д от хидравличен удар
    Не казвам че на бензиновия двигател нищо му няма като засмуче вода но не са толкова тежки последиците а и колко вода трябва да влезе под бронята през въздуховодите че да се качи чак в колекторите, предполагам няма да се кара офроуд а говорим за инцидентно преминаване през по-дълбока локва например
    По-фатално е разбира се - компресията на дизелите е много по-голяма от бензиновите ДВГ.Няма да се кара на офроуд,но знаеш ли с нашите пътища каква локва ше нагазиш и всичко горе....
    П.п. Към колегата aRm - измисли някаква термо-защита - http://www.youtube.com/watch?v=Vyk5eVrMTUA
    The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
    Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
    ex Fiat Uno Turbo

  9. #24
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    1.Добре де,някой от вас карал ли е с "тръба" изведена ниско долу в бронята? Или само си говорим?

    2. Спрея с който се омъслява служи само да задържа боклуците или евентуално и H2O?

  10. #25
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    1.Добре де,някой от вас карал ли е с "тръба" изведена ниско долу в бронята? Или само си говорим?

    2. Спрея с който се омъслява служи само да задържа боклуците или евентуално и H2O?
    Не си говорим само. Аз съм карал с тръба изведена точно до халогена, и гледката като я свалих само след 2-3 силни валежа не беше никак приятна, което и се очакваше разбира се. А спрея за омасляване мисля, че оказва съществено влияние на пропускливостта на филтъра, включително и на вода. И въпреки това, аз не бих рискувал с толкова ниско разположена тръба на ежедневка. Ако е за писта и я карам 10 пъти в годината на хубаво време - защо не? Но в конкретния случай е напълно излишно, че и доста рисковано.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз карах с гофрирана алуминиева тръба, хваната на филтърната кутия и стигаща точно долу, до халогена. Не съм имал проблеми, но реално продължавах да ползвам и филтърната си кутия. След като я махнах, май ефекта беше по-добър, отколкото с тръбата. Просто пътя на въздуха беше дълъг и извиващ се и тръбата е гофрирана и т.н.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    1.Добре де,някой от вас карал ли е с "тръба" изведена ниско долу в бронята? Или само си говорим?

    2. Спрея с който се омъслява служи само да задържа боклуците или евентуално и H2O?
    Аз карам така,Слави -Люлин Рейсинг също.
    Днес в големия софииски дъжд и достата локви -проблем 0.
    Така карам колата от над 1 година -проблеми пак -0.
    Спрея служи и за 2-те неща.
    А разликата между марков/истински филтър/ и ментакис е доста голяма.
    Толкова по темата и въпроса.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #28
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    малко да съжива темата с едно питане :П някой правил ли е подобно нещо на 156? Тия дни се заиграх да махам резонаторната кутия и на неино място сложих една тръба :П да попитам има ли вероятност да глътне вода ? по този начин? или най-добре пак с резонаторната кутия :П иначе осетих разлика с вървеното аз съм с спортен филтър самоче реплейсмънт на к&Н

    http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1336520271x.JPG
    http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1336520805o.JPG
    Last edited by alfaa156; 09-05-2012 at 02:49.
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  14. #29
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Тръбата която си сложил е гуфрирана. Според мен така парвиш допълнително съпротивление на въздуха и усещането за повече вървеж е плацебо ефект
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 09-05-2012 at 11:28.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #30
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Тръбата която си сложил е гуфрирана. Според мен така парвиш допълнително съпротивление на въздуха и усещането за повече вървеж е плацебо ефект
    еми зех такава тръба колкото да пробвам пък и е по-лесно да го дигна на горе когато вали ,ако имате по-добри идеи казвайте :П
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •