Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: QV вода от ауспуха

  1. #16
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    добре че половината от работите които изброи са сменени скоро иначе щях да си приготвя една такава сума колкото струва цялата кола дори и повече сигурно хахаха
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #17
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колега и на моята и се губи по малко антифриз и с оригиналното гърне направо направо приличаше на градински маркуч

  3. #18

    Default

    Според мен лично такива ревизии на глава дето ти излизат 100-150-200 лева, после ти излизат златни в нерви... Все пак всичко е въпрос на лично усещане за колата и нещата по принцип... Тия "нови" двигатели за по 500 лева няма да ги коментирам...

  4. #19

    Default

    аз се чудя как някой се качва спокойно и кара така знаейки че всеки момент мотора може да блокира-днес духа в колекторите утре ще умеси и с маслото отдруги ден и в цилиндъра,ще си направи воден стълб и всичко свършва!а тея мотори за по 500 лева и аз неискам да коментирам моя перфектен мотор му купих чисто нови бутала + друг колянов вал и всички прилежащи глупости към основния ремонт,скоро видях и втори такъв който направо се смени с друг-така че не бих разчитал много на това!
    все пак успех!
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #20
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Благодаря ви много вече знам какво да правя
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  6. #21
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега , продупчи 2 ,3 дупки в гърнето, да си тече от там водата и си карай . Моята алфа потракваше и аз се уплаших и я карах кротко ( мотора замина ). За това не и давай да се счупи , здраво на педала и това е . Като оплези език тогава му мисли , може да е утре може и да е след 2 години. Това е алфа ,когато тя си реши тогава ... Поздрави и безаварийни километри.

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Благодаря ви много вече знам какво да правя
    И какво реши да правиш?

  8. #23
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    какво да правя след 2 дена флиза в бокса за нова гарнитура шлаиф и т.н. а относно водата .... явно според повечето е конденз .. Колкото до алфа и други коли 8 месеца карах екотек в Астра Г (2.0 16в) с издухана гарнитура и не мръдна след това я взе едно момче което я кара поне още 5-6 месеца така и чак тогава я оправи и колата си нямаше никакви проблеми по едно време с някакви леки модове почна да наказва и ХЕ-та но бях забравил че карам алфа и сичко трябва да се оправя възможно най бързо и скъпо колкото и да ме боли да си го призная
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  9. #24
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    какво да правя след 2 дена флиза в бокса за нова гарнитура шлаиф и т.н. а относно водата .... явно според повечето е конденз .. Колкото до алфа и други коли 8 месеца карах екотек в Астра Г (2.0 16в) с издухана гарнитура и не мръдна след това я взе едно момче което я кара поне още 5-6 месеца така и чак тогава я оправи и колата си нямаше никакви проблеми по едно време с някакви леки модове почна да наказва и ХЕ-та но бях забравил че карам алфа и сичко трябва да се оправя възможно най бързо и скъпо колкото и да ме боли да си го призная
    Похвално, правилното решение си взел!

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    ...бях забравил че карам алфа и сичко трябва да се оправя възможно най бързо и скъпо колкото и да ме боли да си го призная
    Тъкмо да ти кажа, че няма нищо общо с опела, ама ти явно си знаеш... И какъв е бил тоя мод на XEV та пък да е почнал да наказва ХЕ-та, ако не е тайна..?

  11. #26
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз пък не мога да разбера кой двигател може с духнала гарнитура да кара 7-8 месеца?...
    Нали за гарнитура на главата говорите?
    Това няма как да стане, камо ли пък и модове да се правят на такъв мотор.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #27
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    XEV-a е вече на Димо Апито от Възраждане (Бургас) Ако има хора от бс сиг го зная .. мотора е генерация + колектор ,филтър, бъркан бензин , горивен регулатор и мап това е и прескача почти всяко сток ХЕ в Бургас и не само. Отклоняваме се много от темата но все пак за колегата който питаше а дали е възможно да се кара с такава гарнитура да възможно е щото ми се е случвало не само на мен а дали може с алфа може би не не искам да пробвам и колата ще се оправи в краен срок 1 "иули"
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •