Results 1 to 9 of 9

Thread: Ремонтен комплект за кормилна рейка

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Ремонтен комплект за кормилна рейка

    Колеги,можете ли да ми кажете откъде може да се закупи ремонтен комплект за хидравлична рейка за 8-клапанова 155-ца.И съответно има ли смисъл от това упражнение и колко да очаквам да изкара след ремонта.Рових в търсачката,но най-новото,което намерих е 2008 година.Рових и по онлайн магазините,но не намирам.Мойта рейка вчера рукна и изтече всичкото масло почти...Гадна история,отидох да ми сменят каре,тоя майстор не знам как напъна волана и помпата измяука.Равносметката-закарах здрава кола за планов ремонт,а се прибрах въртейки волана с две ръце

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ами ако ти е качествен майстора ще си поеме ремонта на това дето е "напънал". Иначе по-добре да ти я рециклират някъде
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Уфф,кво да ти кажа-как мога да докажа,че той е виновен,а не щото е тръгнала рейката.Така или наче здрава рейка трудно може да се счупи,въпросът е,че би трябвало да знае,че с кола на 20 години трябва да се внимава как напъваш.Щом аз го знаех,дето не съм майстор...То от някои сервизи вместо да се опита да се разправя човек е по-добре да се опита да се измъкне с минимална щета.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Помпа е едно, рейка друго. . Което и от двете да е потърси някой, който се занимава с това, ще си спестиш много

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А сам дали мога да си я сваля,при условие,че нямам канал на разположение.Може ли да се извади отгоре,ако се махне смукателния колектор?Тя къде е захваната всъщност-за магарето или за купето,че хич не мога да видя.Пустината е някъде по средата-отгоре като погледна изглежда,че е надълбоко,отдолу като се навра пак ми е далече...

  6. #6
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Колега ако ти трябва рейка имам здрава за цената ще се разберем,ако ти трябва на лс или в темата.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ще го имам предвид колега,благодаря ти.Просто не съм решил още какво ще правя-дали ще слагам рейка на старо или ще я рециклирам тая.В Горна някакви майстори оправят рейки,но казаха цена 150-200 лева и това май е без демонтажа и монтажа,та се чудя още

  8. #8
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    аз мойта я взех за 80 лв втора ръка перфектна и 80 лв смяната ти си прави сметката какво да вземеш
    пп за колата от подписа става въпрос
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, или взимаш някоя втора употреба, или забравяш да я рециклираш, кактго гласи инструкцията!
    Щото тя казва да се смени семерингата, ама тая семеринга няма да я намериш. Ще намериш уж същата, ама няма да издържи на налягането!
    Изхода!
    Или взимаш една втора ръка добра или сваляш старата и бегом при един кадърен стгругар да ти направи нещо, дето е с размерите на семерингата, а всъщност е едно метално тяло с оринг пръстени вътре и вънка.
    Кофтито е, че като го направиш, забравяш повече за тоя проблем.
    Като нямя проблеми, за какъв гявол ги караме тия!
    Наздраве сектанти!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •