Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: 1.8 8к голям разход

  1. #1
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default 1.8 8к голям разход

    Здравейте, колеги. Няма да питам за вашия разход, защото съм чел тези теми вече и знам горе-долу как върви с читавите мотори. Та проблема е там, че разхода ми градско е плашещ! Не съм го мерил с точност но оня ден налях 50 лв бензин и стрелката ми беше почти на 1/2, след което изминах 45 км и падна значително на около 1/4. Правете си изводите какъв е разхода... Та имам за смяна ламбда сонда, но не знам дали е възмовно при развалена ламбда на 8клапанов мотор да дава такъв стряскащ разход. За 16к знам че положението е критично и съм чувал за 18/100 и такива истории, но дайте някакви мнения и предположения ?! И докато карам ми се омирисва всичко на бензин в колата, яко смърди и гълта малко повечко масалце(заради това се насочвам към неправилно сработване на ламбдата) Била е на диагностика и знам,че ламбдата не бачка и ми свети лампата за дюзата... И да допълня, че съм направил почти основен ремонт на главата... Иначе колата е супер чук, върви на звяр Благодаря предварително на колегите, които ще се изкажат !
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    20л/100км ми е правила разход в града, като сондата беше забила на бедна смес. За теста може спокойно да откачиш сондата от куплунзите й и да покараш така. Реално не е опасно, стига да не караш все на заварка. Компютъра ще си работи в сервизен режим и разхода трябва да слезе, ако е сонда проблема.
    Иначе с разход 18/100 е нормално да върви на звяр, ма па колко да върви 1.8....


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    20л/100км ми е правила разход в града, като сондата беше забила на бедна смес. За теста може спокойно да откачиш сондата от куплунзите й и да покараш така. Реално не е опасно, стига да не караш все на заварка. Компютъра ще си работи в сервизен режим и разхода трябва да слезе, ако е сонда проблема.
    Иначе с разход 18/100 е нормално да върви на звяр, ма па колко да върви 1.8....
    Искаш да кажеш, че ако проблема е в сондата, ако я извадя от купунга, ще смъкне разхода? Защото в момента е на около 15-17/100 така като гледам, а иначе наистина си е звер, смисъл правихме тестове, ала-бала, не искам да се хваля, но 0-100 ги прави за малко под 10 секунди, но това е друга бира...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    не искам да се хваля, но 0-100 ги прави за малко под 10 секунди, но това е друга бира...
    Колега мойта ги прави за 11сек да направим един старт да видим щото не вярвам че твойта ги прави под 10сек.



    другото което е тва 17 не е само от сонда.Може и да си купиш едни скъпи свещи за около 30-40лв

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Нагазваш лука сериозно вече, започвай да броиш ! Времето за предупреждения изтече.
    Last edited by Alfa User; 21-06-2011 at 07:00. Reason: неуместен коментар
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  5. #5
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    За старта нямаш проблем, ше го направим. Притеснява ме много и това омирисване в купето и нямам никаква идея от какво може да е. Смърди по-зле от в жигула !
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    За старта нямаш проблем, ше го направим. Притеснява ме много и това омирисване в купето и нямам никаква идея от какво може да е. Смърди по-зле от в жигула !
    Добре де.
    Превери ли маркучите на бензина-редовен проблем при старите коли.Тва толко да ти мерише........ не е добре.След това сонда,свещи и ако си карък дебитомер.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #7
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Мерси за предложенията, тия дни ще видя за какво иде реч! Иначе, ако някой има други предложения да дава!
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  8. #8
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    За старта нямаш проблем, ше го направим. Притеснява ме много и това омирисване в купето и нямам никаква идея от какво може да е. Смърди по-зле от в жигула !
    Така 100% някой от маркучите за обратния бензин ти се е нацепил и сълзи или направо си тече .
    За това и разхода ти е толкова голям,просто бензина се губи.Особено ,ако натискаш повечко колата създаваш по-голямо налягане по системата и от там теча е по-голям.
    При мен беше същото,даже едното маркуче съм го сменял вече 2 пъти и днес пак трябва да повторя това упражнение./от самите скоби пропуска при мен/.
    маркуч 1 - влиза от рейката на инжекторите зад колектора./малко маркуче на буквата С/.
    маркуч 2 е по-сложен трябва да се навреш под колата или направо на канал.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SDC11960.jpg  
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #9
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    И аз го имах същия проблем,след като ми откачиха ламбдата всичко си дойде на мястото,смъкна разхода на 12.5 от 16 и не мирише вече на бензин в купето.
    Дано се разминеш и ти по лекия начин.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  10. #10
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Идеята за преглед на маркучите за бензин я подкрепям на 100% - и при Милена имаше подобен проблем с голям разход и силна миризма.
    Друг вариант може да е проблем с бензиновия филтър - сблъсках се с него на първата ми 55-ца. Смених филтъра, и явно съм сложил някакво калпаво менте, защото само след месец започнаха проблемите. Разхода не се качи много, но започна адски да мирише на бензин колата - и то най-вече като спра на светофар след някакво напъване...
    Така че един преглед на маркучите ще покаже какво може да е. Иначе ламбдата се откачва съвсем лесно - буксата трябва да е нейде около казанчето за спирачна течност.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #11

    Default

    2 букси са на ламбдата-едната е за захранването, откачи ги и 2те
    И все пак не е лошо да се види на газ анализатор какво изгаряне дава може и дебитомера да не е много в час
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Подкрепям да се проверят и маркучите. На моята 155-ца бяха започнали маркучите да изпускат гориво, в купето миришеше на бенз (това на трак дея- разход висок, а на високите липса на гориво се усеща спъването ) Така че вземай една нова ламбда и провери маркучите.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    След 1 час отивам да я видя на канал. Опитвах се да сваля сондата отдолу при гърнето ама йок-мисля че трябва да се развие за да се свали отдолу. А иначе дърпах кабела да видя до къде води, но пак не можах да я намеря, за да я извадя от буксите. Колата беше на диагностика и проблем с дебитомера няма, ще видя маркучите днес, но все още залагам на гадната сонда. Благодаря ви за съветите пичове !
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  14. #14
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Откачихме лабдата днес - разлика нямаше абсолютно никаква в работата на мотора... Демек заминала, още повече, че дюзичката си свети убедително на таблото. Маркучетата вече той трябва да си ги види, че не се сетих ги погледна.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  15. #15
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Откачихме лабдата днес - разлика нямаше абсолютно никаква в работата на мотора... Демек заминала, още повече, че дюзичката си свети убедително на таблото. Маркучетата вече той трябва да си ги види, че не се сетих ги погледна.
    То без сонда, пак ще проидължи да си свети чека - нашите са така фейсовете с 8 клапановия мотор. Просто сега я покарайте така и засечете колко гори!
    А и има начин да се види каква е грешката записана в компа, за която свети чек-а - това с 5-те натискания на педала на газта когато колата е на контакт в рамките на 5 секунди и след това се броят миганията на чек-лапмата! Примерно 4-4-4-4 е без грешки!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •