Results 1 to 7 of 7

Thread: От къде да взема + през ключа?

  1. #1
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default От къде да взема + през ключа?

    Имам една кратка питанка преди да сляза и да почна да меря. От къде да взема + през ключа? За газовото ми трябва.
    Благодаря предварително!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако не ти трябва голям ток, най-лесно е от запалката
    Иначе си има специално силово реле за целта. Само че не знам кое е, трябва ровене.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    В схемата на електрическата инсталация в мануала на всяка кола е показано буксата на контактния ключ къде е перманентен, къде само на контакт и къде на "стартер" плюса... Това, което ти трябва доколкото разбирам (да има напрежение само като е на контакт) се казва "клема 15" (ако не бъркам) и най-вероятно е оранжев на цвят кабел oт контактния ключ...
    По принцип ако е нещо огромно като консуматор, слагаш едно реле, което да се управлява от въпросната клема 15 а силовата верига да е директно на батерията и те така...

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какво точно ще правиш на газовата, щото можеш да вземеш + от релето на бензиновата помпа. така ще се подсигуриш и + ще имаш само когато ти работи двигателя.
    точка

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Газовата е бардолини, по схемата при ключето за прехвърляне газ/бензин тряба да му пусна +12волта през ключа. За това ми трябва. Няма кой знае каква консумация, но е вътре в купето. Ще прегледам бушоните и релетата къде идва + само на контакт. Идеята с + от бенз. помпа не е лоша, но релето за помпата е под капака мисля. Та така, ще пиша от къде съм я взел. Просто нямам схемата на 145-цата. Иначе не е проблем да намеря +. Просто сам си монтирам инжекциона и се сблъсквам с проблеми, които хората си ги знаят от практиката. Но пък става много подредена газовата, почти не си личи, че я има.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то може от много места да вземеш + на контакт, но е хубаво да го направиш от най-логичното място което в случая е от намотката на релето на еку-то, а най-добре ми се струва направо да отвориш буксата на еку-то и там да си вържеш всичко - и тпс и ламбда и 12 волта.
    ето тука има много схеми, нищо че не са за твоята газова, може да видиш производителите какво дават да се прави. мисля че ще ти свърши работа.
    http://www.pliki.drypa.pl/entry-3076...f5a225c90f.htm
    точка

  7. #7
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    От предпазителя "Service"!
    Аз от съм взел за ключа на "Berdolini"- то

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •