Results 1 to 13 of 13

Thread: Мудна сонда.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Мудна сонда.

    Значи, от около месец колата взе да гори малко повече. С 10 л. около 70км. минавам градско.Преди си минавах около 90-100.Знам че уреда не е за вярване, ама съм му свикнал.Ноември сменях дебитор и ламбда, щото гореше около 20 на сто.След това колата вървеше добре и гореше нормално.Април сменях катализатор, сложиха нещо, не знам дали е резонатор или гърне някакво,обаче след това усетих някаква промяна в колата.Ходих в сервиза на Алфа Ромео,при Вихрен.Пусна и една диагностика и каза че ламбда сондата била мудна.Препоръча да я сменим с някаква универсална.На всичко отгоре от няколко дена, сутрин като я зяпяля,работи сякаш на три цилиндъра.Подавам малко газ и се оправя.Та въпроса ми е, може ли гърнето което са монтирали на мястото на катализатора, да бърка сондата.Не знам какво да правя,не ми се влиза в едни филми, дето сменяш,сменяш а полза никаква.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Значи, от около месец колата взе да гори малко повече. С 10 л. около 70км. минавам градско.Преди си минавах около 90-100.Знам че уреда не е за вярване, ама съм му свикнал.Ноември сменях дебитор и ламбда, щото гореше около 20 на сто.След това колата вървеше добре и гореше нормално.Април сменях катализатор, сложиха нещо, не знам дали е резонатор или гърне някакво,обаче след това усетих някаква промяна в колата.Ходих в сервиза на Алфа Ромео,при Вихрен.Пусна и една диагностика и каза че ламбда сондата била мудна.Препоръча да я сменим с някаква универсална.На всичко отгоре от няколко дена, сутрин като я зяпяля,работи сякаш на три цилиндъра.Подавам малко газ и се оправя.Та въпроса ми е, може ли гърнето което са монтирали на мястото на катализатора, да бърка сондата.Не знам какво да правя,не ми се влиза в едни филми, дето сменяш,сменяш а полза никаква.
    Нищо чудно,сондата която са ти сложили да е някой ментак,и вече да умира
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3

    Default

    Мисля че катализатора е след сондата.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами сондата я сменях при Галин, даже ми обясняваше разликите между Бош и Бош.А, катализатора че е след сондата, след нея е.Чувал съм че ако не е каквото трябва сложено вместо него, ламбдата можело и да се шашка.Та за тва търся мнения, щото не съм се зарявял в нещата толкова навътре, не че очаквам някой да каже - иди бутни еди къде си и ще се оправи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    И моята си заминава на алфта,същите симптоми на студено,но още не съм я усетил да бара бензина.Почне ли да похапва,смяна.

    На Фичо я смених преди 2 месеца,щото вдигна разход 22л в студа,а аз паля карам 3.5км гася поселе обратно.Взех му универсална на NTK за 106лв с отстъпка и разхода му пак е като по книга.ще видим колко ще изкара (уж е от сигурен човек взета)и аз нямам катализатор на фиата,не му пречи спокойно.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи, никога не е късно да научиш нещо.Днес отидох там дето ми смениха ламбдата/и документ за гаранция ми дадоха,ако се прецакала, щели да я сменят/,закачиха я на компа и ...права черта.Като се форсира колата до положение буталата да видят слънце след което връщаш малко педала,почва да отчита нещо.Извода беше че сондата работи,просто съвременните коли не ставали за градско, най-убаво вървели на магистрала.Рекламация - йок, демек.След това - в сервиза на Алфа при Вихрен.Сложи човека универсална сонда и всичко е ОК до момента.Сега ще покарам няколко дена с нея, и ако няма проблеми... 180 пари назад.Ама колата така не съм я виждал да върви.Вече на гаранции не вярвам
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Остави тия гаранции.Те са да ловят рибки като нас,щото знаят,че повечето хора няма с какво да си направят диагностика а и един мъж на 50г мислиш ли,че ще седне да чете и да се занимава с глупости.Ми,не и те тва го знаят.

    Аз лично,не обичам да ме връщат и да ми вдигат нервите за глупости.Пък и не е ракетна наука и се оправям сам.Но примерно баща ми няма да се занимава и ще я остави в сервиз и така.Може би след време и аз така ще мисля.По-важното е,като не могат да ти откриат проблема да ти кажат иди при друг а не да ти вземат по 30лв.Въпрос на манталитет.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е да, ама аз малко разчупвам стандартите за 50 годишен мъж, пък и работата ми изисква да поназнайвам нещо за тези работи, но си прав.Вече не ми се лежи под колата и предпочитам да се доверя на сервиз, но пък да ме вземат за боядисан щъркел ми идва в повече.Той не че не може да я оправи, ами не искат да се занимават с рекламации.Жалко защото имах добро мнение, но повече няма да стъпя там.А те ми смениха и дебитомера и акумулатор си купих от тях....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колеги,в подобни спучеи обръщайте се към комисията за защита на потребителите. Докато всички пострадали си затварят очите няма да се оправят нещата.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Колеги,в подобни спучеи обръщайте се към комисията за защита на потребителите. Докато всички пострадали си затварят очите няма да се оправят нещата.
    Точно така който и да ви откаже гаранция се обаждайте на комисията за защита на потребителя
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Значи, никога не е късно да научиш нещо.Днес отидох там дето ми смениха ламбдата/и документ за гаранция ми дадоха,ако се прецакала, щели да я сменят/,закачиха я на компа и ...права черта.Като се форсира колата до положение буталата да видят слънце след което връщаш малко педала,почва да отчита нещо.Извода беше че сондата работи,просто съвременните коли не ставали за градско, най-убаво вървели на магистрала.Рекламация - йок, демек.След това - в сервиза на Алфа при Вихрен.Сложи човека универсална сонда и всичко е ОК до момента.Сега ще покарам няколко дена с нея, и ако няма проблеми... 180 пари назад.Ама колата така не съм я виждал да върви.Вече на гаранции не вярвам
    Каталожния номер на сондата, която сложи какъв е?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  12. #12
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    а....един глупав въпрос.Като сменя катализотора майстора ряза ли с оксижена накаде около ламбдата?А дали може да я е опекъл?При мен като сменях мека връзка идиота изпече ламбда сондата преди време.Просто след смяната колата имаше гореописаните симптоми............и нова ламбда.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тцъ.Разви болтовете на катализатора.Не е рязал с оксижен.И на колегата по-горе да отговоря - сложиха ми ламбда по каталожен номер какъвто трябва да е.Поне така ми казаха.Бош е.Ама какъв бош - не знам.Всъщност колата вече е с друга сонда,вчера Вихрен от сервиза на АР,ми показа как работи моята/на ниски обороти въобще не реагира,чак на високи/ и друга която ми сложи за проба.Не е необходимо да имаш висше по ламбда сонди за да разбереш коя работи и коя не.Не е в това въпроса.Всичко можеше да се реши много бързо,ако Галин не ми разправяше че съвременните коли ве ставали за градско,вместо да подмени дефектиралата сонда за която ми дадоха гаранция/писмена/.
    Last edited by dimitar_vd62; 22-06-2011 at 14:58.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •