Results 1 to 13 of 13

Thread: Мудна сонда.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Мудна сонда.

    Значи, от около месец колата взе да гори малко повече. С 10 л. около 70км. минавам градско.Преди си минавах около 90-100.Знам че уреда не е за вярване, ама съм му свикнал.Ноември сменях дебитор и ламбда, щото гореше около 20 на сто.След това колата вървеше добре и гореше нормално.Април сменях катализатор, сложиха нещо, не знам дали е резонатор или гърне някакво,обаче след това усетих някаква промяна в колата.Ходих в сервиза на Алфа Ромео,при Вихрен.Пусна и една диагностика и каза че ламбда сондата била мудна.Препоръча да я сменим с някаква универсална.На всичко отгоре от няколко дена, сутрин като я зяпяля,работи сякаш на три цилиндъра.Подавам малко газ и се оправя.Та въпроса ми е, може ли гърнето което са монтирали на мястото на катализатора, да бърка сондата.Не знам какво да правя,не ми се влиза в едни филми, дето сменяш,сменяш а полза никаква.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Значи, от около месец колата взе да гори малко повече. С 10 л. около 70км. минавам градско.Преди си минавах около 90-100.Знам че уреда не е за вярване, ама съм му свикнал.Ноември сменях дебитор и ламбда, щото гореше около 20 на сто.След това колата вървеше добре и гореше нормално.Април сменях катализатор, сложиха нещо, не знам дали е резонатор или гърне някакво,обаче след това усетих някаква промяна в колата.Ходих в сервиза на Алфа Ромео,при Вихрен.Пусна и една диагностика и каза че ламбда сондата била мудна.Препоръча да я сменим с някаква универсална.На всичко отгоре от няколко дена, сутрин като я зяпяля,работи сякаш на три цилиндъра.Подавам малко газ и се оправя.Та въпроса ми е, може ли гърнето което са монтирали на мястото на катализатора, да бърка сондата.Не знам какво да правя,не ми се влиза в едни филми, дето сменяш,сменяш а полза никаква.
    Нищо чудно,сондата която са ти сложили да е някой ментак,и вече да умира
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3

    Default

    Мисля че катализатора е след сондата.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами сондата я сменях при Галин, даже ми обясняваше разликите между Бош и Бош.А, катализатора че е след сондата, след нея е.Чувал съм че ако не е каквото трябва сложено вместо него, ламбдата можело и да се шашка.Та за тва търся мнения, щото не съм се зарявял в нещата толкова навътре, не че очаквам някой да каже - иди бутни еди къде си и ще се оправи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    И моята си заминава на алфта,същите симптоми на студено,но още не съм я усетил да бара бензина.Почне ли да похапва,смяна.

    На Фичо я смених преди 2 месеца,щото вдигна разход 22л в студа,а аз паля карам 3.5км гася поселе обратно.Взех му универсална на NTK за 106лв с отстъпка и разхода му пак е като по книга.ще видим колко ще изкара (уж е от сигурен човек взета)и аз нямам катализатор на фиата,не му пречи спокойно.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи, никога не е късно да научиш нещо.Днес отидох там дето ми смениха ламбдата/и документ за гаранция ми дадоха,ако се прецакала, щели да я сменят/,закачиха я на компа и ...права черта.Като се форсира колата до положение буталата да видят слънце след което връщаш малко педала,почва да отчита нещо.Извода беше че сондата работи,просто съвременните коли не ставали за градско, най-убаво вървели на магистрала.Рекламация - йок, демек.След това - в сервиза на Алфа при Вихрен.Сложи човека универсална сонда и всичко е ОК до момента.Сега ще покарам няколко дена с нея, и ако няма проблеми... 180 пари назад.Ама колата така не съм я виждал да върви.Вече на гаранции не вярвам
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •