Results 1 to 8 of 8

Thread: Алфа 147 - модул централно

  1. #1
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default Алфа 147 - модул централно

    Колеги, нека някой да каже ако знае къде в колата се намира модула-приемник за оригиналното дистанционно/ключа/? Антенка/кабел/ има ли ?
    Проблема е, че почна на моменти да отказва да отключи колата, свети диода на дистанционното но не отключва. Успоредно с това дистанционното/ключа/ за да задейства трябва да е плътно до прозореца на вратата иначе не става.
    Със заключването няма проблем - работи си ОК, като изключим, че пак трябва да бъде плътно до прозореца.

    Поздрави


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Смени си батерията . Иначе антенката представлява едно кабелче прихванато със щипки към арматурното табло , в ляво от волана, над кутията с бушоните.

  3. #3
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Батерията два пъти я сменявах, резултат нулев. Чистих и дистанционното отвътре - беше адски мръсно. Пак същото. Ще погледна това което ми каза къде се намира - мерси.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Батерията два пъти я сменявах, резултат нулев. Чистих и дистанционното отвътре - беше адски мръсно. Пак същото. Ще погледна това което ми каза къде се намира - мерси.
    По-скоро се нуждаеш от ремонт на дистанционното,знаеш къде сме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Утре като мина за маслото ще ти дам да го погледнеш/ако не забравя/


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  6. #6
    Младши алфист mariqn.rusev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    9

    Default

    Колега аз имам същия пробле.В началото всичко си беше наред хващаше отдалеч,след това само като се доближа до прозореца,но сега отказа нацяло.Ако разбереш проблема казвй

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Голяма е вероятноста проблема да е в ключа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by mariqn.rusev View Post
    Колега аз имам същия пробле.В началото всичко си беше наред хващаше отдалеч,след това само като се доближа до прозореца,но сега отказа нацяло.Ако разбереш проблема казвй
    Хвани си ключа и го разклати. Ако вътре в него нещо си "играе на ТОТО", то проблема 99% ти е в ключа

    И аз имах тоя проблем с отключването. Бобо ми отвори ключа и от него се изсипаха някакви чаркала... Запои ми антенката (мисля), която беше откъсната и сега отваря и затваря от далече

    Даже от терасата на блока си играх да видя от колко далече хваща...И една вечер си вдигах и си пусках стъклата. В тъмното, обаче не видях до къде съм ги вдигнал последно, и ги бях оставил леко открехнати. На сутринта една патрулка ми седеше до колата, защото мислеха, че е разбита
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •