Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Въпрос за марката - кои са новите модели със задно

  1. #16
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Да и аз точно за такава информация питах. И аз това си мисля и до колкото съм прочел съм на това мнения. Но на АЛФА й трябва един голям REFRESH и не в дизайна, те винаги са 3,4 години пред другите. Ем цена, окачване, двигатели нещо да се направи, че VW яко продават....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #17
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    ...на АЛФА й трябва един голям REFRESH и не в дизайна, те винаги са 3,4 години пред другите. Ем цена, окачване, двигатели нещо да се направи, че VW яко продават....
    Само да попитам: VW яко продават, защото...? ... са със задно ли??? Миграцията към предно предаване (най-вече в компактния клас и надолу) е световна тенденция. Освен Мерцедес и БМВ, които не се целят в тези класове, колко други марки продават модели със задно в Европа?

    Ако направят новите алфи със задно, отсега ви казвам, че няма да си купя такава. И не само аз.

    И какво му е на окачването на 159 например?

    И какво предлагаш да се направи с цената? Такова нещо като "високо качество на ниски цени" не съществува. А и теб какво те бърка цената - да не си се засилил да си купуваш нова алфа от магазина? На вторичния пазар не са ли достатъчно евтини алфите?
    Last edited by Коки; 11-08-2011 at 16:11.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #18
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Коки, лексус (марка която произлиза от марка заложила вече на предното) са със задно, хюндай също изкараха новото купе със задно (вместо с предно като предишните). Ягуар и те (като изключим x type). Добре ще е да има някои друг модел със задно за марката.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  4. #19
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Освен Мерцедес и БМВ, които не се целят в тези класове, колко други марки продават модели със задно в Европа?


    А-класата стана и първият автомобил на компанията с над 100-годишна история с предно предаване.

    А скоро прочетох и за е-клас със предно.


    п.п.Аз също харесвам задното предаване ,говорим за тенденции.

  5. #20
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandrov70 View Post
    Освен Мерцедес и БМВ, които не се целят в тези класове, колко други марки продават модели със задно в Европа?


    А-класата стана и първият автомобил на компанията с над 100-годишна история с предно предаване.

    А скоро прочетох и за е-клас със предно.


    п.п.Аз също харесвам задното предаване ,говорим за тенденции.

    Автомобилите с предно са по-евтини за производство, затова повечето производители са заложили на предно. А отделно на предно трудно се карат коли с повече от 250 к.с., високите мощности са за коли със задно или 4х4 а повечето производители не надскачат тази стойност. Тези ,които я надскачат правят задвижване на 4-те колела. Е Алфа към днешна дата няма с над 260 к.с. и съответно не и трябва задно.


    През 90-те много от американските коли минаха на предно, но сега пак се връщат към задното.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Коки, лексус (марка която произлиза от марка заложила вече на предното) са със задно, хюндай също изкараха новото купе със задно (вместо с предно като предишните). Ягуар и те (като изключим x type). Добре ще е да има някои друг модел със задно за марката.
    Лексус е дъщерна на Тойота компания, която произвежда автомобили за американския пазар, Хюндай направиха Гженезис купе главно, за същия този пазар. Ягуар е премиум марка от както е създадена, за която S type и X type са най-големия срам в историята им. Впрочем екс тайпа е форд мондео. Ама наистина е форд мондео на 100%.

    Отново ще повторя нещо, което казвам от поне 2 години. Алфа Ромео се продава ЕДИНСТВЕНО в Европа за момента. Тук в тези класове, в които имаме модели не се търси задно. Традиционно колите са с предно.

    До колко това е правилната политика за Алфа Ромео, обаче, е съвсем друга тема.

  7. #22
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    С моделите в гамата задно на Алфа не им трябва задно.Имат кола от последните години със задно, дето е с карантия на Мазерати, табло на 159, клч от 156 или 147 не съм сигурен кое точно, каруца с разбити колела вози по добре от нея. И на всичкото отгоре с цена на хеликоптер. Така, че Алфа Ромео ще продължи да си крета както и досега, докато в един слънчев ден не решат да я закрият..
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  8. #23
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Лексус е дъщерна на Тойота компания, която произвежда автомобили за американския пазар, Хюндай направиха Гженезис купе главно, за същия този пазар. Ягуар е премиум марка от както е създадена, за която S type и X type са най-големия срам в историята им. Впрочем екс тайпа е форд мондео. Ама наистина е форд мондео на 100%.

    Отново ще повторя нещо, което казвам от поне 2 години. Алфа Ромео се продава ЕДИНСТВЕНО в Европа за момента. Тук в тези класове, в които имаме модели не се търси задно. Традиционно колите са с предно.

    До колко това е правилната политика за Алфа Ромео, обаче, е съвсем друга тема.
    Така е, колега. Тва за лексуса го намекнах в скоби, а за ягуар го описах в другата тема

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=778

    Помните ли кво стана като мазда, нисан и хонда изкараха RX8, z350 и s2000 - три спортни модела със задно, конкурентни на cayman. Освен че се продаваха бая в щатите имат сериозно присъствие и в Европа, да не говорим за Япония...

    Бмв също продадоха цял куп 1ци. Вярно, развяваше се няква статистика, че незнам си колко процента от собствениците и не знаели. че е с задно, обаче ето че не са се отказали колата (а тя все пак е от класа на 147 и жулиета). Идеята ми е, че ако алфа вземе та пусне модел със задно, едва ли ще загуби от това, но пък може да се завърне някой друг изгубен клиент.

    Не съм някой побъркан фен на задното предаване като цяло, даже напротив винаги ще предпочета кола с двойно задвижване. И все пак смятам, че за алфа е най-добре да върнат задното, щото се е видяло че дори с 4х4 моделите не направиха чудеса, заради странни маркетингови грешки.
    Last edited by sa6o_roman; 15-08-2011 at 23:25.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  9. #24
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Колеги, преди Алфа да пуснат GTA приказките бяха, че предно предаване с над 200 коня не можело. Сега гледам има корекция - над 250 не можело значи.
    Само че в Autodelta май не са се консултирали с някои наши колеги от форума и не знаят, че така не може, и са се объркали с модел 400 конски сили на предно - Autodelta 147 GTA AM Super се казва.

    На мен лично задно не ми е нужно - Q2 да има ми стига.

    А и да пуснат 4С (със задно) скоро, при 45 000? начална цена и нормална загуба на стойност шанса да я имам преди пенсионирането ми е нулев точно - колкото и да ми се иска...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  10. #25
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    В малките класове е безсмислено и скъпо да се слага задно. За по-големите могат да помислят. Още повече, че американския партньор има голям опит. И изобщо тия митове, че Алфа не се продава защото няма задно, ми се струват леко преувеличени. Като си оправят качеството и цените някой може да започне да ги купува. Хайде пак да дам пример с омраза ВАГ. Както се писа вече на една платформа правят почти 7 млн. автомобила годишно, но ние сме аристократи и искаме отделна платформа не само за всяка марка в Фиат, ами и за всеки модел. А и въобще не смятам, че един дизайн, пък бил и той доста спорен, е способен да направи марката продаваема. Хората искат безлични коли. Вижте голф, всичките тойоти! Абсолютно безлични автомобили, които не предизвикват емоция, но пък се харесват на много широк кръг от хора, а и още нещо - нямат задно. Аз бих предпочел Алфа да прилича на Ягуар и Лотус и да не се пускат 500 и Пунто като Алфи, но никой не ме пита .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Колеги, преди Алфа да пуснат GTA приказките бяха, че предно предаване с над 200 коня не можело. Сега гледам има корекция - над 250 не можело значи.
    Само че в Autodelta май не са се консултирали с някои наши колеги от форума и не знаят, че така не може, и са се объркали с модел 400 конски сили на предно - Autodelta 147 GTA AM Super се казва.

    На мен лично задно не ми е нужно - Q2 да има ми стига.

    А и да пуснат 4С (със задно) скоро, при 45 000? начална цена и нормална загуба на стойност шанса да я имам преди пенсионирането ми е нулев точно - колкото и да ми се иска...
    Колега когато са пускали ГТА технологията все още не е позволявала над 200 коня на предно. И въпреки това колата е 240. В момента Фокус РС е 300 коня на предно, но има извънземен диф, който му го позволява. Ти лично карал ли си кола над 200 коня на предно? Щото аз карам всеки ден и мога смело да кажа, че независимо от виско шпера ако подам газ в завой го изправям.

    ПС - не си прав за 4Ц. При нормално за Алфа обвезценяване до 10 години ще е безумно евтин автомобил. В момента има 159-ки за по 15 000 - 20 000, които преди 3-4 години са стрували 60 000 лв
    Last edited by bouncer; 16-08-2011 at 11:47.

  12. #27
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Марката като цяло не трябва да се харесва на широк кръг от хора. За това е алфа ромео, специален автомобил, поне за мен. А колегата дето ме пита "Какво те интересува колко струват Алфите, нали ги купуваш ефтино втора ръка."
    Да му кажа, че ме интересува бъдещето на марката, не да свалят от качество а да го подобряват и след 10 години като стана Татко да си купя една хубава голяма Джулия със задно предаване и 250коня дизел
    И по-спокойно колеги...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    ...Да му кажа, че ме интересува бъдещето на марката, не да свалят от качество а да го подобряват и след 10 години като стана Татко да си купя една хубава голяма Джулия със задно предаване и 250коня дизел
    След 10 години ще дадеш 50 хиляди лева за такава Джулия при положение, че на пазара има предложения за 30 хиляди? Ей, така, щото си фен? И ще има още много такива фенове, дето да плащат скъпо за качеството и за емблемата вместо да си вземат някое корейче за половината пари?

    Не е нужно да ми отговаряш.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    След 10 години ще дадеш 50 хиляди лева за такава Джулия при положение, че на пазара има предложения за 30 хиляди? Ей, така, щото си фен? И ще има още много такива фенове, дето да плащат скъпо за качеството и за емблемата вместо да си вземат някое корейче за половината пари?

    Не е нужно да ми отговаряш.
    О, да. Аз лично ПАК ще ги дам.

  15. #30

    Default

    как да Ви обясня, че Алфа Ромео към момента със спирането на 159 е просто една емблема.... нито заводите, нито хората нито идеята съществува.

    Много е тъпо като съм писал 1000 пъти по въпроса какво има алфа в момента.....

    Сигурен съм, че никой не обръща внимание на писаното от мен... аджеба къде се произвеждат "алфите" и от кого..

    В интерес на истината последните Алфа Ромео модели са 156/166/159...... които вече тотално ги няма... тва е...

    Багер, отностно инфото 156 WTCC може да се сравнява само със 155 BTCC .... много различни епоxи и правилници.. но е ФАКТ че и състезателните 155 и 156 са подготвяни от ФИАТ - АБАРТ..... ... а яките в Сетимо Миланезе... ходил съм лично в ХАЛЕТАТА НА СЕТИОМО МИЛАНЕЗЕ.... проивеждаха дограма....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •