Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Дойде време за климатроник....

  1. #46

    Default

    когато е в краката и гърдите не
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Ами на 2 или 3 места в основата на стъклото където са чистачките прави скреж отвън. Температурата отвън беше 28 или 29 градуса, а вътре мисля бях го направил на 20 градуса. И трябва ли да духа и на предното стъкло когато е направено да духа на друго място?
    Ако и моя климатик правеше скреж лятно време щях да съм благодарен на господа
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #48
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Ами на 2 или 3 места в основата на стъклото където са чистачките прави скреж отвън. Температурата отвън беше 28 или 29 градуса, а вътре мисля бях го направил на 20 градуса. И трябва ли да духа и на предното стъкло когато е направено да духа на друго място?
    Само аз те разбрах и то погрешно.Стъклото ти се изппотява от вън , а н е хваща скреш. За да хване скреж отвън при 30 градуса ,вътре трябва да е като хладилник "Мраз". Така ,че пускай си чистачките( като мен) и си готов
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  4. #49
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Само аз те разбрах и то погрешно.Стъклото ти се изппотява от вън , а н е хваща скреш. За да хване скреж отвън при 30 градуса ,вътре трябва да е като хладилник "Мраз". Така ,че пускай си чистачките( като мен) и си готов
    Абе точно скреж си е, не е изпотяване и вътре при 20 градуса си е бая студено че дори нетърпимо. И да пускам два пъти чистачките и се оправя.

    Хайде със здраве.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #50
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Колега, това не е нормално, смени си филтъра на купето, ако не си го правил последните 6 месеца, ако имаш възможност си измий и кондензатора отпред (първия радиатор отпред на колата) и отиди при човека който ти е заредил климатика да ти види стойностите на ниското и високото налегане по време на работа на климатика.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  6. #51
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Двата радиатора този отпред и този в купето са изчистени, филтъра и на малко повече от 6 месеца но не е на повече от година. Преди около месец го чистих с прахосмукачката и вътре в кутията. Това заскрежаване се е получавало два или три пъти за около месец. Ще отида но малко да я покарам и да проверя след около месец, два имали теч и така........

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  7. #52
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    И при мен се е случвало подобно нещо.Дори един колега го снима и се спука да го показва на другите,понеже на прибиране от работа след едни полети,я бях оставил на слънце с работещ климатик докато оправяхме едни неща и като отидохме до нея стъклото/предното/ в основата беше позаскрежено.Не обърнах внимание отвън или вътре е,но ми се с трува,че се получава при резки разлики вън и вътре.Както казах слънцето я напичаше директно в стъклото,а климатика духаше отвътре на стъклото.Явно затова се е получило ,но съм на мнение,че при подобни фактори всеки един читав климати може да го направи.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #53
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Ами на 2 или 3 места в основата на стъклото където са чистачките прави скреж отвън. Температурата отвън беше 28 или 29 градуса, а вътре мисля бях го направил на 20 градуса. И трябва ли да духа и на предното стъкло когато е направено да духа на друго място?
    Ти колега си много голям късметлия! Имаш много добре работещ климатик.По-добре го пускай да духа на стъклото или от всякъде, но не и на лицето, че ще си докараш някоя настинка.
    Last edited by Boby; 16-07-2011 at 12:32.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #54

    Default

    Здравейте колеги,
    Вашите климатици доколкото чета си работят , ама моят духа топло.
    Когато си сменях ремъците майстора каа че компресора е ОК. Всъщност по точно каза че няма проблем с ролката и че си върти добре. (нещо такова )Освен да няма фреон други варянти има ли ? Как мога да разбера да ли наистина работи ?
    Някакви идеи?

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега ivelin.yanev включваш на студено климатика. После палиш колата и слушаш звука на двигателя. Около 20-30сек след запалването звука трябва да се промени рязко - с натоварване. Това значи че компресора е включил. Ако няма промяна значи компресора не включва. Отиваш при майстор за проверка на фреон и ако има значи проблема е в компресора. Ако няма пълниш и правиш горната проба. Ако заработи всичко е ок.
    Друг начин за проверка на компресора - изваждаш захранването от страната на компресора и за съвсем кратко подаваш директно захранване.Ако компресора включи значи е наред и отиваш отново на майстор за други проверки - електроповреда; липса на фреон; скапан датчик и т.н.
    Дано съм ти бил от полза.
    Last edited by danchev63; 18-07-2011 at 12:03.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  11. #56
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ако и моя климатик правеше скреж лятно време щях да съм благодарен на господа
    Да де, ама да го прави не на стъклото, а на бирата в багажника
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •