Results 1 to 7 of 7

Thread: Теч на спирачна течност

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default Теч на спирачна течност

    Колеги тече спирачна течност цилиндъра на съединителя/долната помпа/ Може ли да се ремонтира по някакъв начин или направо да го сменям?
    Гледам и че май няма да стане смяната без да сваля смукателните тръби.Така ли е наистина трябва ли да се свалят?

    п.п сега видях ремонтен комплект в евро07
    http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=130617
    Last edited by bocko; 03-10-2011 at 13:13.
    МЕТАН

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    свали го първо и виж вътрешността как е. ако е на язви, няма да стане с ремонтния комплект.иначе ново е 20-30лв.
    точка

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    свали го първо и виж вътрешността как е. ако е на язви, няма да стане с ремонтния комплект.иначе ново е 20-30лв.
    Колев,а да си спомняш как е хванат да знам дали да свалям всмукателните?
    МЕТАН

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами зависи колко са ти чевръсти ръцете
    развий планката на резервоара с хидравлична течност на сервото на волана без да му откачаш тръбите. така можеш да го мръднеш леко и да си освободиш място. ако не ти стига, ще махаш колектора.
    цилиндъра се държи от една от ония прекъснатите шайби които се издърпват нагоре. тя е от страната на скоростите. разкопчаваш я и издърпваш цилиндъра напред към двигателя. това е. виж, ако ти е за смяна маркучето, подмени и него и да не забравиш да обезвъздушиш.

    ПП
    първо с една спринцовка издърпай спирачната течност от резервоарчето, че да не си олееш съединителя.
    Last edited by kolev; 03-10-2011 at 14:00.
    точка

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Всичко вече е ок.Смених гумичките с ремонтен комплект.
    Ето и обяснения за колегите на които им предстои тази операция.
    Зегерката на истена излиза много кофти.Аз имах три вида зегер клещи които са на принципа на обикновенните,но не стана с тях.Намерих около пет вида различна големина и с изкривени човки на обратния принцип и махането стана доста лесно.Освободих маркуча от скобата която го държи.След махането на зегерката и при мен не искаше да излезе цилиндъра.Тогава се сетих да натисна педала и той си излезе без проблем.Изкарах го на горе за да не тече спирачна течност като отвия маркуча.
    Последва минаване доста добре на цилиндъра от вътре със ситна шкурка.След това и на буталото.Всичко покисна в масло една вечер.
    В магазина за ремонтен комплект ходете с буталото ,а не само със старите гумички.
    Почистване много добре на цилиндъра за да не останат боклуци.Също и на пружината.
    Сглобяване по обратният ред.Слагане на маркуча и наместване на цилиндъра.Сам не става номера със зегерата.Един трябва да натиска от зад цилиндъра а другия на това гадно място да я слага.Малко пипкава работа,но след 5-6 опита влезна.
    След обезвъздушаването резултатът е по твърд педал и прекрасно влизане на скоростите.Когато беше с течащ цилиндър /на 2-3мес. по 300мл./ с първа и задна беше голям зор.
    МЕТАН

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде честито
    наложи ли се да махаш колектора.
    точка

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Не ама доста майки си изпатиха
    Махнах само гърлото за маслото /отвиваш на ляво и излиза на горе/ и вакумните тръбички на всмукателният за да имам по добър достъп.
    Наистина ако се махнат всмукателните ще стане доста по лесно особено със слагането и махането на зегерата.Ама аз ги бях свалял точно месец преди това,че изпускаше едната гарнитура и така хубаво съм ги намазал със силикон,че не ми се помисляше да ги вадя.
    МЕТАН

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •