Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Спънат демараж...

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Така че да си ремапне джоба и да бега на диагноза- другото е чесане на езика
    Много точно казано!!!

    Първо на сервиз да се види какво се случва с колата.И след това други интервенции.

    пп: Мнооого рацери,мноооого тунингисти.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  2. #47
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Разбира се, че първо диагностиката е най-важно. Но тъй като никой не знае точно колко е спъната колата на колегата няма как някой да каже дали има проблем или не.

    Най-важното е първо да се провери зацепването и да се зацепи точно с индикатор. Има възможност зацепването да стане наистина много точно до секундата от градуса. Само след едно такова зацепване се усеща истинската власт на мотора в целия диапазон от обороти. (една забележка да вметна: никой да не си мисли, че щом е зацепена с пети че е зацепена супер точно. Има си тънкости и повечето от клубните сервизи ги знаят също.)

    После другото важно е системата на инжекциона да функционира правилно. Всички сензори и запалването да са в перфектно състояние. И ако пак на някой му се струва спъната колата тогава да си мисли вече за позасилване.

    А другия момент е, че сега с настъпващите жеги все повече и повече коментари по въпроса ще има. Всички свикнахме зимата и в по-хладното време колите ни да вървят. Като се затопли въздуха разбира се, че атмосферките умират и е логично да има такива теми.

    Просто изброявам варианти
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #48
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за проблема

    Като беше със запушени дюзи, колата ми се държеше по същия начин - мудна в ниските и глъхнеше често в диапазона до 3000об, все едно и спираш кранчето, въпреки че помпата пуска бенз на 3.7 май беше. Изчистиха ми ги на машина, нови свещи и сега няма замисляне грам.
    Ако разпределителните не са зацепени правилно, ще бъде обратното - ще върви до 3500об. и дотам, спъване. Проверено от опит на 2коли.
    Да питам нещо друго - възможно ли е технически да се сложи 1 разп. вал да речем от 1.6 и това ще се отрази ли на вървежа на колата на момчето?
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Голям си специалист. Много зависи как е объркано зацепването. Аз не съм виждал с объркано зацепване да върви в ниските повече, а и дай ми техническо обосновано мнение за това как и защо ще върви повече от обикновено? Може или да спре да върви в ниските за сметка на високи или да умре и на двете.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Мале, като чета тука оставам с впечатление, че ТС-ите имат Втеци... шут в гъза.., това да не е Хонда бе?
    А CrazyElement ме кефи, във всяка тема обяснява за чипа и шайбата, оем-а му е направил вуду магия..
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  6. #51
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ма не съм бе бате, вервай ми
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #52
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by миро View Post
    Мале, като чета тука оставам с впечатление, че ТС-ите имат Втеци... шут в гъза.., това да не е Хонда бе?
    А CrazyElement ме кефи, във всяка тема обяснява за чипа и шайбата, оем-а му е направил вуду магия..

    Е само за това ли съм писал бе мирко , виж , че съм му казал на човека първо какво да провери , после ако мy се струва мудна колата в ниските да ги направи тия 2 неща , защото аз съм ги направил и знам резултата преди и след и е доста приятен, говоря за нормлано каране , не казвам , че колата става 499 коня

    И адаша ( оем) никакви магии не ми е правил , не ме е карал насила да слагам чип и шайба.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #53

    Default

    А кои са тия "бензини" дет викаш, че изключват на 6300..?

    @миро: Не е хонда ама и на моята синя във "финалната" и версия си има нещо дето си е баш "шут в гъза" и се получава като още в началото на предавката резнеш фул тротъл и я чакаш тя сама да се осъзнае какво да прави... Са не знам дали е на 3К оборота (по шума ми се струва, че ще да е малко по-нагоре а оборотомера не съм го гледал честно казано) но си се усеща точно кик... Пък на колата знаеш са и баяли разни гурута та ако не е било правилно така, вЕрвам са щели да го оправят

    Иначе да, не е съвсем правилно да се каже, че туйнспарка не върви под 3000, по-правилно е да се каже, че още повече върви над 3К

  9. #54
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Audi A6 1.8 T , Ford mondeo 1.8 и т.н. и т.н. , повечето немски машинки са си ниско обороти факт , дори и бмв колкото и М-пауар да са , загледай се малко клипчета бол в youtube , разгледай повечето 150 +- коня коли къде сменят на ускорение от 0-100 и после ги сравни с едно на ТС , само хондите перат повечко обороти.

    П.П. нямах точно предвид , че изключват на 6300 просто имах предвид , че спрямо ТС-а те сменят на 6300-6500 докато ние перем до 7000 а с чип до 7300-500
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #55
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Това перем хич не е здравословно с тези стари биели
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  11. #56
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    То за това съм съгласен , ама си е факт , че алфата "пере" изключвател на по-високи обороти спрямо горните коли , нормално е следователно съпоставена с тези коли да е "по-мъртва" в диапазона под 3000 , не разбирам , защо това изобщо трябва да е проблем на някой, просто я кара и гледа е в 3000 , даже си е доста приятно така за градско каране като се сменя на 2200 получава се 1 приятно "трафиково каране" пък да искаш пауар връщаш 1 назад и така .

    П.П. Тука като написах 1 предавка назад и се сетих , че 1ва предавка и да искам не мога да вкарам и доста се чудих що така , говоря над 20 км/ч под 20 влиза , ама нагоре хърка си хърка , пробвах с газ да изравня обороите на които трябва да е 1ва и пак не става ? Пиша това , защото на учебната алфа 146 1.9 жтд , като ме "учеха да карам" си слагахме на 1ва още от 40 км/ч а тук нещо не иска
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #57
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    То за това съм съгласен , ама си е факт , че алфата "пере" изключвател на по-високи обороти спрямо горните коли , нормално е следователно съпоставена с тези коли да е "по-мъртва" в диапазона под 3000 , не разбирам , защо това изобщо трябва да е проблем на някой, просто я кара и гледа е в 3000 , даже си е доста приятно така за градско каране като се сменя на 2200 получава се 1 приятно "трафиково каране" пък да искаш пауар връщаш 1 назад и така .

    П.П. Тука като написах 1 предавка назад и се сетих , че 1ва предавка и да искам не мога да вкарам и доста се чудих що така , говоря над 20 км/ч под 20 влиза , ама нагоре хърка си хърка , пробвах с газ да изравня обороите на които трябва да е 1ва и пак не става ? Пиша това , защото на учебната алфа 146 1.9 жтд , като ме "учеха да карам" си слагахме на 1ва още от 40 км/ч а тук нещо не иска
    2ката може и да става на 2000 оборота.... я пробвай с 1.6...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #58
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Преди много години бяхме спорили по въпроса за първата даже бясме пробали на различни коли на 33 1,3 боксер спорт вагон първа над не влизаще свободно а само супер на сила,на е или с мерц 200 не вмизаще изобщо даже и супер нагло на сила а 520 бмв влизаше без проблем и с 40 к/ч.Предполагам че е нещо като защита от грешки ако може така да се нарече,,,
    Амбицията е последното убежище на неудачника

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •