Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Спънат демараж...

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Спънат демараж...

    От 1.5 години имам тази кола и имам един и същи проблем, с който свикнах, но все пак незнам от какво е. Той е с прости симптоми.
    На предавка до 3 000 оборота все едно нещо е запушено...спънато, не набира нормално, след 3 000 оборота колата излита като самолет...
    Колата е тази от подписа долу, а силно се надявам някой да има предположение какво е и евентуално решение на проблема. Благодаря.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Решението на проблема ти е JTD...
    кого търсиш в тоя туинспарк под 3000 оборота....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3

    Default

    Ми така си е по принцип, ся тва е и въпрос на усещане, трябва да вземеш някоя друга двойка да пробваш, трета ако трябва......трудно е да се каже сега дали имаш проблем в ниските, но след 2700 се усеща един скок напред в оборотите....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Проблема може всъщност да е съвкупност от няколко неща които не са лесно уловими. Трябва човек/сервиз който се занимава най-вече с тези модели автомобили и им знае симптомите да я види и да ти каже какво и е. Сервизите ги знаеш По принцип са си слаби преди 3000 об, но като натиснеш не трябва и баш да седи и да се чуди.

    И сега понеже не можем да знам точно какво е при теб, та може да се окаже, че нищо и няма и че просто плаче за един ремап. Това също знаеш кой и къде ще ти го направи
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Дали е възмогно от запушена генерация?! Попринцип катализатора беше преебан. Един майстор ми разби катализатора на парчета, изкара ги през тръбата и върна същото гърне. Звука се промени, стана по-метален?! Дали е възможно някъде там да е проблема?! Просто преди някакви парчета запушваха генерацията и колата дори прегряваше, като я понатисках. Сега не прегрява, след като разби парчетата и ги изкара, но се чудя дали е проблем, че сме върнали старото гърне и от там да се появява някакъв проблем?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  6. #6

    Default

    Аз имах същия проблем, като след време започна да стига до 4000об. и въобще да спира, не искаше повече да вдига. Оказа се дебитомер, от 2 дни съм с нов(2ра ръка) и сега ускорява относително равномерно, но пак над 3000 оборота има лек "кик" и прилив на сили, но и в ниските е ок.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Аз имах същия проблем, като след време започна да стига до 4000об. и въобще да спира, не искаше повече да вдига. Оказа се дебитомер, от 2 дни съм с нов(2ра ръка) и сега ускорява относително равномерно, но пак над 3000 оборота има лек "кик" и прилив на сили, но и в ниските е ок.
    Точно така е, забравете този мит че ТС-а бил спънат под 3000 - върви си съвсем нормално. Освен това климатикът не би трябвало да се усеща. Нещо, което преди време се обясняваше че било нормално.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #8

    Default

    Още когато купих колата и на мен ми направи това впечатление над 2700-3000 оборота тръгва много да върви. После разбрах, че 16V били така и е нормално. За мен до ~2000 оборота върви нормално, после има леко забавяне и чак тогава вече се усеща "ритника".

    При пуснат климатик аз усещам затормозяване при вървежа на моята 2.0, просто си се чувства по-трудно вървене и набиране, вече във високите обороти не толкова.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Когато е зареден климатика както трябва в жегите при първо пускане компресора се тормози много докато преодолее налягането. После като изравни наляганията почти не се усеща.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    А загряване до 100 градуса в жегите в задръстванията, с пуснат климатик нормално ли е? На мен ми загрява до 100, след което ако я покарам малко веднага пада до 80-90. И това до 100 ми стига само при включен климатик. Иначе за затормозяването ми го прави еднакво и на климатик и без, но както гледам на всеки му прави така колата... а колкото до климатика...забелязал съм, че освен че стига до 100 градуса (което не ми се струва чак толкова ненормално) и има едно леко потреперване на колата при 850 оборота, като изключа климатика и треперенето (лека вибрация) изчезва.
    Last edited by milev86; 08-06-2011 at 13:32.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    А загряване до 100 градуса в жегите в задръстванията, с пуснат климатик нормално ли е? На мен ми загрява до 100, след което ако я покарам малко веднага пада до 80-90. И това до 100 ми стига само при включен климатик. Иначе за затормозяването ми го прави еднакво и на климатик и без.
    Не, не е нормално....измий си радиаторите на първо време...И си виж първата степен на перките, длаи работи и имаш ли антифриз достатъчно
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нормално е да стига до 100 по табло. То не е точно. Първата степен все пак е на 96 или 98 градуса ли беше, а втората на 104 мисля. 100 градуса са нищо за тоя мотор няма да се плашиш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    и аз сам с 2.0 ts след 3000 оборота излита , така че настъпвай газта

  14. #14
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    От 1.5 години имам тази кола и имам един и същи проблем, с който свикнах, но все пак незнам от какво е. Той е с прости симптоми.
    На предавка до 3 000 оборота все едно нещо е запушено...спънато, не набира нормално, след 3 000 оборота колата излита като самолет...
    Колата е тази от подписа долу, а силно се надявам някой да има предположение какво е и евентуално решение на проблема. Благодаря.
    Т'ва е високооборотна кошница... какво точно очакваш да се случва под 3000 оборота? Аз на демараж в рамките на първите 30 метра, с Реното сигурно ще я откина с цяла дължина Алфата... после какво ще се случи, е друга тема, ама не очаквай изстрелване в рамките на празен ход-2600+ оборота... там туин спарка е муден и заспал...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  15. #15
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Точно така е, забравете този мит че ТС-а бил спънат под 3000 - върви си съвсем нормално.
    Напълно вярно!.Крайно време е да не излагате любимата марка!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •