Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Спор за смяна на ангренажен ремък на алфа 156+други марки

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги ,според моя опит има 2 вида коли .Единия вид са тези които имат шпонки на шайбите и там е лесно ,ако не е бил скъсан ремъка бележиш шайбите и готово ,дори да допуснеш грешка тя е в рамките на 1 зъб и ако не ти опре някои клапан по време на контролния оборот колата работи много зле или пали трудно защото 1 зъб е доста ,и веднага ти става ясно че си згрешил нещо.Другия вид са тези които са без шпонки на шайбите ,като пунто 1.2 16к ,там е желателно и то доста да имаш пети защото не се знае как е била зацепена преди и там може да сгрешиш с много по малко от един или 2 зъба и колата си работи перфектно ,но не на 100 процента и това не можеш да го хванеш на слух и око .Сега ми предстой да сменявам ремъка на 156 2.5 24к някой ако знае тази кола има ли белези или не и дали има шпонки ,ще съм му много благодарен ,ако ми каже ,за да съм подготвен за случая ако има нужда от инструмент за тази работа.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #17
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Без пети и часовник не бих рискувал,то и с пети и часовник тук ми съсипаха колата.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма страшно. Виждал съм разминаваме с 3 зъба и на двата вала спрямо коляновия. Пука, детонира, но клапани не удря. Така, че няма страшно. Удрянето на клапани е някъде след това. Кой ще обърка 3 зъба пък чак?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Кой ще обърка 3 зъба пък чак?
    Ми петите за 2.5 и ГТА имат малко объркващо обозначение, и ако ги вземе някой дето да ги набуха само по номерацията им подред по валовете и може да стане юнашко разминаване, така че чисто теоретично е много възможно ако някой го прави сефте тва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Добре да речем така махаш капака,бележиш зъбни колела-капак ,блок ,,,шаиба колянов вал бележиш и на блока,капака,,,,бележшш и другите важни колелета и на блока,кутията.махаш ремъка и обтяжната ролка и ги сменяш с нови.пак ли ще има разминаване?
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  6. #21

    Default

    И а представи си че нещо мръдне........ми ще питаш - ма как така ще мръдне......ми може - когато разпределителните и изпускателните са свободни, особенно на шестак е доста лесно нещо да мръдне......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Това,може би е някакъв филм! То,ако става така,дайте да си бележим гумите с маркер,и после да ги помпим пак до там!?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #23
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Никои не твърди че става така затова и обсъждаме аз мисля че е възможно.нали чертите на блока и на колелата ще съвпадат като слагаш ремъка или няма как да съвпадат
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Най-добре си е да се зацепи както си трябва с нужните за целта инструменти. Теоритично става всякак...Дали е с индикатор, няма особено значение, защото на маховика има белег 0 / 5 / 10 градуса (0-та съвпада с ГМТ, вижда се като се махне акумулатора). Също и без пети става ако си бележиш предварително с една отверка на петичките на вала (точно на тези които се махат и се слагат зацепващите). Става и с белязки по ролките но от всики варинати този е най-рисковия според мен.
    И все пак не забравяйте че тия мотори имат вариатор, ако колата не е била зацепена както трябва и при смяната на ремъка избяга още някой зъб и познайте какво ще им се случи на всмукателните клапани когато вариатора даде предварението. Освен всичко писано дотук трябва и да се спазват някой елементарни правила, примерно ако ще въртиш някой от валовете, да се върти само в посоката на въртене, абсолютно забранено е ползването на ЧУК при каквито и да е поводи, контролно завъртане след приключване на процедурата, както и други неща като "колко да го стегна аджеба" които се учат с практиката, И НАЙ-ВАЖНОТО - при най-малкото съмнение проверявайте какво сте направили, дали всичко е добре стегнато и на мястото си, щото чукне ли клапаните става от 300лв нагоре ремонта.
    Last edited by mirchozo; 07-06-2011 at 21:55.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Exclamation

    Колеги нали се сещате, че с такива теми някои хора ще си изпортят моторите лесно е за който може, който не го е виждал и на снимка много лесно ще го обърка!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    А да ви питам, тия които сменят ангренажи на кленти - колко от вас използват индикатор за натяг на ремъка, когато обтяжната ролка не е с автоматично обтягане?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Никои не твърди че става така затова и обсъждаме аз мисля че е възможно.нали чертите на блока и на колелата ще съвпадат като слагаш ремъка или няма как да съвпадат
    Най-сигурно е бележи с бял маркер колелата и продължи по зъбите на ремъка. После брой колко зъба има и бележи по същия начин новия ремък. Слагаш новия да си пасне на белезите с шайбите обтягаш стрелката на сочи дупката и може и да палиш без проверка. Това е най-сигурния начин. Ти с половин зъб не можеш да сбъркаш. Можеш с цял. Като си бележиш и ремъка няма как да объркаш

    3-тия вариант е ела да ти я направя
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Най-сигурно е бележи с бял маркер колелата и продължи по зъбите на ремъка. После брой колко зъба има и бележи по същия начин новия ремък. Слагаш новия да си пасне на белезите с шайбите обтягаш стрелката на сочи дупката и може и да палиш без проверка. Това е най-сигурния начин. Ти с половин зъб не можеш да сбъркаш. Можеш с цял. Като си бележиш и ремъка няма как да объркаш

    3-тия вариант е ела да ти я направя
    На пунтото едно време съм сменял ремъка сам като белязах с маркер но на 156 едвали ще пробвам сам без наличо инфо така че ще има вариант в твоя гараж то като си идвах нямах време но следващия път се надявам да имам повече свободно
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това за твоята кола ли става въпрос? Вариаторчето как е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    А да ви питам, тия които сменят ангренажи на кленти - колко от вас използват индикатор за натяг на ремъка, когато обтяжната ролка не е с автоматично обтягане?
    Никога до сега не съм използвал индикатор за да стегна ремъка,и за 20 години не е имало проблем.На времето са ме учили как се прави на лада петица и така си го правя и до днес, а именно стягаш на око и проваряваш след като е стегнат ремъка ,трябва да можеш да го завъртиш перпендикулярно с ръка с нормално усилие . Палиш без капак и ако вие някоя ролка или водната помпа ,значи е пренатегнат ,гасиш и го отхлабваш малко ако не вие нищо слагаш капака и газ. Не забравяйте колеги ,че преди 20 години ремъците на голф 1 форд сиера и др. ги сменявахме само когато се скъсат и слагахме ремък 2ра употреба донесен от Германия или Австрия ,та за пети и индикатори не ставаше и реч.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •