Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 84

Thread: Гресиране на полиуретан - горен носач 156

  1. #31
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    мисля да взема една гресьорка М6 да разпробия носача да нарежа резба М6 и да направя отвора с фрезенг, завивам един болт фрезенг наравно с повърхността на носача и когато е необходимо, отвивам болта, навивам гресьорката, гресирам и обратно болта, който ще играе ролята на тапа.Това ми се върти като идея, но първо трябва да сложа полиоретан разбира се.
    След второто завиване тая резба в алуминий познай колко ще държи
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #32
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    След второто завиване тая резба в алуминий познай колко ще държи
    така е, беше просто идея
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #33
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Та никой не ми отговори на това дали има ефект от поставянето на гресьорките и съответно от някаква опасност, след пробиването на шийката на носача, където се слага тампона, дали отслабва местото, и евентуално скъсване от там?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #34
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Та никой не ми отговори на това дали има ефект от поставянето на гресьорките и съответно от някаква опасност, след пробиването на шийката на носача, където се слага тампона, дали отслабва местото, и евентуално скъсване от там?
    Миииии, напълно е възможно да се счупи.....

    Моите до сега издържаха на новата и сложих също, пробих ги пак от долу точно там където е по-дебел носача, то на снимките се вижда къде точно.
    Те черните тампони почти нямат проблем със скърцането така, че ако мнооо се притесняваш от счупване просто си обърни болта и ако ти се наложи да смазваш ще разглобиш много по-лесно следващия път.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #35
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Миииии, напълно е възможно да се счупи.....

    Моите до сега издържаха на новата и сложих също, пробих ги пак от долу точно там където е по-дебел носача, то на снимките се вижда къде точно.
    Те черните тампони почти нямат проблем със скърцането така, че ако мнооо се притесняваш от счупване просто си обърни болта и ако ти се наложи да смазваш ще разглобиш много по-лесно следващия път.....
    Гресьорките така поставени кое мажат-алуминий и тампон? Нали тампона се върти по стоманената втулка, а не в алуминиевия носач? Или казано по друг начин - така поставени те не вършат работа! Или бъркам?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  6. #36
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Гресьорките така поставени кое мажат-алуминий и тампон? Нали тампона се върти по стоманената втулка, а не в алуминиевия носач? Или казано по друг начин - така поставени те не вършат работа! Или бъркам?
    Набиваш тампона и тогава правиш дупката т.е. разпробива се носача заедно с тампона, на снимките е показано.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #37
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Е това не бях го видял. Сега вече ми е ясно
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #38

    Default

    колеги.незнам но ми се струва 4е ние се подиграваме с колите си.то не бе смазки,втулки. гресьорки и какво ли не...Ами като ти тропне нещо отиваш и го сменяс.така е и с носа4ите.вси4ко друго е направи си сам....

  9. #39
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    колеги.незнам но ми се струва 4е ние се подиграваме с колите си.то не бе смазки,втулки. гресьорки и какво ли не...Ами като ти тропне нещо отиваш и го сменяс.така е и с носа4ите.вси4ко друго е направи си сам....
    ДА ТАКА Е колега, НО КАТ НИ МОЙ СИ КУПИМ НОВИ КОЛИ И ТРЯБВА ДА ВДИГАМЕ ТИЯ ОТ СКРАПА..........

    Моля някой от модераторите да изтрие моето и това на колегата преди мен мнения......
    Темата няма нужда от излишен СПАМ.
    Който не му е приятна да не я чете и т.н..........
    Благодаря.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #40
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    За колегата Тодоров - Колега, преди няколко дни смених амортисьори, предни. От двата (оригиналните!), които свалихме, единия беше леко омекнал спрямо другия. Иначе и двата след 11г. на колата и 18 000км в България бяха по-стегнати от новите от магазина. Все още колата ми е с оригинални горни носачи и един долен. Ако стоката по магазините е читава като оригиналното вграждане, на моята кола следващата смяна на амортисьори трябва да е на 364 000 км пробег и единия още да държи, а другия да е бетон. Дали?

    С тампоните горе-долу е същата ситуацията - имам по колата още оригинални гумени тампони. Ако ми гарантира някой, че новите ще устискат колкото старите и аз няма да се занимавам с глупости. Никога!
    Обаче с тия пътища и това качество на резервните части не гресьорки, ами щатни гресировчици ни трябват на нас...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  11. #41
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Здравей те, някой опитвал ли е само да развие болта на носача и с отверка или нещо да избута металните втулки, и сътветно да ги намаже с грес така както са на болта ?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #42
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Скърцане стабилизираща щанга

    ОХ ОХ ОХ
    Имам гадно скърцане и то само в ляво Свалих горните носачи почистих ги направих им отвори резби гресьорки нова силиконова грес Ама прът пак скърца. Днес следва махане на гумите откачване на биалетките и установих че скърцането идва от щангата.
    Разхлабих и двата тампона взех една дълга четка закривена на 45 градуса и започнах да слагам грес с четката като с това движа и щангата нагоре надолу и напред и назад. Уви след стягане само от едната страна пак проскърцваше е много по леко от преди това. Махнах изцяло болтовете на тампона с помощта на отверка отварям тампона и пак тъпча грес с четката и раздвижвам в всички посоки. След като бях преебал вече и на двата тампона резбите от вътрешна страна и бях нарязал нови стегнах и беше тихо, Но беше тихо 30 км като мина през гърбица пак взе да проскърцва. Вече съм шах остава да отида да сваля магарето надолу да изкарам тампоните да ги прегресирам и вероятно ще се наложи да сложа гресьорки..
    Питам някой преборил ли се е по някакъв начин със скърцането на стабилизиращата щанга.
    е поне в резулат от това откриш от къде ми идваше гадно потупване от дясно и се оказа че е скъсан тампона на амортисьора беше много интересна установката за свиване на пружината и подмяна на тампона но все пак успях и сега не хлопа но проскърцва и трябва да увеличавам музиката.
    Но много е важно да отбележа че при разглобяване на горните носачи бяха в много добро състояние почти без износване а са на 70к км а те и долните са на толкова и нямат проблеми.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #43

    Default

    Аз когатос валих тампоните на щангата (полиуретанови),понеже ми скърцаха установих,че са се поизносили и подложих парчета от агр. ремък.....та тогава ги смазах със грес за карета(пробно)...от тогава ,вече 4000км,нямам абсол. никакви прискърцвания и тем подобни оплаквания.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #44
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е да де ама аз на моите им подложих без да ги свалям само махам гумата и разхлабвам тампона като преди това си направих планки капнати към електрод пръхнах планките под тампона после стегнах размърдах електрода нагоре надолу и той се отчупи от планката и готово. И карам така 5к км но взе да скърца много гадно дори и при най малката неравност. Взех да си мисля че защото планката е 3мм дали не съм го стегнала така много тампона.Въпреки че два пъти се опитвах да ги смажа ефекта е около 20-30 км след това става гадно. Явно ще трябва да се пусне надолу магарето за да се изкарат тампоните да се поизреже малко от тампона да се подложи по закръглената част на планката да се нарежат канали за задържане на грес и една гресьорка за да не ми къса нервите че да не взема брадвата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #45
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е да де ама аз на моите им подложих без да ги свалям само махам гумата и разхлабвам тампона като преди това си направих планки капнати към електрод пръхнах планките под тампона после стегнах размърдах електрода нагоре надолу и той се отчупи от планката и готово. И карам така 5к км но взе да скърца много гадно дори и при най малката неравност. Взех да си мисля че защото планката е 3мм дали не съм го стегнала така много тампона.Въпреки че два пъти се опитвах да ги смажа ефекта е около 20-30 км след това става гадно. Явно ще трябва да се пусне надолу магарето за да се изкарат тампоните да се поизреже малко от тампона да се подложи по закръглената част на планката да се нарежат канали за задържане на грес и една гресьорка за да не ми къса нервите че да не взема брадвата.
    Да, ама износването ти е по целия радиус - сега си обрал луфта само отгоре и отдолу, а отстрани е хлабаво. Става и с подложка от пистов ремък - каналите перфектно задържат смазката. На тъста му ги направиха така за временно `щото в момента нямаше подходящ размер в магазина и вече 2 години си кара безгрижно.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •