Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84

Thread: Гресиране на полиуретан - горен носач 156

  1. #16
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Ти правиш ли разлика между материала каучук и полиуретан? Когато я направиш, ще разбереш защо едното заводски и до края на живота си не се гресира, а другото изисква периодично такова нещо.
    Очевидно не съм с твоите компетенции, но за това чета и пиша във форума, за да науча нещо. От това, което казваш да разбирам, че ако сложа полиуретан /както възнамерявам за момента/, периодично трябва да гресирам всички тампони. Вероятно причината за това е, че материала е по - твърд или други негови свойства. Честно не съм наясно в детайли със свойствата на материала. Знам само, че се води по - добър вариант от гумата за тези цели, поведението на автомобила се променя, а също така би трябвало да има значително по - дълъг живат.

  2. #17
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    "Естествено всяко хуваво нещо си има и недостатъци. При полиуретана те са следните:
    - окачването на абтомобила леко се втвърдява
    - при недостатъчно смазване и при елементи където има интензивно триене между полиуретан и метал, е възможно да се появи скърцане. Затова всички производители на тампони, при тези случаи правят малки каналчета които да задържат греста с която се ползва при монтажа на тампоните. Затова всички производители препоръчват обилно смазване с грес (в нашия случай морска грес), както при монтажа, така и поне веднъж годишно."
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #18

    Default

    Горните носачи на 156/147, както и тия на някой Аудита и Пасатори(те са с 4 горни носача - блазе им), са с метална втулка, която е фиксирана и захваната с болта за лапата която държи горния носач - полиуретановия тампон набит на тази втулка се движи нагоре - надолу......около втулката.......при стоковите тампони тая втулка е вулканизирана за гумата......тва е разликата......а при интензивно движение на полиуретан в метал трябва смазка.......
    При долните носачи не е така, там движението е много по малко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Aaaa чакай. В грешка си малко. На алфата специално оригиналните горни пак са на принципа на лагеруването и си имат грес.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Знам бре, но там около тая втулка има мисля вулканизирана гума все пак, тя не се движи свободно както при полиуретана, предполагам че въртенето и греста влизат в роля малко по нагоре след металната втулка......
    В интерес на истината не съм се заглеждал и интересувал, все разбити тампони идват и като ги извадиш не си личи особенно, пък и не съм си блъскал акъла как е стоково.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Благодаря за детайлните разяснения колеги. Вече съм по светнат отн. тампоните на горните носачи. Интересувам се, защото вече ми писна разни "специалисти" да ми пипорят по колата и да ремонтирам едни и същи неща по нея. Очевидно повечето сервизи в БГ са предимно "фирмени" на Опел и ФВ.

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Благодаря за детайлните разяснения колеги. Вече съм по светнат отн. тампоните на горните носачи. Интересувам се, защото вече ми писна разни "специалисти" да ми пипорят по колата и да ремонтирам едни и същи неща по нея. Очевидно повечето сервизи в БГ са предимно "фирмени" на Опел и ФВ.
    Май в повечето случаи не са виновни майсторите, ами частите които се продават в нашата мила и китна родина.......
    Теми много, потърси.....

    А ти колега следващия път като искаш да попиташ нещо ми се струва, че може да е по-културно.......
    Не ми отговаряй, че достатъчно оспамихме......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ъп на темата......

    Колеги в начлото на темата качих и снимки на носачи с гресьорки отгоре......

    Внимавайте с едната гресьорка, че минава на косъм....
    Та на единия носач се наложи да е пилна леко с ъглошлайфчето.......
    Тези носачи са на 147-цата която съм споменал.....
    Колата е на 200х.км. и тва са и оригиналните носачи.
    На единия миналата есен му сменихме тампоните до сега нямаше проблем......
    Сега ги свалихме за рециклиране на шарнирите, явно 1г. в БГ си каза думата макар, че много слабо се усещаше тропкане.......
    Тампоните БОГЕ на другия носач си бяха абсолютно здрави, просто момчето си ги беше купило тампоните още миналата година, та ги сменихме......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24

    Default

    Значи понеже виждам че си ги сложил доста назад, а не мога да определя колко стърчи над носача гресьорката, и е добре да провериш дали все още гресьорките са там, защото вече сложени на лапата и монтирани на колата, минават близо до една метална пластина на рамата, която може да ги откърти......при колегата fade се получи така, не знам колко по къси са тия ако все още са на мястото си, щото като гледам и ние ги сложихме горе долу там......
    Какъв размер са?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ммммм даааа, едната е дала фира.......
    Но на другия носач си седи и минава на един косъм от тая планка.....
    Гресьорките са сложени най-отгоре, ако са малко по-напред и под ъгъл..... знам ли, дали ще се смазва равномерно.....
    Така или иначе тая проблемната гресьорка не се вижда и ми се струва доста трудно достъпна, та за мен тоя вариант отпада.......
    Ще видим по нататък как ще е смазването, като му дойде времето.....
    Тези гресьорки са на 90градуса, не знам колко са високи, но носача там има гърбица и лекичко го пилнах за да направя по-лесно отвора и резбата а и да легне по-добре гресьорката.....
    Моите са същите, но под 45градуса.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26

    Default

    Изхода е просто гресьорката по напред, и или 2-3 чука на въпросната планка......и да не е на оптималното място мисля че няма да е проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ммммм даааа, едната е дала фира.......
    Но на другия носач си седи и минава на един косъм от тая планка.....
    Гресьорките са сложени най-отгоре, ако са малко по-напред и под ъгъл..... знам ли, дали ще се смазва равномерно.....
    .
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Изхода е просто гресьорката по напред, и или 2-3 чука на въпросната планка......и да не е на оптималното място мисля че няма да е проблем.....
    Мдааа... крива на познанието или грешки на растежа, к'во да са прай...

    Иначе Ники всичко е наред за сега... и нещо мноо странно и нелогично (поне за мен) оправи се ъгълът на спицата на волана след интервенцията. Явно е имало някаква деформация при малката ми "авантюрка" по Арбанаси за която ти разправях. Това ме кара да си мисля, че може би трябва да мина на реглаж на предницата отново!
    Ъъъъ... и другото, кога имаш път в моята посока да те почерпя тука в нашият клуб?
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    и нещо мноо странно и нелогично (поне за мен) оправи се ъгълът на спицата на волана след интервенцията.
    Вярно че поблъскахме с чука, ама чак толкова не сме......
    Предполагам знаеш какво трябва да имаш впредвид когато прегресираш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Колеги, как е с гресьорките, има ли ефект? И има ли опасност от счупване на носача? Аз мисля да взимам 90 градусови гресьорки М6?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  15. #30
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    мисля да взема една гресьорка М6 да разпробия носача да нарежа резба М6 и да направя отвора с фрезенг, завивам един болт фрезенг наравно с повърхността на носача и когато е необходимо, отвивам болта, навивам гресьорката, гресирам и обратно болта, който ще играе ролята на тапа.Това ми се върти като идея, но първо трябва да сложа полиоретан разбира се.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •