Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Гресиране на полиуретан - горен носач 156

  1. #1
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Exclamation Гресиране на полиуретан - горен носач 156

    Здравейте колеги.
    Тъй като имам малък проблем с разскърцването на тампоните на горните носачи не, че е голям проблем, но много ме дразни, та реших да им сложа гресьорки.......
    Та при мен проблема се появява след около 6-месеца след гресирането........
    Слагал съм на още 2-ма приятели тампони на горните носачи, но при тях вече 1г. няма такъв проблем.......
    При мен явно проблема идва от това, че там където живея има една отсечка от 400м. макадам и когато завали, след това спре и пътищата изсъхват на нашата улица още 2-4дни локвите си седят, а другите 2коли си карат по цивилни пътища............... хм, знам ли........

    Иначе с полиуретана няма проблем освен едни износени втулки, Ферариста ми прати нови с 1мм. по-дебели, явно нещата се изчистват с времето и натрупания опит.
    Поздрави за Ферариста, коректен продавач е.
    Тъй като за да гресирам тампоните се налага да разглобя половината предница и това така да продължава на няколко месеца, реших да експериментирам.
    Преди няколко месеца, реших да направя мързеливо смазване без да разглобявам, като само разхлабих носача и залях тампоните с една течна грес.....
    Имаше само временен ефект......
    Та днес реших да смазвам и да монтирам гресьорки на всеки тампон.
    Първоначално си мислих да сложа гресьорките отгоре, но ми се стори малко мястото и че ще е трудно гресирането та ги монтирах от долната страна.....
    Едната снимка е на маншончето на шарнира, най-накрая намерих правилният размер.......
    Да се надявам, че съм решил проблема.........
    То ще си проличи.........
    Ето и малко снимки........


    +снимки на гресьорки отгоре...... Само да вметна да внимавате с едната че минава на косъм......

    +снимки на втулки със спиралки за по-добро разпределение на смазката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails HPIM5628.JPG   HPIM5629.JPG   HPIM5630.JPG   HPIM5631.JPG   HPIM5632.JPG  

    HPIM5635.jpg   HPIM5636.JPG   HPIM5637.JPG   22072011391.jpg   22072011392.jpg  

    22072011394.jpg   22072011395.jpg   22072011396.jpg   SNC00200.jpg   SNC00201.jpg  

    SNC00202.jpg   SNC00203.jpg  
    Last edited by haljscho; 09-05-2012 at 18:09. Reason: Още малко ъпгрейд

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #2

    Default

    Мда, това е удачно решение, аз също сложих на два горни гресьорки, но ги сложих отгоре на носача, с 90 градусов ъгъл са, и при вдигната гума и когато носача падне надолу може да се гресира......понеже сега експериментирам и с гресьорки на шарнирите, се оказва че е проблем да намеря маркуч или щуцер ако така му се вика, дето да обхваща здраво пъпката на гресьорката за да се вкара с такаламита грес под някакво налягане - два пробвах, все ми се разпльоква и настрани.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тоя номер и аз мисля да го правя следващия път. Последно сложих нови втулки и им направих каналчета за да запазват греста повече време. Прави ми впечатление че втулките са много меки. Като ги хвана на струга и с нищожно дори стягане на супорта втулките се сплескват. Сега ще видя колко време ще изкарат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, това е удачно решение, аз също сложих на два горни гресьорки, но ги сложих отгоре на носача, с 90 градусов ъгъл са, и при вдигната гума и когато носача падне надолу може да се гресира......понеже сега експериментирам и с гресьорки на шарнирите, се оказва че е проблем да намеря маркуч или щуцер ако така му се вика, дето да обхваща здраво пъпката на гресьорката за да се вкара с такаламита грес под някакво налягане - два пробвах, все ми се разпльоква и настрани.....
    Купи си пневматичен, ако имаш компресор и няма да имаш ядове с гресирането
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тоя номер и аз мисля да го правя следващия път. Последно сложих нови втулки и им направих каналчета за да запазват греста повече време. Прави ми впечатление че втулките са много меки. Като ги хвана на струга и с нищожно дори стягане на супорта втулките се сплескват. Сега ще видя колко време ще изкарат.

    Тия дни ще го правя и аз че отдавна се каня да експериментирам, но мисля че е по добре да е направят канали на тампоните а не на металните втулки, за да има по малко износване.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Купи си пневматичен, ако имаш компресор и няма да имаш ядове с гресирането
    Проблема е че от гресьорката и маркучето на такаламита не е хубава връзката и оттам излиза греста - не че между шарнира и гресьорката има много място и не очаквам като започна да помпя и да излезе грес от долната страна, но все пак ми блика доста от там......иначе няма да ми е проблем гресирането и на порции по малко, но идеята е да се намери някакво лесно и универсално решение дето всеки може само да си го гресира......иначе и на тампоните, и най - вече на шарнирите тва ще да е спасението, твърде много кал, пясък и абразив има по нашите пътища.......

    П.П - мисля че по тоя начин с гресьорките оттдолу е малко по кофти, така за да влезе повече грес ще е добре поне шарнира да се откачи и докато се помпи греста носача да се движи на ръка нагоре надолу за да влезе повече, щото канала сочи надолу и греста трудно от тежеста си ще се задържи нагоре - а ако те са отгоре, греста дето е останала над тампона и втулката от тежеста и вибрациите допълнително ще се свлича надолу и ще има грес по дълго време.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 06-06-2011 at 17:10.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Аз си мисля,когато имам време,да си сложа на тампоните на стаб.щангата...като мина на спящ и се чува едно хръс-хръс,пръскам малко силиконова грес и заспива за 2 месеца......после пак.Идвало ми е на ум и това което колегата е направил,но времето все си нестига,браво на колегата haljscho,и евала
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    ОFF
    Хубава тема, мисля да я маркирам като Важна, ако не възразявате ...
    ЕND OFF

  9. #9

    Default

    Утре ще снимам моята версия с гресьорките отгоре......
    Избор на различни видове гресьорки може да се намерят лесно с малко търсене - http://www.google.bg/search?q=%D0%B3...ient=firefox-a
    Но Г - образните мисля са най - подходящи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Такаааа, значи и аз имах опасения, че може греста да минава трудно и си мислих да направя канали на втулката тъй като и на мен ми е доста мъка с разни такаламити който съм ползвал в службата.......
    Но в гаража имам някакъв комунистически такаламит, дето и аз не знам от къде е може и някой някога да си го е забравил......... и даже си мисля, че никога не съм го ползвал. И като го напълних с грес даже ми се стори, че малко алтаво помпи.......... Но за мое голямо учудване си пуска много добре грес и въобще не излиза отвън на гресьорката.
    При събран носач пробвах дали гресира добре и да няма проблем.
    Сега, ако се наложи само шарнира да се избие, да се разхлаби носача и да се раздвижи малко, не мисля че ще е голям проблем при положение, че иначе трябва да се разглобява всичко........

    И още нещо, гледам в сайта който е постнал Ферариста има гресьорки които са вдлъбнати, при тях единствено трябва стругар да ви направи един заострен накрайник за такаламита и естествено да е да е с тръбичка а не с маркуч защото трябва да се натиска.....
    Работя в печатница и там на немските машини 90% от гресьорките са такива и се смазват доста по-лесно от тези изпъкналите........ До сега не бях виждал да се продават вдлъбнати а и такаламит с остра човка търсихме по едно време да си купим та не намерихме да се продава....

    http://pg-ltd.com/45/46.html

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #11
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравейте на всички,
    защо правите гресьорки, нима някоя от Вашите коли е излезнала така от завода ?
    Аз също имам подобни проблеми, но си мисля, че проблема е в носачите, респективно тампоните и т.н. Това не е Москвич 408 бре хора !
    Как от ново състояние кара с години без да скърца и при смяна на носач или тампони ставаме Домашни Майстори ? Ей това моля ми го обяснете и за какво си даваме парите ?

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравейте на всички,
    защо правите гресьорки, нима някоя от Вашите коли е излезнала така от завода ?
    Аз също имам подобни проблеми, но си мисля, че проблема е в носачите, респективно тампоните и т.н. Това не е Москвич 408 бре хора !
    Как от ново състояние кара с години без да скърца и при смяна на носач или тампони ставаме Домашни Майстори ? Ей това моля ми го обяснете и за какво си даваме парите ?
    Е такава е темата :Гресиране на полиуретан - Горен носач.
    Кое не ти е ясно и какво те караме да правиш?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравейте на всички,
    защо правите гресьорки, нима някоя от Вашите коли е излезнала така от завода ?
    Аз също имам подобни проблеми, но си мисля, че проблема е в носачите, респективно тампоните и т.н. Това не е Москвич 408 бре хора !
    Как от ново състояние кара с години без да скърца и при смяна на носач или тампони ставаме Домашни Майстори ? Ей това моля ми го обяснете и за какво си даваме парите ?
    Нали знаеш че добре познатото старо понякога е доста по добро от всяко ново,колегите се опитват един вид да си улеснят нещата.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #14
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Е такава е темата :Гресиране на полиуретан - Горен носач.
    Кое не ти е ясно и какво те караме да правиш?
    Извинявай колега, очевидно се афектираш. Не ми е ясно защо трябва да се смазват тампоните, при положение, че при новозакупен автомобил тази операция не се прави до тяхната замяна или на носачите съответно. Иначе кой както си го разбира.

  15. #15
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Ти правиш ли разлика между материала каучук и полиуретан? Когато я направиш, ще разбереш защо едното заводски и до края на живота си не се гресира, а другото изисква периодично такова нещо.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •