Results 1 to 15 of 84

Thread: Гресиране на полиуретан - горен носач 156

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е да де ама аз на моите им подложих без да ги свалям само махам гумата и разхлабвам тампона като преди това си направих планки капнати към електрод пръхнах планките под тампона после стегнах размърдах електрода нагоре надолу и той се отчупи от планката и готово. И карам така 5к км но взе да скърца много гадно дори и при най малката неравност. Взех да си мисля че защото планката е 3мм дали не съм го стегнала така много тампона.Въпреки че два пъти се опитвах да ги смажа ефекта е около 20-30 км след това става гадно. Явно ще трябва да се пусне надолу магарето за да се изкарат тампоните да се поизреже малко от тампона да се подложи по закръглената част на планката да се нарежат канали за задържане на грес и една гресьорка за да не ми къса нервите че да не взема брадвата.
    Да, ама износването ти е по целия радиус - сега си обрал луфта само отгоре и отдолу, а отстрани е хлабаво. Става и с подложка от пистов ремък - каналите перфектно задържат смазката. На тъста му ги направиха така за временно `щото в момента нямаше подходящ размер в магазина и вече 2 години си кара безгрижно.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Да, ама износването ти е по целия радиус - сега си обрал луфта само отгоре и отдолу, а отстрани е хлабаво. Става и с подложка от пистов ремък - каналите перфектно задържат смазката. На тъста му ги направиха така за временно `щото в момента нямаше подходящ размер в магазина и вече 2 години си кара безгрижно.
    Аз нямам проблем с хлопане само скърца А и износването винаги най много е в долната част на тампона износването не е поцелия радиус а само в основата. А не разбрах къде точно си подложил тоя ремък че задържа смазка и тя да смазване ми се вързва в схемата. А и това упражнение което описвам се прави са 30 мин от двете страни
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Ремъка се подлага от външната страна/отгоре...преди да подложа аз,отрязах около 2мм от тампона,за да може да се свие максимално, и да прилепне около щангата....в тая междина която се получи,след стягане е около1,5мм и там се задържа греста...поне така е при мен.Така прецених,така направих.

    ..незнам на колегата ремъка как задържа грес в каналите........ако ремъка му е отвътре-според мен нищо не е направено и всичко е временно.
    Но пак да кажа,че аз съм подложил на полиуретанови тампони.
    ПП..темата е за друго,така че се извинявам на Вальо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    А аз тръгнах да питам някой слагал ли е гресьорки на стабилизиращата щанга моята е с полиуретанови тампони и скърца се нетрае.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ремъка се подлага от външната страна/отгоре...преди да подложа аз,отрязах около 2мм от тампона,за да може да се свие максимално, и да прилепне около щангата....в тая междина която се получи,след стягане е около1,5мм и там се задържа греста...поне така е при мен.Така прецених,така направих.

    ..незнам на колегата ремъка как задържа грес в каналите........ако ремъка му е отвътре-според мен нищо не е направено и всичко е временно.
    Но пак да кажа,че аз съм подложил на полиуретанови тампони.
    ПП..темата е за друго,така че се извинявам на Вальо.
    Говорех за подложка на гумените тампони и точно с цел "временно закърпване", което взе че изкара доста време. Аз на моите коли ги сменям с нови - качвам на подемник и цялата операция заедно с охлабване на моста (ако се налага) ми отнема не повече от 45 мин. до 1 час за предна щанга. Не съм фен на полиуретана точно заради смазването - съсипах едни тампони на носачите за няма и 15 хил. км и пак си сложих гумени
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    А аз тръгнах да питам някой слагал ли е гресьорки на стабилизиращата щанга моята е с полиуретанови тампони и скърца се нетрае.
    Сигурно е възможно, макар че мястото е оскъдно...
    Аз лично не съм се замислял за гресьорки там...
    Аз съм монтирал тампони от Москвич, които лекичко се модифицират на шмиргела и НЕ ги срязвам а ги нахлузвам на щангата.
    На старата кола за година и 9м. са си стегнати както когато ги сложих.....
    Тия дни сложихме на една 147-ца която беше с полиуретан, НО не му беше сложена смазка за съжаление, за 8м. се разтропа и пъпчиците бяха се износили на 90%. ТАКА ЧЕ СМАЗКАТА МУ Е ЖИЗНЕНО ВАЖНА....
    Нейната щанга е по-дебела, но и там ги нахлузих...
    Ся някой ако ме пита как преодолявам ограничителя, ми елиминирам единия......
    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ремъка се подлага от външната страна/отгоре...преди да подложа аз,отрязах около 2мм от тампона,за да може да се свие максимално, и да прилепне около щангата....в тая междина която се получи,след стягане е около1,5мм и там се задържа греста...поне така е при мен.Така прецених,така направих.

    ..незнам на колегата ремъка как задържа грес в каналите........ако ремъка му е отвътре-според мен нищо не е направено и всичко е временно.
    Но пак да кажа,че аз съм подложил на полиуретанови тампони.
    ПП..темата е за друго,така че се извинявам на Вальо.
    Няма проблем Иво, колкото повече инфо толкова по-добре, макар и не точно по конкретната тема.......
    Кой с каквото може да помага е добре дошъл.
    Нали за тва е форума.
    За взаимопомощ.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Гресьорки не сложих щото тампоните си бяха мазни като ги изкарах. Направих им по дълбоки канали с трионче за да се задържа грес посмалих ги малко подложих малко и ги сложих същите. Май при мен проблема се оказа друг при предната смяна на тампоните в сервиз за забравили да стегнат тампона на двигателя отдолу тампона не беше захванат за кутията и двигателя имаше разбити резби и липсващи болтове и май ще се окаже че от него е скърцало. Макар че и щангата се чуваше когато я откача от биалетките и я движа но при движение на колата щангата предимно се усуква и се движи много малко.
    Абе аман от сервизи а този сервиз съм го препоръчвал и съм ходил много пъти там и уж доволен
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Още малко ъпгрейд.....

    Направихме на втулките спиралики за по-добро смазване...


    Снимките са в първото мнение на темата...
    Last edited by haljscho; 09-05-2012 at 18:11.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •