Results 1 to 10 of 10

Thread: Генерация за 2.0T.S. 155к.с.

  1. #1

    Default Генерация за 2.0T.S. 155к.с.

    Поради корозия и неравности вчера генерацията ми имаше няколко малки дупчици,които днес вече са оправени,но мисля,че това е просто временно решение и съм решил да си сложа нова.Мисля да махам и катализаторите(каква полза имам от тях),а дупчиците почваха от 1-вото гърне.Ще се прави цяла генерация.
    Какво препоръчвате да си купя и евентуално къде да се монтира.Искам хубава генерация за хубавата кола и съм чувал,че ако сваля 2-та катализатора ще падне разхода на гориво и ще се вдигнат малко конете...И ако не е тайна къде и по колко ги изкупуват катализаторите?

  2. #2

    Default

    В тази област не важи ли мнението ти, че най-добре си е сток..?

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В тази област не важи ли мнението ти, че най-добре си е сток..?
    Обмисления тунинг винаги е по-добър от сток,но не и ако е мангалски/гаражен правен от съмнителен майстор.
    Гърнето вече е издънено,чисто ново оригинално няма смисъл да поръчвам,но виж марков ремус,нещо такова от което наистина ще има полза защо не...Тва е разликата между теб и мен,че аз не песта пари и не слагам кво да е само за да го има

    Борко,относно катализатора и пак не ми стана ясно...Освен за вредните емисии,пише се за грешки и т.н.,после грешки не давало,има ли наистина някой с махнат катализатор точно на ГТВ,ако е и на фаза 2 идеално...Да кажете мнение от опит,а не попринцип
    И за генерацията какво мислиш,има ли смисъл да се изхвърлям,говорим за нещо хубаво и качествено от което ще има файда.А не просто накрайник и голямо гърне да бучи кат мангалска 3-ка.Не целя тва Всъщност те оправиха цялата генерация още на следващия ден ма самата мисъл,че е правено,заварявано ме дразни и искам да си купа чисто нова и здрава,а не след време пак да вземе да бучи и тогава да търса нова...

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Няма грешки да записва, споко. Освен при CF3 може би, ама с тях не съм запознат, нали имат там по 10 катализатора на цилиндър
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Тва е разликата между теб и мен,че аз не песта пари и не слагам кво да е само за да го има
    Това е викаш разликата между теб и мен, а..? И викаш познаваш ме, че аз песта пари и слагам ей така какво да е на колата само и само за да го има..? Кажи нещо друго интересно за мен, явно невероятно добре ме познаваш...

  7. #7

    Default

    Eто ви генерация за ГТВ

    http://www.supersprint.com/USP0000argtv1.asp
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8

    Default

    Суперспринта е много добра и в нормалните страни доста често я слагат. На 2.0 свинспарк няма никакви драми при махането на катализатора - във всеки сервиз за ауспуси (М комплект, Аспо и т.н.) срещу 20 лвти махат катализатора и ти слагат резонансно гърне. Даже нещо ми се върти в главата, че ако им оставиш стария катализатор не ти взимат пари, ама ще излъжа.

    Като цяло вариантите са ти два - маркови гърнета и неръждавейка тръби между тях или изцяло къстъм генерация в някой от изпитаните сервизи. Много зависи какво целиш, как искаш да звучи, какво гониш - коне или просто качествена генерация.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Суперспринта е много добра и в нормалните страни доста често я слагат. На 2.0 свинспарк няма никакви драми при махането на катализатора - във всеки сервиз за ауспуси (М комплект, Аспо и т.н.) срещу 20 лвти махат катализатора и ти слагат резонансно гърне. Даже нещо ми се върти в главата, че ако им оставиш стария катализатор не ти взимат пари, ама ще излъжа.

    Като цяло вариантите са ти два - маркови гърнета и неръждавейка тръби между тях или изцяло къстъм генерация в някой от изпитаните сервизи. Много зависи какво целиш, как искаш да звучи, какво гониш - коне или просто качествена генерация.
    Не искам да бучи по онзи грозен начин,да е качествена и да качва коне по възможност...Ма едва ли го има това нещо?!?Парите нямат значение.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Парите нямат значение.
    Явно държиш да покажеш на всички колко много пари си склонен да даваш за колата - ето ти го решението като си толкова сериозен (толкова сериозен, че класифицираш звука на една от най-силните европейски фирми като "грозно бучене"):
    http://www.magnaflow.com/02product/02race.asp
    И коне вдигат и парите значение нямат, пък ако им поръчаш цялата генерация и им обясниш какво искаш, съм сигурен, че за тия пари дето струва ще ти го направят да не се чува абсолютно нищо ако това те влече...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •