Results 1 to 8 of 8

Thread: Паста за драскотини

  1. #1
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default Паста за драскотини

    Колеги, от някъде, в нашата мила родина, са се взели някакви комплексари (сигурно от последната вълна немски емигранти, знам ли?) и са одраскали Алфата от предния калник до задния. За щастие драскотината не е дълбока (вижда се само под подходящ ъгъл) и, според мен, може спокойно да се извади с паста. Искам да ви попитам с каква може. Манипулацията ми се ще да е на ръка и ще я направя аз. Не мисля, че има нужда да се прави пълно пастиране с машина и да свалят половината лак.

    Ето две снимки (дано се вижда) как се е справил убавеца.

    P.S. Рових разни теми из форума, но не видях информация.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20110603_110615.jpg   IMG_20110603_110625.jpg  
    Last edited by vladev; 04-08-2011 at 10:42.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  2. #2

    Default

    Еее, верно бе, откъде ли са се взели тъпи, селски, комплексирани тарикатчета в България...? Ти ме изненадÁ...
    За това дето го искаш, абразивна паста ще да ти трябва - или на 3М (ама май доста ще трябва да се постараеш на ръка), или има една в кутии като консерви, купувал съм я от Практикер - някаква италиянска е и се води абразивна паста, става и за пластмаса даже и се действа на ръка с нея... Като цена е под 10 лева една кутия, само внимавай да не вземеш другата, че те са два вида които изглеждат еднакво и разликата е в цвета на капачката (и в написаното на етикета естествено), а другата е за полировка (фина) и няма да свърши работа...

  3. #3

    Default

    Имам професионална паста Сонакс и машина. Ако искаш ще я оправиме до колкото е възможно. (без пари, уточнявам за да не си помислиш, че с комерсиална цел ти предлагам).

    Дори да не изчезне напълно, ще стане трудно забележима. Зависи дали проблемът е само в лака или е стигнал до боята.

    А това, че машината сваля повече лак са глупости- просто прави работата много по лесна и бърза. Това, за което на ръка ти трябват 10 мин търкане с машината става за 1 мин.
    Last edited by Mind_Control; 03-06-2011 at 15:15.
    Lexus IS200

  4. #4

    Default

    Колега,не искам да те отчайвам но едва ли ще стане с паста!Мойта е надрана по същия начин ,даже е същата боя!Застрахователите ми платиха по 150 лв. на детайл!Ако ставаше надали щяха да платят!бяха доста разправии!Опитай ,дано стане!Ще следя с интерес!

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Пробвай с най-абразивната на 3М, и след това смъквай до най-фината. 100мл мисля, че бяха по 5лв, пък и ще ти стигнат за цялата кола ако решиш. Намери някой с машинка и си поиграйте. Ако не стане така, пребоядисване частично до някой ръб. Ако има де... И аз днес усъмнах с 3-4 драскотини - я от дамски чанти, я от врати на селяндури... Живи и здрави да са, добре че ни е каското, иначе не знам! Успех с начинанието!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Имах същият проблем и да не те отчаивам ама с паста постигнах частичен неприемлив за мен самия ефект.На красно село /за софия/ има едни момчета който коригират драскотини без да пребоядисват,пробва ги колега и ефекта е повече от добър а цената беше приемлива/около 200 лева за две брутално изрисувани детайла/ ако не стане с паста пробваи при тях
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7
    Младши алфист Zeppelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Моята я одраскаха по същия начин и е същия цвят и също е Sportwagon...

    Моля те, пусни снимки с резултата ако ще я третираш с паста за да знам дали има смисъл да се впускам в тази посока или нещата ходят към пребоядисване.

    Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon Selespeed '01 Distinctive

  8. #8
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Кратката сага приключи. Благодарности на колегата Mind_Control че се отзова, макар че не правихме пастирането с него.


    За мое щастие драскотината наистина не е била дълбока и беше надран само лака, което с паста се оправи (не съм го правил аз и не мога да кажа каква паста е използвана).

    Резултата е повече от доволен - не остана следа (на снимките в първия пост няма снимка на точно този детаил, но драскотината продължаваше и върху него).


    Дано не се случват повече такива неща, че ми става тъжно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20110802_191552.jpg  
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •