Results 1 to 5 of 5

Thread: Конзола за управление на ел. стъкла и странични огледала

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default Конзола за управление на ел. стъкла и странични огледала

    Здравейте колеги,
    След пране на салона на колата едното копче на конзолата на шофьорската врата (това, което прехвърля управлението към задните стъкла) отказа. Разглобих конзолата, подсуших и почистих, но пак не работи. На платката където копчетата правят контакт има едни налепи като от графит и налепа, който е за това копче е малко отлющен. Колата е АР 147 1.9. JTD. Някой има ли представа как може да се поправи копчето. Всички други работят.

  2. #2

    Default

    Малко нахално, дано колегата да не се сърди, но и аз имам проблем със моето стъкло. От време на време не иска нито да се сваля, нито да се вдига, или когато дам да се свали до долу запецва по средата и трябва пак да натисна за да се свали. Имам модул за затваряне на стъклата при заключване и той винаги си го вдига прозореца.

    И сега въпроса ми е какво или къде е модула за управление на шофьорското стъкло или проблема ми е в копчето? Всички други прозорци работят и нямат проблеми.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Модула ти е една бяла кутиика зад жабката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Малко нахално, дано колегата да не се сърди, но и аз имам проблем със моето стъкло. От време на време не иска нито да се сваля, нито да се вдига, или когато дам да се свали до долу запецва по средата и трябва пак да натисна за да се свали. Имам модул за затваряне на стъклата при заключване и той винаги си го вдига прозореца.

    И сега въпроса ми е какво или къде е модула за управление на шофьорското стъкло или проблема ми е в копчето? Всички други прозорци работят и нямат проблеми.
    Тва дето зацепва по средата би било странно ако е от модула....пробвай с друго копче първо
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Тва дето зацепва по средата би било странно ако е от модула....пробвай с друго копче първо
    Така от днес разбрах, че 99% не е от копчето. Сложих на задното копче което си работи жака за предното и пак нищо. Разглобих жабката и видях белият модул за стъклата очевидно. Странното за мен е, че като дам копчето да отваря/затваря лявото стъкло се чува едно "цък" и това е, колкото пъти натисна, толкова пъти цъка. Когато дам дясното стъкло, което си работи пак се чува "цък" от модула, но много по-силно и ясно, просто е по-различно. Утре мисля да сваля и да го видя този модул какво му е.

    Сега имам и модул за конфорт функция и вдигане на стъклата като се заключва колата, но мисля, че не е от него.

    От вчера вече дори не помръдва стъклото, така, че официално не работи!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •