Results 1 to 8 of 8

Thread: ALFA 146 проблем с газовата уредба.

  1. #1

    Default ALFA 146 проблем с газовата уредба,чакам мнения

    Здравеите,имам Alfa 146 1.6 boxer,която е с газово на mono injekciq,пригодено с плочка кам injikciona.Проблема е че от време на време гарми и чупи кутията на вьздушния филтар,което е доста дразнещо,Казаха ми да сменя свещи и кабели профилактично.Вьпроса ми е ако махна кутията и пламасовите траби на филтара и сложа дирекно един спортен филтар,дали ще напраи проблем и при едно такова вращане на газовете дали ще го запали или скаса?
    Last edited by yulian87; 10-06-2011 at 08:00.

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by yulian87 View Post
    Здравеите,имам Alfa 146 1.6 boxer,която е с газово на mono injekciq,пригодено с плочка кам injikciona.Проблема е че от време на време гарми и чупи кутията на вьздушния филтар,което е доста дразнещо,Казаха ми да сменя свещи и кабели профилактично.Вьпроса ми е ако махна кутията и пламасовите траби на филтара и сложа дирекно един спортен филтар,дали ще напраи проблем и при едно такова вращане на газовете дали ще го запали или скаса?
    Кабели свещи и тн трябва да са абсолютно изправни!!!
    По-скоро трябва да ти се направи много добра настроика на газовата и няма да имаш проблеми!!
    А филтър може да си сложиш дали ще се скъса и тн при гърмеш.... незнам (преди години Сиерата ми така "кихна" ,че дебитомер кутии и тн бяха тотална щета впрочем тогава ми се отвори предния капак от гърмежа прави си сметка какво може да се получи)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Veliko Turnovo
    Posts
    1

    Default

    Колега аз така направих махнах кутията по точно след последния гърмеж беше тотална щета и сложих спортен филтър смених кабели свещи настройка на газта при специалист и пак същата работа гърми си!!!А по въпроса какво се случва с филтъра леко се разпърдява но не е проблем да се кара с него!

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ilian_Al View Post
    Колега аз така направих махнах кутията по точно след последния гърмеж беше тотална щета и сложих спортен филтър смених кабели свещи настройка на газта при специалист и пак същата работа гърми си!!!А по въпроса какво се случва с филтъра леко се разпърдява но не е проблем да се кара с него!
    При всичко изправно ,при точна настроика и при ЛИПСА на скъсани въздуховоди гърмежете са сведени почти до минимум!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5

    Default

    дано няма проблеми че вече зе да ми писва,колега значи спортния филтар няма да се скаса или запали при вращане на газовете,

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by yulian87 View Post
    дано няма проблеми че вече зе да ми писва,колега значи спортния филтар няма да се скаса или запали при вращане на газовете,
    В предишните две мнения никъде не пише, че филтъра ще остане здрав.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Ако гърми ще скъса и спортния филтър - личен опит . Кабели, свещи, спортен филтър, настройка и моите проблеми са в миналото вече
    166, 2.4 JTD'00

  8. #8

    Default .

    колеги ходих на ЕЛКОМ и ми казаха че има малко отклонение в показателите на бобината,дали ще влияе това,и дали от тово се получават гармежите?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •