Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86

Thread: Upgrade 4 Бутални спирачни апарати

  1. #31
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Така, ново 20....на Минтекса нищо му няма, но според инструкциите за смяна на накладките се оказа, че на тези апарати се полага някаква високотемпературна не знам си каква грес между апарата и накладките и още някаква обезшумяваща гадория, за да не тропат накладките в апаратите....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Тази грес я продават в едни малки пласмасови опаковки и я има на много места. Не е някаква технология на НАСА, но едва ли щве ти реши проблема с тракането.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Тази грес я продават в едни малки пласмасови опаковки и я има на много места. Не е някаква технология на НАСА, но едва ли щве ти реши проблема с тракането.

    реши го и пя после чак....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    реши го и пя после чак....
    Спокойно временно е
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Спокойно временно е
    Ми ако 2500км без проблеми със старите накладки, намазани със същата гнусотия е временно, значи ме устройва
    и отзад не беше мръднало намазаното...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #36
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Така, ново 20....на Минтекса нищо му няма, но според инструкциите за смяна на накладките се оказа, че на тези апарати се полага някаква високотемпературна не знам си каква грес между апарата и накладките и още някаква обезшумяваща гадория, за да не тропат накладките в апаратите....
    Тва е написано днес начи ти току що разбираш за тази грес!

    ---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ми ако 2500км без проблеми със старите накладки, намазани със същата гнусотия е временно, значи ме устройва
    и отзад не беше мръднало намазаното...
    Изведнъж вече си карал с такава Предавам се ще акам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #37
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тва е написано днес начи ти току що разбираш за тази грес!

    ---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:12 ----------



    Изведнъж вече си карал с такава Предавам се ще акам
    Глей ся, баце Бобо...като си купих брембото ми дадоха 1 комплект нови минтекси и 1 комплект полу-изтъркано, запалено ТРВ....
    Сложих си апаратите направо с минтексите и започна тропането....реших, че е от тях и си сложих изтърканото ТРВ, с което нямах никакви проблеми, освен че грам не спираха и бяха напукани целите...него го карах 1-2 месеца, 2-3х км без драми...ония ден си купих същото ТРВ, ама ново...сложих го и започна тропането....като решихме, да се ровим в проблема, забелязахме, че на гъза на старото ТРВ има някакво подобие на меден спрей...пръснахме и новото с такъв и всичко заспа...
    Last edited by Satanism; 09-08-2011 at 23:17.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Медна грес се казва. Всеки един добър механик го знае и би трябвало да го използва винаги. Сега по принцип скъпите накладки си имат отзад специално покритие против вибрации. Тази грес по принцип не е за обиране на тропащ луфт, а за микровибрациите които всъщност не ги чуваме като свирене на влак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    Абе момци да питам, понеже взех почти за без пари, и почти без да имам време да правя рисърч и прочее понеже ми се видя свръх изгодно - взех тия спирачни по долу на снимката дето са, от ГТВ 2000 година, 3 литрово - основната ми идея е да ги сложа на червенобялата Алфа, щото със сликове тия апарати издишат - как стоят нещата с междуболтово, преходници и прочее.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 108759.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе момци да питам, понеже взех почти за без пари, и почти без да имам време да правя рисърч и прочее понеже ми се видя свръх изгодно - взех тия спирачни по долу на снимката дето са, от ГТВ 2000 година, 3 литрово - основната ми идея е да ги сложа на червенобялата Алфа, щото със сликове тия апарати издишат - как стоят нещата с междуболтово, преходници и прочее.......
    Апаратите са си супер само ги налагаш на дисковете правиш си преходни планки и си в джаза
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41

    Default

    Тва е идеално - може би такава планка се прави по някакви размери, гледам че из англ саойт се мотат разни снимки, ще се поинтересувам за размери.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42

    Default

    Споменах ли, и има ли значение че искам да ползвам 305мм дискове??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Споменах ли, и има ли значение че искам да ползвам 305мм дискове??????
    Еми взимаш ги и ги налагаш ако намериш готов чертеж си в джаза, ако не си правиш шаблон и бегом при фрезиста
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    За всички, които минават на такива, не си купувайте накладки МИНТЕКС....ще патите...спират хубаво,
    Неска взех мойте, с почти нови накладки Минтекс, обилно омазани с медна грес отзад.......
    Намерих някакъв чертеж за размер на преходния адаптер, и другата седмица ще се занимавам с това, че за Тракдея да са на линия......
    Може би тоя минтекс ще замине на Купето, а от него ще взема жълтото ЕБЦ-е, че то си е за такива неща....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF3348.jpg   DSCF3349.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45

    Default

    Ся се занимавах с тва, налагах апаратите директно на 305 диск върху колата и нещо не пасват тия брембота от ГТВ - 130мм разстояние е малко, така двете издатини от шенкела където се хващат двата болта на старите спирачни апарати, съвпадат почти с издатините на болтовете на брембото.....така въпреки че планката не е проблем, спирачния апарат не може да влезе достатъчно навътре за да захапе целия диск, 8 мм не може да се обхванат..... има начин тва разстояние за се намали на 2-3 мм, но това значи да се пили от шенкела по малко и от апарата, а тва някак си не ми харесва......
    Някой знае ли решение на тва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •