Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Градска кола ли е Alfa Romeo 146 ?

  1. #16
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile става и за село :)

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не знам дали е "градска", но определено туйн спарка с тоя картер на 4 пръста от земята не е "селска" кола (разбирай за каране по неасфалтирани пътища)
    Колата е по маневрена от 2,0 146 или 156 понеже е с друга Кормилна рейка . За височината: минавал съм със стандартното окачване на 146 1,6 ТС преди 2 години прохода (Златица - Етрополе) без аварийно! мисля че там е достатъчно ръбесто и е на коловози Втори път няма да мина от там, но е факт че минах от там и не е удряна никъде!

    Поздрави!

    П.С. Махни планката и шпилките, които държат планката за картера

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  2. #17
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Колата е по маневрена от 2,0 146 или 156 понеже е с друга Кормилна рейка . За височината: минавал съм със стандартното окачване на 146 1,6 ТС преди 2 години прохода (Златица - Етрополе) без аварийно! мисля че там е достатъчно ръбесто и е на коловози Втори път няма да мина от там, но е факт че минах от там и не е удряна никъде!

    Поздрави!

    П.С. Махни планката и шпилките, които държат планката за картера
    Значи да не се тревожа чак толкова много за гърбиците в Стз ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  3. #18
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default :)

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Значи да не се тревожа чак толкова много за гърбиците в Стз ?
    Ех няма да летиш през тях , но не е нещо фатално да караш из гърбиците! Махни планката на картера за по сигурно! Тя е най ниската част отдолу. Държи се с 4 гайки. За 10минути на канал я махаш, шпилките също и си по-спокоен. Аз я махнах за пръв път след понижаването на окачването преди 2 месеца, иначе 2 години и половина...40к Км цяла България - Основно северна и по София - няма проблем! Внимавай с високите шахти...По добре с едно колело да се качиш на шахтата отколкото да прекрачваш!... Там спасение няма !

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  4. #19
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Колеги, един бивш "авто-джамбазин" днес се качи на алфичката ми и след кратко завойче ми сподели, че хода на кормилото ми бил доооста късичък... на мен не ми се стори чак толкова ... какво мислите .. ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  5. #20

    Default

    Рейката на Алфа е една от най-късите стокови рейки (ако не и най-късата) от всички марки автомобили. Твоя приятел "авто-джамбазин" щом не го знае това явно не е толкова "гоУем" колкото си мислиш и със сигурност не е карал много алфи.
    ПС: на спортните модели и изпълнения, рейките са още по-къси от твоята. При такива коли на първо място по важност е да може бързо да завива с голяма скорост и чак на второ е да може да маневрира и да се паркира лесно.

  6. #21
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Хора, обмислям сериозно да си взема спортен волан... оритиналния ме радва , но като че ли спортния ще ми пълни повече душата .. та това ще ми пречи ли по някакъв начин ако съм предимно в града или ще ме улесни ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Хора, обмислям сериозно да си взема спортен волан... оритиналния ме радва , но като че ли спортния ще ми пълни повече душата .. та това ще ми пречи ли по някакъв начин ако съм предимно в града или ще ме улесни ?
    Това ще ти пречи в един-единствен случай, който не го пожелавам на никого - ако се налага да се отваря еърбега. Ако волана ти е без бег, сменяй спокойно, само не слагай някое илиенско мунинг изпълнение. Ако обаче имаш еърбег, това за мен е най-върховната простотия да го махнеш за да си мунинг гъзар (освен ако колата наистина не е пистова бегачка). Като сложиш друг волан, който е по-малък по диаметър от оригиналния, следвайки принципа на лоста (който по мое време се учеше към 6-ти клас по физика), ще стане малко по-трудно да се върти, но той и без това се върти доста лесно в сравнение с на други марки и модели коли, така че едва ли това ще е кой знае каква драма.

  8. #23
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Ами колата не е пистова бегачка... предимно си се кара в града с нормална скорост... airbag си има оригиналният волан, но е малко захабен волата и за това се чудя... но при положение,че хода му ще се затрудни едва ли ще сменям ...

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  9. #24
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile :)

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Ами колата не е пистова бегачка... предимно си се кара в града с нормална скорост... airbag си има оригиналният волан, но е малко захабен волата и за това се чудя... но при положение,че хода му ще се затрудни едва ли ще сменям ...

    Ето ти решение

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hand-...Q5fAccessories

    tonov го монтира и мисля че е доста доволен!

    поздрави

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  10. #25

    Default

    Или пък за цената на един не особено качествен спортен волан -> едно качествено претапициране с естествена кожа на оригиналния волан

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Ето ти решение

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hand-...Q5fAccessories

    tonov го монтира и мисля че е доста доволен!

    поздрави
    tonov, имаш ли снимка да видя как се е получило

  12. #27
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    Ако имаш парички за метанова уредба, слагай без да се колебаеш и се радвай на возенето за стотинки

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by SnoBeck View Post
    Ако имаш парички за метанова уредба, слагай без да се колебаеш и се радвай на возенето за стотинки
    Принципно е така, но за да е изгодно реално трябва да се сметне за колко време би се избило вложението предвид колко км се минават за година.
    Ако минаваш 100-тина км за месец - джиткай на бензин и се кефи.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  14. #29
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Ем колеги за около месец към 100 - 120 км ... как мислите ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  15. #30
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Ем колеги за около месец към 100 - 120 км ... как мислите ?
    мисля че почти не я караш.... и кво му е на това 1,6? чиста малолитражка си е тва... карай смело, разхода ти е смешен също....
    ако нямаш зъби за бенз-не си земай кола
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •