Results 1 to 6 of 6

Thread: 2.0 16кл Делта не пали

  1. #1
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default 2.0 16кл Делта не пали

    Здравейте, колеги. Изправих се пред следния проблем: Карах си една нощ към нас и както си карах мотора заглъхна. Бях в него момент на газ, при напомпване на педала от ауспуха отзад последваха огньове, та нощта стана ден... Обърнах на бензин, пламъците спряха, но мотора на проработи. Първите мисли бяха за скъсан ангренаж и последствията от него ... но като открехнах капака , ремъка си беше на място. Съответно си пшомислих за превъртял ремък ( не съм давал предпоставки с ритане на педали и тем подобни, обикновенно работя много меко с предавките и педалите ...) но като проследихме с един колега белезите и за наличие на липсващи зъби от ремъка , и това не беше. Проверихме за наличие на искри - има ги, НО според един колега , искрата от бобината трябва да стига до 20 мм!! Така ли е? МОята бобинка хвърля искра само на 5мм. Нормално ли е? Подава си гориво , при дълго въртене на стартер замирисва на бензин. Дърпахме на въже , белким да я продуха - не запали ... Започнахме да звъним насам натам... и теориите бяха:
    1. Пробил палец - погледнахме го , нямаше следи от прегаряне
    2. Слаба бобина - недостатъчно силна искра ... самата бобина хвърля на 5мм искра. НОрмално ли е?
    3. Скъсана мембрана на регулатора на налягането на горивото и оттам дави двигателя. Но нали , както казах, когато ми заглъхна по време на движение, би трябвало все някак да работи. Прав ли съм?
    4. Датчика на коляновия вал. Тук е малко мъгла.
    - Срещу какво трябва да е насочен датчика, какво брои той и какво "гледа".
    - Има ли възможност да се измести и да не "вижда" каквото трябва?
    - Какви показания трябва да дава? Според някои при въртене на стартер трябва да показва 300mV, а моя показва нула... В покой съпротивлението му уж е добре ... Ще погледна днес за измастване на датчика и ще пиша кво съм видял.


    Какъв може да е проблема според вас ???

    МОтора е 2.0 16кл 139 кс Ланчиа

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, не съм запознат какво точно ти е запалването, но щом си с дистрибутор, задължително смени и палеца и капачката. измери и съпротивлението на първичната и вторичната намотки на бобината. датчика на коляновия вал брои импулси от едно зъбно колело. него можеш да го провериш с осцилоскоп. виж и комутатора ако имаш такъв.
    точка

  3. #3
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Мога да ти дам телефонния номер на човека, който преди време съм виждал да сервизира колата ти. Ако го искаш - пиши едно ЛС. Иначе така с гадаене, не знам дали ще стигнете далеко.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе аз ти видях темата в ланча форума. лошо си направил че си увеличил междуелектродното разстояние на свещите от 0,8 на 1,1. може проблема ти наистина да е пробила бобина. измери и съпротивлението на намотките. свещите ги направи на 0,8 или щом си на газ дори на 0,7. ако се окаже от това, вероятността също да имаш пробити високоволтови кабели е голяма.
    точка

  5. #5
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Ще видя тея дни да замеря бобината. Като стане ясно, ще пиша за развитието.

  6. #6
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Малко обновяване по темата: Делтата запали ... Радост голяма - пълни гащи. Смених бобината - в нея беше причината. Поради увеличената хлабина на свещите , която сам си направих - от 0,8мм на 1,1мм за по добро запалване, бобината се претовари и изпръщя... Върнах си хлабината на свещите на 0,8. Учим се от грешките си .

    Благодаря много на всички отзовали се и помощта, а също и за коректността на колегите, осигурили частите!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •