Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: еко елда

  1. #16
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    сипах аз веднъж евро дизел в Екото на бул. България (Еко Кинитрон май) и после какво беше учудването ми когато отворих капака на двг докато работеше и тoй миришеше на ПАЛАЧИНКИ!!!!! Т.е. вместо евро дизел са ми сипали оливийка . от тогава не припарвам там, освен in case of emergency......
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by santo_traficante
    2 дизелови коли зареждам на Екото на Шипченски проход ама вчера ми направи впечатление че от едната кола мирише на пържени картофи тея да не са почнали да продават няква био нафта
    Най-вероятно е биодизел.А относно горивата-зависи и от конкретна доставка,но миналата зима без подобрител мойта с нафта от Еко-Кресна си палеше при минус 20 градуса,като е уличница
    абе за палене пали няма грижа ама аз с олио не ща да карам и ако тея са почнали да продават няква такава нафта ще ги сменям
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #18
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    И моята днес пак си сипах от там, но аз зареждам само основна на тази на Орион....на тези които бяха Еко-Петролиум още не съм стипвал и нямам намерение.

    Био-Дизела ако е добре направен и по-добре, особено за чипосани коли...има един коментар на една тунинг фирма, коята са пробвали с био дизел.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #20
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    И моята днес пак си сипах от там, но аз зареждам само основна на тази на Орион....на тези които бяха Еко-Петролиум още не съм стипвал и нямам намерение.

    Био-Дизела ако е добре направен и по-добре, особено за чипосани коли...има един коментар на една тунинг фирма, коята са пробвали с био дизел.
    Аз съм карал с олио и то нема да ти казвам коя употреба,паленето е по-тофти,ама сажди нема никакви!!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    интересното е че при моята не смърди на картофи а на другата /корса тд/ си мирише на картофки
    двете коли се зареждат само от там от както стана Еко елда
    нямам оплакване от моята върви доволно но италянците не препоръчват жтд да се кара с такава еко нафта
    слдващия път ще ги питам тея на бензиностанцията каква нафта продават
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  7. #22
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    интересното е че при моята не смърди на картофи а на другата /корса тд/ си мирише на картофки
    двете коли се зареждат само от там от както стана Еко елда
    нямам оплакване от моята върви доволно но италянците не препоръчват жтд да се кара с такава еко нафта
    слдващия път ще ги питам тея на бензиностанцията каква нафта продават
    Не мисля че ще ти дадат смислен отговор.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Quote Originally Posted by santo_traficante
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Моята, слава Богу, продължава да си мирише на Еко-елда сажди
    интересното е че при моята не смърди на картофи а на другата /корса тд/ си мирише на картофки
    двете коли се зареждат само от там от както стана Еко елда
    нямам оплакване от моята върви доволно но италянците не препоръчват жтд да се кара с такава еко нафта
    слдващия път ще ги питам тея на бензиностанцията каква нафта продават
    Не мисля че ще ти дадат смислен отговор.
    И аз съм на тва мнение.


    Едно от момчетата, което работи на тази Еко-елда на орион ми беше съученик. Та питал съм го, има ли разлика между нафтата на тяхното и нафтата на тези, старите "Еко", като тва в люлин, твърди че няма. Аз лично сипвам на това в люлин и не намирам разлика. Е, при мен с добавка или без добавка, на различни места сипвам, разлика никва, не мога да разбера що не се променя вървенето.
    Audi A6 & Alfa GTV

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Аз да кажа за бензина......сипвах 2-3 месеца на Еко елда от 100 октановия и бях напълно доволен от разход и цена, НО след зареждане на онази мини Еко на К. Величков направих ремонт на гарнитура и глава. Дори и след ремонта докато не свърши тая помия сутрин докато не загрееше колата гаснеше и пушеше.......
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  10. #25
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    е за това си зареждам само на ОМВ, за сега няма оплаквания и определено не долавям миризмата на плачинки, която по принцип ми харесва, стига да не идва от моя двигател
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by lyuli
    е за това си зареждам само на ОМВ, за сега няма оплаквания и определено не долавям миризмата на плачинки, която по принцип ми харесва, стига да не идва от моя двигател
    Еми да кака, ама като чуеш от 5 места че зимата им замръзва нафтата на ОМВ-то и ми е притиснено да сипвам там. Иначе цяло лято сипвах само на ОМВ. То и този, който ми я продаде, каза само там да сипвам.
    Audi A6 & Alfa GTV

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by sharky
    Quote Originally Posted by lyuli
    е за това си зареждам само на ОМВ, за сега няма оплаквания и определено не долавям миризмата на плачинки, която по принцип ми харесва, стига да не идва от моя двигател
    Еми да кака, ама като чуеш от 5 места че зимата им замръзва нафтата на ОМВ-то и ми е притиснено да сипвам там. Иначе цяло лято сипвах само на ОМВ. То и този, който ми я продаде, каза само там да сипвам.
    е да ама сега съм с нафта не ОМВ и колата не върви като от Екото с тая от Екото колата върви доста по добре ама тея аромати дето се носят ме притесняват
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    Quote Originally Posted by sharky
    Quote Originally Posted by lyuli
    е за това си зареждам само на ОМВ, за сега няма оплаквания и определено не долавям миризмата на плачинки, която по принцип ми харесва, стига да не идва от моя двигател
    Еми да кака, ама като чуеш от 5 места че зимата им замръзва нафтата на ОМВ-то и ми е притиснено да сипвам там. Иначе цяло лято сипвах само на ОМВ. То и този, който ми я продаде, каза само там да сипвам.
    е да ама сега съм с нафта не ОМВ и колата не върви като от Екото с тая от Екото колата върви доста по добре ама тея аромати дето се носят ме притесняват
    ами добре де, щом върви хубаво, не работи лошо мотора и не харчим много, кое точно те притеснява? нали ако е някаф шит точно тези показатели ше са най-зле, не мислите ли?
    Audi A6 & Alfa GTV

  14. #29
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    за сега зимата е доста топла и не се притеснявам от измръзване на нафта.
    btw ако е оливийка няма ли да замръзва?????
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by sharky

    ами добре де, щом върви хубаво, не работи лошо мотора и не харчим много, кое точно те притеснява? нали ако е някаф шит точно тези показатели ше са най-зле, не мислите ли?
    притесняваме това че като са дошли италянците в Ауто Италия и наще са питали дали дизеловите коли може да се карат с тази еко нафта тея са казали твърдо НЕ. да не направи някой номер с дюзи или някоя друга тъпня
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •