Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 93

Thread: Турбиниране на Туин Спарк 16 в двигател в 156

  1. #61
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Във Варна не вярвам да не се справят даже съм убеден че ще от към мапване,настроиване нещатата ще са от добри по добри
    Всеки който знае какво прави ще се справи не по-зле от другия. Така, че дали във Варна, дали София, дали в Горно Нанадолнище е все тая. Стига мапера да е на ясно какво трябва да се направи Тунинг на стоковица сравнително по-лесно се прави ама такива неща не всеки може. Но не е вярно и че само един го може

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

    Quote Originally Posted by 146_TTI View Post
    Да, но така е много лесно,трябва да има гимнастика на мозака......
    Повярвай ми и това не е лесно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #62
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #63
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by 146_TTI View Post
    Да, но така е много лесно,трябва да има гимнастика на мозака......
    Не до откриване на топлата вода а гимнастиката на мозъка е хубаво нещо но както писах за мене наи добрата смяна на двигател е с от ГТА

    ---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всеки който знае какво прави ще се справи не по-зле от другия. Така, че дали във Варна, дали София, дали в Горно Нанадолнище е все тая. Стига мапера да е на ясно какво трябва да се направи Тунинг на стоковица сравнително по-лесно се прави ама такива неща не всеки може. Но не е вярно и че само един го може
    Не твърдя че само един го може или да обезличавам някого уважавам всички които правят както трябва и сериозно нещата но от опита ми с първата ми кола леко потунингована аз бих закарал за настроиване на едно място,нищо лично към никого но там имам наи голямо доверие от опит просто

    ---------- Post added at 13:25 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание
    Чакам
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  4. #64
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание
    Я дай цена че тук в Гърция за такава процедура главата до кръста ще ми я резнат.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #65
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Я дай цена че тук в Гърция за такава процедура главата до кръста ще ми я резнат.
    Те пък уж са в криза не поумняха ли тези елини
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  6. #66
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Те пък уж са в криза не поумняха ли тези елини
    Кризата е нещо относително тук.......
    Ще поумнеят,няма къде да ходят,ама засега.....................
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #67
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Така сега гледам сайта на Autodelta и гледам са направили доста сполучлив модел на 156 2.0 ТС с турбо , направили са го то 225 bhp и ускорение от 0-100 за 5.8 сек. Обаче естествено не пиши какво е сменяно по двг. но поне знаем , че е напълно възможно и е ежедневка и то доста бързичка
    е ти на тва ускорение ли му викаш като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #68
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    е ти на тва ускорение ли му викаш като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто
    Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре по големия турбо мотор ще дърпа повече
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  9. #69
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре по големия турбо мотор ще дърпа повече
    много си прав но като се замислиш колко места има в бг където можеш да видгнеш 200, камо ли да ги поддържаш

    едно време като закрепя алфата на 190 -200 - така до софия , сега не мога , много трафк и куки навсякъде
    днеска предисвиках едно ауди и на 140 забелязах бяла кола
    така се натика в шамарите , незнам как ще се оправи
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #70
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    е ти на тва ускорение ли му викаш като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто
    Е аз не казвам , че е много бързо, но е досто доволно за сток карантия

    ---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:15 ----------

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре по големия турбо мотор ще дърпа повече
    За кг си прав , че там компенсира по-малката кола за ускорение , ама да ти кажа и нагоре не е 100% вярно , което си го написал , защото да ти кажа лично се обедих , че зависи от сетъпа на колата или там как да го нарека и аз нз , преди време бях писал ,че се гоних с една хонда сивик 1.5 с доста модове ( колектор,генерация,чип, по-големи дюзи(пълна инжекция) и т,н.) та тогава на 1ва и 2ра хондата ме държеше(съвсем леко я дърпах) и нагоре на 3та просто му правих точка , сега човека си сложи Vtec системата направихме гонка и пак същия сценарии на 30км/ч 1ва го дърпам леко , отива на заден калник на 2ра леко идва, на 3та ми стига до преден калник и нагоре вървим кантар цяла 3та ми седи на калника а преди на 3та му правих точка , такаче аз мисля , че и малолитражка може да върви нагоре , ако си е направена като хората.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #71
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е аз не казвам , че е много бързо, но е досто доволно за сток карантия

    ---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:15 ----------



    За кг си прав , че там компенсира по-малката кола за ускорение , ама да ти кажа и нагоре не е 100% вярно , което си го написал , защото да ти кажа лично се обедих , че зависи от сетъпа на колата или там как да го нарека и аз нз , преди време бях писал ,че се гоних с една хонда сивик 1.5 с доста модове ( колектор,генерация,чип, по-големи дюзи(пълна инжекция) и т,н.) та тогава на 1ва и 2ра хондата ме държеше(съвсем леко я дърпах) и нагоре на 3та просто му правих точка , сега човека си сложи Vtec системата направихме гонка и пак същия сценарии на 30км/ч 1ва го дърпам леко , отива на заден калник на 2ра леко идва, на 3та ми стига до преден калник и нагоре вървим кантар цяла 3та ми седи на калника а преди на 3та му правих точка , такаче аз мисля , че и малолитражка може да върви нагоре , ако си е направена като хората.
    В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  12. #72
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре
    формулата за кубатурата нали знаеш как се смята
    аз съм някъде към 3 литров мотор ( атмосферен )
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #73
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    формулата за кубатурата нали знаеш как се смята
    аз съм някъде към 3 литров мотор ( атмосферен )
    Това добре то тогава колко ще се получи от 2.0 атмосфес с турбо лошо а и нали знаеш че повече кубици с турбо съответно и всичко е повече,виждал съм на Бобо как върви 145
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  14. #74
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре
    Е толкова си върви колата , тя стоковица е 90 коня, обаче вече е с доста модове , незнам , колко коня му е не е мерена на дино , и си върви точно колкото и трябва де , не е много коне, леко по лека е с тия модове да се е добрал до "заводски 150" а моята е "заводски 170" и кантара заради кг
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #75
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    Това добре то тогава колко ще се получи от 2.0 атмосфес с турбо лошо а и нали знаеш че повече кубици с турбо съответно и всичко е повече,виждал съм на Бобо как върви 145
    ми ти сметни с какъв надув с каква турбина на тези карантии какво ще излезе
    подковеш ли я сметкище ще са коренно различни
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •