Results 1 to 10 of 10

Thread: Пета скорост

  1. #1
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default Пета скорост

    Здравейте колеги,от известно време имам проблем с пета скорост,след като я включа и покарам извънградско примерно и реша да превключа на по ниска предавка и....петата неще да се изключва голяма борба пада докато успея да я извадя.. ,един мой познат ми каза да видя жилото да не се е закъсало по краищата та то да прави проблем,но исках да се допитам до вас,ако някои са имали същия проблем моля да споделят,искам да сондирам мнения преди да започна да разглобявам.Преди време когато този проблем се появи се случваше рядко и не беше толкова трудно да извадя пета предавка реших да я дам на един познат "майстор"който тогава ми взе 100лв.за да смени някаква пластмаса под маншона на скоростния лост и ми заяви,че причината е там и в интерес на истината няколко дни карах без проблем,но след това отново се появи,а сега вече се изостри.Ако някой се е сблъсквал със това МОЛЯ нека сподели.
    Предварително благодаря!!!!
    П.С. Същото важи и за задната,тя също заяжда като заяде и петата с другите предавки няма проблем
    Last edited by dakata; 26-05-2011 at 23:29.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  2. #2
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Колега, аз минах по тоя път. Или поне по сходен. При мен първо задна спря да взлиза и излиза,после първа , а накрая и всички останали. Оказа се съединител. Беше изпуснал лагера и въобще не отделяше феродовия от маховика. Може при теб да не е същото ,ама да знаеш,че при такъв сорт проблеми вариантите са няколко:
    Вариант "а": Съединител
    Вариант "б": Помпа( на педала или долу, на кутията)
    Вариант "в": Жила
    Ии накрая скорости, което е малко вероятно при нормална експлоатация, доколкото знам те са безотказни.
    Пиши като има развитие
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  3. #3
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    И аз съм го закъсал със скоростите - 3-та като я вкарам и натисна педала на газта и тя изключва и лоста отива на без скорост. Като започна да го прави миналата година есента със задържане на лоста сработваше, но от нова година вече започва шумно равномерно прещракване като го задържам с ръка и веднага минава на без скорост и само си натискам педала на газта... Умувам да сменям скорости, защото не ми се рискува да ги отварят а и съединителя мисля е за смяна, че доста твърдо се натиска и да ги съчетая ремонтите.. Дано по-скоро да си решиш проблема колега..
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  4. #4
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Благодаря колеги,тъй като скоро ми разгобяваха двигателя прегледаха и съединителя и казаха,че е О.К.,а помпата съм я сменял съвсем скоро,,проблема да е вътре в самата кутия съм го изключил поради ред причини,значи остава да са жилата.БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!!
    P.S. Успех и на теб колега kpmaster
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Колега аз имам същия проблем и в момента съм в бокса и засега нямаме решение на
    проблема , преди една година сваляхме скоростите и нищо сега ще пробваме да сменим редача на скоростите за проба .
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  6. #6
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by iliata68 View Post
    Колега аз имам същия проблем и в момента съм в бокса и засега нямаме решение на
    проблема , преди една година сваляхме скоростите и нищо сега ще пробваме да сменим редача на скоростите за проба .
    Ако преборите проблема пиши,аз ако остана свободен тея дни мисля да обърна внимание на моята "каручка"(става въпрос за Алфата от подписа,че бях забравил да спомена за коя кола става дума)като стигна до решение на проблема веднага ще пиша.Странното при мен е ,че като карам градско с по ниска скорост проблема изчезва а като засиля извън града с над 90км/ч тогава се появява и след това ми трябва ден градско каране за да се наредят нещата по местата след което(пета и задна)си влизат и излизат нормално
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Сменихме редача на скоростите но имам чувството че проблема си остана макар че не съм я пробвал на сто процента вече не знам какво да правя много малко ми е разстоянието между трета и пета и понякога ги бъркам нямам идея вече !
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Ако преборите проблема пиши,аз ако остана свободен тея дни мисля да обърна внимание на моята "каручка"(става въпрос за Алфата от подписа,че бях забравил да спомена за коя кола става дума)като стигна до решение на проблема веднага ще пиша.Странното при мен е ,че като карам градско с по ниска скорост проблема изчезва а като засиля извън града с над 90км/ч тогава се появява и след това ми трябва ден градско каране за да се наредят нещата по местата след което(пета и задна)си влизат и излизат нормално
    Аз имах подобен проблем но на 146-цата,при мен се оказа че намаляло маслото,като намалее,първата предавка която остава без масло е 5-а,смених го и се оправи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    И аз съм със същият проблем и то от години! Така, че ще се радвам ако някой стигне до решението му.

  10. #10
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз имах подобен проблем но на 146-цата,при мен се оказа че намаляло маслото,като намалее,първата предавка която остава без масло е 5-а,смених го и се оправи
    Там е работата,че дръпнах щеката на скоростната кутия и маслото си е на МАКС.Друг е въпроса дали е годно.И сменя ли се това масло въобще?И ако да,на какъв пробег?
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •