Results 1 to 9 of 9

Thread: Откъснато парче от гумата. Препоръки.

  1. #1
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default Откъснато парче от гумата. Препоръки.

    Привет!

    Онзи ден не се разбрахме с един бордюр и много странно нещо се получи... Отмъсти ми по много лош начин! Откъсна ми се парченце от гумата, та въпросите ми са дали е опасно да я карам така и ако да как да я оправя?

    Познати ми казаха да отида при гумаджия и да ми я залепи с разтопен каучук. Днес отидох при един гумаджия, който ми каза, че нямало проблем да я карам така, но се притеснявам, че може да стане беля при каране с по-висока скорост.

    И не на последно място - г/д колко ще ми излезне, ако е възможно да се оправи?

    Благодаря!

    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Аз не бих рискувал да карам така, дори и да лепя.Прецени дали две нови гуми си заслужават по малко от това да се пукне тая гума с по-голяма скорост в завой????
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3

    Default

    От 25 до 50 лв. зависи от вулканизатора
    После я слагай задна!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    По-добре една читава 2ра ръка отколкото да рискуваш.Живота е по-скъп от 20-30 лв !

  5. #5

    Default

    За какви животи говорите,за какви завой,за какви втора употреба,за какви 5 лева???
    Гумата е наранена в най-подсилената си част.И то само външно.Някои от вас да вижда оплетката/теловете/ на гумата?Още повече че,видимите следи по джантата за този удар са нищожни.Това преполага че оплетката не е наранена,за скъсана да не говорим.Това което ще направи вулканизатора е по-скоро козметично,а не живото-спасяващо.

    -------------
    А и как си представяте че гумаджия ще каже карай така,при положение че тои ще умре при катастрофа на първия завой???
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6

    Default

    Ако имаш каско на колата действай по него, може и да ти платат! 2008 или 2009 е гумата.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ако имаш каско на колата действай по него, може и да ти платат! 2008 или 2009 е гумата.
    2409 виждам аз!
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Значи тези следи по джантата не са от сега, а от преди. Явно бордюра е бил заострен и като съм завъртял гумата и се е нанизал и откъснал парчето... (знаете нашите бордюри какви са...)

    И аз мисля, че не е чак толкова сериозно, защото както каза @Linkestis, се преполага, че там е най-подсилена гумата. Но все пак мисля да я закарам да ми я лепнат и ще я сложа отзад за по-сигурно.

    Иначе гумата вече втора седмица нито спада, нито имам проблеми... Даже вчера доста здраво се ударих в една скрита дупка и даже си помислих, че гумата е отишла вече напълно, но не... Нищо й нямаше...

    Иначе гумите са Vredestein 195/65 R15 2409

    Благодаря ви за препоръките!
    Last edited by Seishin; 26-05-2011 at 15:34.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  9. #9
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Никви проблеми нямаш, аз карам така вече повече от година и на не една гума... естествено не са много сериозни и големи липсващите парчета (едното е лепено)
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •