Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Как 150 метра бре ти направо си нямаш спирачки? Или си адски тежък ?

    И все си мисля че маслото качи ли се над 135-140 градуса всичко свършва
    ами толкова, със реални 180км/ч най-смелото ми спиране почва веднага след знака за 150 метра, в самия ляв завой в апекса му съм със 70-десетина като гледам логовете дето си правих.
    През цялото време на даване на газ маслото си ми държи над 110 и не минава 130, няма грижи.
    Единствено ако отиде над 140 ще го мисля

  2. #17
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    За Даги това е най доброто решение според мене
    30 редов маслен радиатор
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.JPG  
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #18
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    офф и мойта кола не е била единствена
    по спомен водата беше около 110 тва с постоянно пусната перка
    а мазалото отиде на 140 после излезнах от пистата
    и карах по пътя да моа да охлаждам че мамаата си ебало...
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  4. #19
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    То значи не знам за махането на предния капак то че има ефек ясно но за турбо колите махането на предна броня решава проблема с загряването.Естествено е тъпо.Може да се измисли нещо си което да замества предната броня почти не спираики въздуха към мотора при газиране на калояново
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Преден капак не е хубаво да се маха, въпреки че и аз имах много нужда от това. Причината е че има перки и други въртящи се джунджурии които ако се пръснат може да хвръкнат много надалече и да очистят някого!!

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    Преден капак не е хубаво да се маха, въпреки че и аз имах много нужда от това. Причината е че има перки и други въртящи се джунджурии които ако се пръснат може да хвръкнат много надалече и да очистят някого!!
    Теоретично е така, но при риска да кипнеш, и много по честите случай на прегрели карантии, отколкото на взрив в двг отсека и опасноста нещо да излети оттам, направо си е твърде примамливо при темп на въздуха над 25 - 30 градуса да можеш да махаш за 5-6 минути предна броня и капак......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    добре колеги и аз да споделя опита си с вас...значи става въпрос за следното: автомобила ми е ALFA ROMEO 155 TS 2.0 8V, температура на флуида за охлаждане на двигателя по време на състезателно темпо 90-95 градуса по целзий, температура на маслото за мазане на двигателя 130-140 градуса по целций... имам маслен радиатор и двигателя ми е атмосферен...

    Забележка: когато излезна на пистата, педала за газта почти не се връща, не правя охлаждащи обиколки и т.н., изпитвам техниката и самия себе си, до краен предел...Тази година например гръмнах предна дясна гума, мислейки си че се е случило нещо друго по-малко безопастно и вдигнах на правата 150км/ч(с гръмната гума!!!), а на всичкото отгоре успях и да спра, за което съм безкрайно благодарен на добрата ми кола и на себе си... отлепих си и феродото от накладката и дори изкривих спирачен диск, но след трак дея бях, много щаслив, бях щаслив защото бях прекарал цял един ден с любими хора, чувството е неописуемо!!! Благодаря ви!!!
    Поздрави на всички ви!!! Само искам да ви дам един съвет: Приятели не се карайте бъдете сплотени и единни, бъдете приятели, защото днес се карате, а утре не знаете живота накъде ще ви изпрати... този форум и клуб, тези дни на каране, които разни готини хора организират имат за цел да ви сближат и обединят около една цел и идея, а не да ви накарат да се карате... Затова моят призив е да не се разделяте, а да се обедините около общата ни идея... Много сме, силни сме...
    Поздрави на всички алфисти
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #23
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin View Post
    добре колеги и аз да споделя опита си с вас...значи става въпрос за следното: автомобила ми е ALFA ROMEO 155 TS 2.0 8V, температура на флуида за охлаждане на двигателя по време на състезателно темпо 90-95 градуса по целзий, температура на маслото за мазане на двигателя 130-140 градуса по целций... имам маслен радиатор и двигателя ми е атмосферен...

    Забележка: когато излезна на пистата, педала за газта почти не се връща, не правя охлаждащи обиколки и т.н., изпитвам техниката и самия себе си, до краен предел...Тази година например гръмнах предна дясна гума, мислейки си че се е случило нещо друго по-малко безопастно и вдигнах на правата 150км/ч(с гръмната гума!!!), а на всичкото отгоре успях и да спра, за което съм безкрайно благодарен на добрата ми кола и на себе си... отлепих си и феродото от накладката и дори изкривих спирачен диск, но след трак дея бях, много щаслив, бях щаслив защото бях прекарал цял един ден с любими хора, чувството е неописуемо!!! Благодаря ви!!!
    Поздрави на всички ви!!! Само искам да ви дам един съвет: Приятели не се карайте бъдете сплотени и единни, бъдете приятели, защото днес се карате, а утре не знаете живота накъде ще ви изпрати... този форум и клуб, тези дни на каране, които разни готини хора организират имат за цел да ви сближат и обединят около една цел и идея, а не да ви накарат да се карате... Затова моят призив е да не се разделяте, а да се обедините около общата ни идея... Много сме, силни сме...
    Поздрави на всички алфисти
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    Преден капак не е хубаво да се маха, въпреки че и аз имах много нужда от това. Причината е че има перки и други въртящи се джунджурии които ако се пръснат може да хвръкнат много надалече и да очистят някого!!
    Освен това, колкото и маловажно да изглежда в случая, така се нарушава аеродинамичната форма на колата, пък без броня да не говорим...

    @Kostadin: Браво за съвета, а относно температурата на антифриза - сигурен ли си, че уреда/датчика отчита правилно - на моето Ку(р)Ве толкова му е температурата при градско каране в "жеги" като сегашните... Другото за маслото по-изглежда като показание за писта...

  10. #25
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    @Kostadin: Браво за съвета, а относно температурата на антифриза - сигурен ли си, че уреда/датчика отчита правилно - на моето Ку(р)Ве толкова му е температурата при градско каране в "жеги" като сегашните... Другото за маслото по-изглежда като показание за писта...
    радиатора ми е от 2.0 16V, което ще рече че е малко по-голям от заводския за моя двигател, иначе да мисля, че уреда си отчита правилно
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  11. #26

    Default

    Проблема с малкото вода в системата е решен, тоя рад е видимо по голям и от тоя на ЖТД, малко ще трябва да побългаря входа и изхода към двигателя, но маркучи поне има, добре е и че има трети по малък изход, ще проверя доколко мога да ползвам подобен за Купето, че при него трябва още един изход за турбото.......не съм го пълнил с вода да видя колко събира, ще трябва да направя тва упражнение.....
    П.П - сбира 4 литра и половина вода.....някой има ли инфо на жтд-то колко сбира?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF2956.jpg   DSCF2957.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 31-05-2011 at 22:05.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    редовно като барна на баща ми колата и вдигамм 140 градуса на маслото на магистралата..немога да намеря линка който търся .но накратко.съвременните масла все още по стар стандарт се мерят на 100 гр.целзий .регламентира се дебелината на масления клин при тази температура-но всъщност истината е че 140 градуса е реално нормален режим при натоварване...или спортно каране..
    сверка.вижте къде започва червената зона на ..155 на показанието на таблото на датчика за темп на маслото...или някоя дърта дедра .ама пък като се притеснявате толкова за маслото ..ми маслен радиатор и или с термостат и сте в играта.
    а при мен е по лесно -няма датчик ..няма проблем.нито виждаш нито се притесняваш..говоря само за коли без турбо.....да е ясно
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  13. #28
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    При мен батки,майна нещата с температурите на течностите беха в мноооооооого добри граници

    Благодарение на вентилатора за обдухване (всмукване) на масления радиатор, който монтирахме в последния момент, за разлика от Серес (130-140 гр.) то тук маслото повече от 110-115 градуса не надхърли, а водата си беше в обичайните граници от 90-95 градуса.

    Като се има в предвид, обаче, че температурата на въздуха на Калояново беше с около 20 градуса повече от тази на Серес, аз си ставам, вече един доста доволен човек...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •