Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

  1. #1
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема на тая писта е че е къса и бавна. И мотора има най-малко значение за крайните времена. Не, че не е важно да има мощ, но по-важно е да колата да стои на пътя, шофьора да е шофьор, мотора еластичен във всички диапазони. Турбо колите нямат особена преднина пред останалите конкретно на тази писта.
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото

    Аз на мойта тоя проблем го реших с големи радиятори на маслото и водата и въпреки това мисля че пак трябва да се внимава. Ици да каже при него как е положението.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #2
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото
    Да за съжаление е така,втората ми сесия завърши на 150 градуса на маслото.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вентилатор на масления кулер не помага ли? Или обливане с вода?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вентилатор на масления кулер не помага ли? Или обливане с вода?
    Още един елемент който да даде фира според мен Се си мисля че подходящ голям радиатор е по-добре и тогава ако не се получава да се мисли за вентилатор. На Любо колата цял ден и даваха газ като обезумели и накрая железата прегряха мотора беше на макс 100 градуса ма маслото беше на максимума на датчика и то всяка сесия.

    Освен това има и друго по-новите мотори са с алуминиев картер като радиятор, докато старите 2.16 турбота и боксера са с метален картер отдолу който определено не се охлажда като алуминиевия
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото

    Аз на мойта тоя проблем го реших с големи радиятори на маслото и водата и въпреки това мисля че пак трябва да се внимава. Ици да каже при него как е положението.
    ами сложно е положението, а при по-горещо време даже е немислимо да се дава такава газ.
    С водата нямаше проблеми, с алуминиев голям рейсинг радиатор, пуснат вентилатор и парното на макс.
    С маслото нещата се закрепиха на 130 градуса, това след 3-тата обиколка става и хубавото е че не се покачи повече.Но при по-горещо време трябва много по-голям маслен радиатор от стоковия, а и дифузьор да вкарва въздух принудително ще е от голяма полза също.

  6. #6

    Default

    По темата с прегряването - определено беше проблем, определено ако не бях послушал Еньо и да сложа маслен кулер щях да имам тапет за обдухване......сгреших и че сложих спарков радиатор, освен че е по малък от тоя на 2.5, липсата на радиатор на парното в купето допълнително намаля обема на водата в системата......радиатора за маслото също се оказа малък, видях на два пъти 120 градуса на маргарина.......8 ребра са малко, приготвил съм 19 ребров, ще го пръскам и с вода......при 7-8 обиколки сесия не мога да си позволя да правя две бавни и една бърза, да се надявам да стопля твърдата цвичка за тва време, и да се надявам хем да не преча, хем да не ми се пречат когато трябва......чесно казано ако нямаше да изглежда селско с кеф бих карал без преден капак и броня, не отнема махането повече от 5 мин, гледам че доста БМВ-нца се суркат без капак......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    По темата с прегряването - определено беше проблем, определено ако не бях послушал Еньо и да сложа маслен кулер щях да имам тапет за обдухване......сгреших и че сложих спарков радиатор, освен че е по малък от тоя на 2.5, липсата на радиатор на парното в купето допълнително намаля обема на водата в системата......радиатора за маслото също се оказа малък, видях на два пъти 120 градуса на маргарина.......8 ребра са малко, приготвил съм 19 ребров, ще го пръскам и с вода......при 7-8 обиколки сесия не мога да си позволя да правя две бавни и една бърза, да се надявам да стопля твърдата цвичка за тва време, и да се надявам хем да не преча, хем да не ми се пречат когато трябва......чесно казано ако нямаше да изглежда селско с кеф бих карал без преден капак и броня, не отнема махането повече от 5 мин, гледам че доста БМВ-нца се суркат без капак......
    то и на моята хатмосферка имаше 120 градуса на маслото, че май и малко нагоре, но нали затова и сипах 10-60, да кротува повече време на жега налягането на маслото. Спокойно си перках в една сесия само с една охлаждаща обиколка, преди последната бърза. Иначе това с предния капак ми изглежда добра идея за Калояново специално...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    на мойта маслото след 2-рата обиколка беше на 140 градуса... иначе ако знаех че може да се кара без капак право го бех свалил
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  9. #9

    Default

    П.П - не намесвайте мощността на колите с показаното на пистата, тва няма и 5% с реалността и значението на времената - някой беше питал Нено кво му трябва за да направи едикво си време - той каза - Гуми......сносни спирачки, поносимо втвърдено окачване, малко по дебела стабилка ако е възможно и най - вече едни перфектни гуми, могат да дадат идеалното време като за кола с предно......

    Започнах с стокови 18ки, отпред Мишелин Пилот, отзад Линг Лонг - най - добро време 1.03.5( със спарка лани стокови гуми и същото окачване - 1.04.7) - ако се бях позаинатил можеше да се свалят още 3-4 десети, но все пак тва бяха гуми с който мисля да продължа да си карам по улиците......
    Сложих сликовете - S9B най - твърдата гад......1.00.8 мисля че беше времето ми с тях, опитах абсолютно всичко на което бях способен, 3 пъти променях налягането на гумите, но повече от 60 градуса не успях да ги закарам, както по горе споменах не можех да си позволя да карам повече от 2 обик на макс заради флуидните ми изгъзици, а и ми е 700лв основния ремонт.......между другото ако Ици беше с твърд слик като моя щеше да бие всички времена, той поне имаше пауъра да ги стопли малко повече и да извлече повече от смес като тая......примерно говоря, ако беше с по мек от този, щеше да е още по добре......
    Дигитала ми даде задните си сликове, сложих ги предни и само за 3 обик паднах на времето което дадох, ако имаше още 1 сесия можеше и още, както и още, ако бях взел и другите му 2 слика......
    Така че забравете скъпите, сложни изпълнения, вземете си качествени гуми, изхвърлете всичко излишно и лесно разглобяемо от колата, и дори и да имате стокова колица, може да дадете време конкурентно на кола, с която иначе не бихте и си помислили да се конкурирате на драг......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

    Нека тук да разискваме всичко свързано с каране на писта Дракон и поведението на колите ни.

  11. #11
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Още един елемент който да даде фира според мен Се си мисля че подходящ голям радиатор е по-добре и тогава ако не се получава да се мисли за вентилатор. На Любо колата цял ден и даваха газ като обезумели и накрая железата прегряха мотора беше на макс 100 градуса ма маслото беше на максимума на датчика и то всяка сесия.

    Освен това има и друго по-новите мотори са с алуминиев картер като радиятор, докато старите 2.16 турбота и боксера са с метален картер отдолу който определено не се охлажда като алуминиевия
    Хммм,ще трябва сериозно да се замисля къде да бодна още един уред и за Темп на маслото,че свършиха духалките

    Инъче макар ,че съм с водния радиатор от 1.6 Т.С - на пусната перка и парно на макс, чак на последната сесия водата отиде на около 95 градуса,а и си пуснах само половин обиколка за охлаждане....... (карах също и със стоковия кулер)

    Температура незнам каква е направило маслото-аз гледах налягането,но не беше в някакви критични норми
    146 Turbo

  12. #12

    Default

    И аз бях на "ръчна" перка, но някак си ми се чини че на правата е безмислено да се пуска, със сигурност надали перката изсмуква повече въздух отколкото влиза от скороста на колата......ся по бавните завой може и да не е така......но чесно казано бях я забравил пусната през една от сесиите, и не забелязах да е станало по хладно в системата......макар че тва може да не е меродавно при положение че водата е била по малко от колкото трябва......
    Поръчах си тва, макар и на доста по изгодна цена - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=170577770860
    Надявам се и с 19 ребрен маслен кулер нещата да са по добре.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Аз може да се каже че имам по-големи драми с температурата на водата отколкото на маслото.При по-горещо време от онядешното с около 5-7 градуса при даване на газ в 7-8 от 9 обиколки(примерно) стигаше водата до 100-105 градуса и то с включена перка постоянно ,а маслото стигна 130-140 градуса и до там.За 3 години не съм го видял да качва над 140 градуса,при положение че ми го няма оригиналния дифузьор на радиатора и това е нещото което ще мъдря тия дни.А на този тракдей както се разхождах през цялото време направи 95 на водата и 115 на маслото
    На мене лично по-големия ми проблем беше със спирачките,след 4-та обиколка почна леко да потъва педала,мисля си че трябва да се сменя спирачната течност(тя е Motul RBF600),преди 2 години имах премеждие на края на правата със 170км/ч като ми потъна педала почти до ламарината
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    обезвъздушаване дедо, ти трябва
    Преди всяко каране на писта е хубаво да се обезвъздушават спирачките, или пък след всяка писта.
    Ето при мен с нова спирачна течнос Феродо рейсинг която кипи при невисоките 260 градуса Ц нямах и наченки на пропадане на педала, въпреки че като си гледам логовете дето ги направих на обиколките, почвам да спирам от почти 180 км/ч малко след средата на правата, тоест 150 метра преди завоя яко спиране на макс с двата крака на спирачката както се казва.
    Обаче пък проблем с накладките.
    Предните вече са ОМП трак и стрийт, но не захапват като Феродо ДС перформанс или Спаркото с които съм карал преди.
    И в добавка на това се наложи да сменя вече износените задни Феродо рейсинг ДС2000 с нормален Текстар от магазина...и палежите с яка смрад бяха факт на всяко едно спиране след правата
    Та с две думи, драмата със спирането също е на лице при големи скорости.

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    обезвъздушаване дедо, ти трябва
    Преди всяко каране на писта е хубаво да се обезвъздушават спирачките, или пък след всяка писта.
    Ето при мен с нова спирачна течнос Феродо рейсинг която кипи при невисоките 260 градуса Ц нямах и наченки на пропадане на педала, въпреки че като си гледам логовете дето ги направих на обиколките, почвам да спирам от почти 180 км/ч малко след средата на правата, тоест 150 метра преди завоя яко спиране на макс с двата крака на спирачката както се казва.
    Обаче пък проблем с накладките.
    Предните вече са ОМП трак и стрийт, но не захапват като Феродо ДС перформанс или Спаркото с които съм карал преди.
    И в добавка на това се наложи да сменя вече износените задни Феродо рейсинг ДС2000 с нормален Текстар от магазина...и палежите с яка смрад бяха факт на всяко едно спиране след правата
    Та с две думи, драмата със спирането също е на лице при големи скорости.
    Как 150 метра бре ти направо си нямаш спирачки? Или си адски тежък ?

    И все си мисля че маслото качи ли се над 135-140 градуса всичко свършва
    Last edited by Bobo; 25-05-2011 at 23:48.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •