Results 1 to 15 of 28

Thread: Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Калояново,температурата на маслото и водата по време на състезание....

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема на тая писта е че е къса и бавна. И мотора има най-малко значение за крайните времена. Не, че не е важно да има мощ, но по-важно е да колата да стои на пътя, шофьора да е шофьор, мотора еластичен във всички диапазони. Турбо колите нямат особена преднина пред останалите конкретно на тази писта.
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото

    Аз на мойта тоя проблем го реших с големи радиятори на маслото и водата и въпреки това мисля че пак трябва да се внимава. Ици да каже при него как е положението.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #2
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото
    Да за съжаление е така,втората ми сесия завърши на 150 градуса на маслото.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вентилатор на масления кулер не помага ли? Или обливане с вода?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вентилатор на масления кулер не помага ли? Или обливане с вода?
    Още един елемент който да даде фира според мен Се си мисля че подходящ голям радиатор е по-добре и тогава ако не се получава да се мисли за вентилатор. На Любо колата цял ден и даваха газ като обезумели и накрая железата прегряха мотора беше на макс 100 градуса ма маслото беше на максимума на датчика и то всяка сесия.

    Освен това има и друго по-новите мотори са с алуминиев картер като радиятор, докато старите 2.16 турбота и боксера са с метален картер отдолу който определено не се охлажда като алуминиевия
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Още един елемент който да даде фира според мен Се си мисля че подходящ голям радиатор е по-добре и тогава ако не се получава да се мисли за вентилатор. На Любо колата цял ден и даваха газ като обезумели и накрая железата прегряха мотора беше на макс 100 градуса ма маслото беше на максимума на датчика и то всяка сесия.

    Освен това има и друго по-новите мотори са с алуминиев картер като радиятор, докато старите 2.16 турбота и боксера са с метален картер отдолу който определено не се охлажда като алуминиевия
    Хммм,ще трябва сериозно да се замисля къде да бодна още един уред и за Темп на маслото,че свършиха духалките

    Инъче макар ,че съм с водния радиатор от 1.6 Т.С - на пусната перка и парно на макс, чак на последната сесия водата отиде на около 95 градуса,а и си пуснах само половин обиколка за охлаждане....... (карах също и със стоковия кулер)

    Температура незнам каква е направило маслото-аз гледах налягането,но не беше в някакви критични норми
    146 Turbo

  6. #6

    Default

    И аз бях на "ръчна" перка, но някак си ми се чини че на правата е безмислено да се пуска, със сигурност надали перката изсмуква повече въздух отколкото влиза от скороста на колата......ся по бавните завой може и да не е така......но чесно казано бях я забравил пусната през една от сесиите, и не забелязах да е станало по хладно в системата......макар че тва може да не е меродавно при положение че водата е била по малко от колкото трябва......
    Поръчах си тва, макар и на доста по изгодна цена - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=170577770860
    Надявам се и с 19 ребрен маслен кулер нещата да са по добре.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Аз може да се каже че имам по-големи драми с температурата на водата отколкото на маслото.При по-горещо време от онядешното с около 5-7 градуса при даване на газ в 7-8 от 9 обиколки(примерно) стигаше водата до 100-105 градуса и то с включена перка постоянно ,а маслото стигна 130-140 градуса и до там.За 3 години не съм го видял да качва над 140 градуса,при положение че ми го няма оригиналния дифузьор на радиатора и това е нещото което ще мъдря тия дни.А на този тракдей както се разхождах през цялото време направи 95 на водата и 115 на маслото
    На мене лично по-големия ми проблем беше със спирачките,след 4-та обиколка почна леко да потъва педала,мисля си че трябва да се сменя спирачната течност(тя е Motul RBF600),преди 2 години имах премеждие на края на правата със 170км/ч като ми потъна педала почти до ламарината
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    На всичкото отгоре на турбо колите адски им куца охлаждането на бавните писти, което според мен е основния проблем за бавните времена - една атмосверка може да направи 3 бързи обиколки ако загрее гумите докато турбо колата на 1-2 обиколки вече е сварила маслото

    Аз на мойта тоя проблем го реших с големи радиятори на маслото и водата и въпреки това мисля че пак трябва да се внимава. Ици да каже при него как е положението.
    ами сложно е положението, а при по-горещо време даже е немислимо да се дава такава газ.
    С водата нямаше проблеми, с алуминиев голям рейсинг радиатор, пуснат вентилатор и парното на макс.
    С маслото нещата се закрепиха на 130 градуса, това след 3-тата обиколка става и хубавото е че не се покачи повече.Но при по-горещо време трябва много по-голям маслен радиатор от стоковия, а и дифузьор да вкарва въздух принудително ще е от голяма полза също.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •