Results 1 to 11 of 11

Thread: Голяма консумация на ток????

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Default Голяма консумация на ток????

    Здравейте,
    пиша от името на баща ми.Имаме 166тица (1999-2,4jtd) която стана непоносима..
    Проблема идва някъде от блоковете на централната конзола (радиото и т.н).Така казаха от един сервиз, няма да му пиша името ако някой се интересува на лично.
    Проблема е, че някъде в тези блокове се получава огромна консумация на ток.Хората от сервиза търсиха причината, но не успяха да я намерят.И така акумулатора (100Ah) се изтощава за по-малко от 10 часа.
    Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как и къде може да се оправи да сподели...
    Благодаря на всички за отговорите.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by mario221 View Post
    Здравейте,
    пиша от името на баща ми.Имаме 166тица (1999-2,4jtd) която стана непоносима..
    Проблема идва някъде от блоковете на централната конзола (радиото и т.н).Така казаха от един сервиз, няма да му пиша името ако някой се интересува на лично.
    Проблема е, че някъде в тези блокове се получава огромна консумация на ток.Хората от сервиза търсиха причината, но не успяха да я намерят.И така акумулатора (100Ah) се изтощава за по-малко от 10 часа.
    Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как и къде може да се оправи да сподели...
    Благодаря на всички за отговорите.
    Препоръчвам ти бързо да прегледате релетата за мигачите, че от там се получават такива явления. Имах същия случай преди няколко месеца. Проблема ми беше в протекло радиаторче на парното - антифриза тече точно върху релетата и не след дълго те изгарят . Намират се в средната конзола, трябва да свалите декоративната кора в краката на пасажера. Абе потърси, има тема със снимки, ще ти стане по-ясно
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3

    Default

    Причини за оттечка бол.
    Какво значи от конзолата?След като махнеш ключа всичко по ICS-а спира.Имаш ли усилвател?Ако да,вързан ли е Ремута?Иначе тои продължава да работи.
    Варианта с умиращ акумулатор също не е за пренебрегване.Аз съм точно с такъв.Едно отваряне на багажника и три врати и на сутринта няма ток даже да подгрее свещите.Според мен най-лесния вариант е да занесеш акумулатора да го закачат на теглилка.След това ако се елеминира тази причина,може да търсите консуматора.Аз поне рових,пипах докато се сетя да видя акумулатора,които също е 100 ампера.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mario221 View Post
    Здравейте,
    пиша от името на баща ми.Имаме 166тица (1999-2,4jtd) която стана непоносима..
    Проблема идва някъде от блоковете на централната конзола (радиото и т.н).Така казаха от един сервиз, няма да му пиша името ако някой се интересува на лично.
    Проблема е, че някъде в тези блокове се получава огромна консумация на ток.Хората от сервиза търсиха причината, но не успяха да я намерят.И така акумулатора (100Ah) се изтощава за по-малко от 10 часа.
    Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как и къде може да се оправи да сподели...
    Благодаря на всички за отговорите.
    Хм, първото дето ми идва наум, е да се провери дали наистина ICS-а гълта тоците - измъкваш го ( имаше някъде тема как точно става тая работа,че не помня) и му откачваш буксите,за да се убедиш. Ако е той - дрънкаш по моргите и спазаряваш някакъв друг. Не вярвам някой да се засили да го ремонтира.Мерихте ли консумацията от акумулатора при загасен двигател?

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    ICS-a е свалян и е проверено, че консумацията е от него.Просто в сервиза не са успели да разберат коя част от него е проблема.Акумулатори са сменяни 3.Един от тях дори беше нов на 1 седмица и не е това проблема.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mario221 View Post
    ICS-a е свалян и е проверено, че консумацията е от него.Просто в сервиза не са успели да разберат коя част от него е проблема.Акумулатори са сменяни 3.Един от тях дори беше нов на 1 седмица и не е това проблема.
    Както ти каза и колегата, при изваден ключ всичко изключва. Ако и тогава дърпа ток и нямаш доработки като усилвател и прочие, дрънкаш на първата 166 на части и се пазариш за ICS. Като си помисля само,че в една пловдивска морга същият се търкаляше обраснал в трева до една купчина кори от врати...

  7. #7
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Здравей колега,аз имах същия проблем и се оказа едно реле което се намира в "телевизора"т.е. трябва компетентен човек да ти свали централната конзола,след това на място в колата трябва да ти го разглоби(защото без да е вързан към автомобила неще да тръгне,търси си колата)та там някъде майстора откри реле което залепва когато си пожелае и навигацията и всички останали консуматори продължават да си дърпат ток въпреки,че нищо видимо не работи т.е. не заспиват след като изгасиш двигателя, там е целия ти проблем почти на 100% съм сигурен.Затова намери компетентен човек който разбира от електроника и ще си решиш проблема .УСПЕХ!!!!
    __________________
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Здравей колега,аз имах същия проблем и се оказа едно реле което се намира в "телевизора"т.е. трябва компетентен човек да ти свали централната конзола,след това на място в колата трябва да ти го разглоби(защото без да е вързан към автомобила неще да тръгне,търси си колата)та там някъде майстора откри реле което залепва когато си пожелае и навигацията и всички останали консуматори продължават да си дърпат ток въпреки,че нищо видимо не работи т.е. не заспиват след като изгасиш двигателя, там е целия ти проблем почти на 100% съм сигурен.Затова намери компетентен човек който разбира от електроника и ще си решиш проблема .УСПЕХ!!!!
    __________________
    Имам същия проблем и установих, че ицс-а дърпа ток (като дръпна бушона на ицс-а носумацията изчезва, а иначе е 0.64 А). Та колега може ли малко инфо кое е точно това реле, да не се налага всичко да се проверява?
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега Шимев как го установи това Предполагам си мерил оттечката Аз на моята преди време като си играх да я меря тази оттечка си спомням че доста време трябваше да се почака с вързан мултицет докато тази оттечка падне в допустимите граници
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колега Шимев как го установи това Предполагам си мерил оттечката Аз на моята преди време като си играх да я меря тази оттечка си спомням че доста време трябваше да се почака с вързан мултицет докато тази оттечка падне в допустимите граници
    с мултицета . Отечката не пада и след половин час, а като дръпна бушона за ицс-а пада веднага.
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Имам същия проблем и установих, че ицс-а дърпа ток (като дръпна бушона на ицс-а носумацията изчезва, а иначе е 0.64 А). Та колега може ли малко инфо кое е точно това реле, да не се налага всичко да се проверява?
    Ако трябва да съм честен не знам,защото оставих колата на мой приятел които има сервиз,та там умуваха какъв е точно проблема,като си я взех вече всичко беше наред.Най-напред ми свалиха само ИЦС-а,на другия ден ми се обади за да закарам колата,защото не искал да тръгва с външно захранване и 2 часа по-късно ми се обади да ходя да си я взема.До колкото разбрах някакво реле вътре в самия ИЦС което трябва да изключи след определено време било залепнало,но къде точно се намира не знам.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •