Results 1 to 15 of 15

Thread: Двигател на 147 1.6 прави вакуум????

  1. #1

    Default Двигател на 147 1.6 прави вакуум????

    Здавейте, преди 2 месеца скъсах ремъка и вчера дойде момента в който палнах колата. Останах очарован от работата на мотора, не трепваше и мъркаше като коте, до момента в който не дигна температура. От 80-90 градуса нагоре колата почва да прави вакум и да вие адски много, като развалена водна помпа. Проблема до колкото можахме да го установим идва от маркучите за маслените пари. Тези който излизат от сепаратора, единия към смукателните колектори, а другия към въздуховода на дросела. Почва да мени обороти и да надува яко в двигателя. Това всичкото нещо го прави само на загрял мотор, а на студен работи като часовник. Може ли да го прави от натрупани грешки в компа, понеже първия път я запалихми с много малко свързан кабелак по нея (без 3-те сонди,дебитомер и още има който забравям) Моля помагайте, че вече в чудо се видях. Колата е от подписа долу.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това са пълни глупости които си ги написал. Има някакъв проблем явно, но това обяснение е абсурдно. Няма как да ти се помогне така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Колега, моите уважения, но пиша това което съм видял. Майстора и той до сега не беше виждал такова нещо. За това се обръщам към вас от форума за да ми кажете от къде може да се получи такава аномалия. Мога да го докажа с клипче ако не вярвате, че колата прави така. Като отворят капачката на маслото по време на виенето, колата направо си издиша, все едно изпуска налягане и оборотите рязко падат. Обясни ми защо при студен мотор колата работи перфектно а на загрял почва с тези глупости. Какво може да е свързано погрешно (съединение,кабел, маса т.н.), но не ми казвай че говоря глупости, след като не си видял. Обърнах се към вас понеже на някой може да се е случвало подобно нещо. Днеска ще направя клипче на колата на студен мотор и на загрял. Звука на засмукване на въздух през филтъра е много странен, като свищене е. До сега не съм го чувал да прави така. Дроселовата клапа също я почистех до блясък... понеже имаше доста мръсотия. Но нищо не се промени.
    Last edited by zombiran; 22-05-2011 at 14:34.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Само малко повече инфо.....скъсал си ремък ...отворили сте двигателя .....балончета пуска ли във казанчето за антифриз....

  5. #5

    Default

    Няма всичко е нормално. Обезвъздушено както си трябва. На маркуча от смукателя към сепаратора има една снадка където влиза маркуча. Да не се запушил той нещо. Проблема си мисля че е някъде покрай смукателните тръби, но къде точно не знам. Какво може да се обърка там.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Маркучите през които минават маслените пари имат ли телчици вътре....един вид наистина има нещо запушено няма кака да надува.Другото е гарнит. на главата...

  7. #7

    Default

    Значи според думите на майстора, маркуча от смукателя към сепаратора бил заминал, а другия е леко скъсан но го направихме да не изпуска. Но точно като не взима от никъде въздух, като няма изтичане, почва да надува. Като отворим мястото където е скъсан и малко се пооправя колата. След час,два ще направя видео на колата и ще ви покажа какво точно прави. А гарнитурата е чисто нова и стегната според инструкциите. Главата е идеално изчистена преди да се сложи

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега сигурно имаш малко вода в маслото и като загрее мотора почва да се изпарява и прави така ,на мене ми се е случвало много пъти на различни каляски след сваляне на глава да влезе вода в маслото и защото влиза малко не го пресича а само фучи от отдушника като загрее мотора .Остави я да поработи повече време и ще се оправи.Желая ти успех
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9

    Default

    Казаха ми, че може да е от клапата за картерните газове. Къде се намира някой знае ли? И дали има изобщо такова нещо.
    Last edited by zombiran; 22-05-2011 at 18:52.

  10. #10

    Default

    Колега това се получава когато ти е запушена картерната вентилация......вие отгоре......не е желателно да се суркаш така, мое да вземе да бликне нещо отнякъде......откачи двата маркуча дето излизат от черния капак на клапаните, запуши ги плътно за да не смучи въздух входящите колект и виж дали пак ще го има това.......ако го няма, значи е от тях......ако го има пак, търси проблема другаде.......естествено от тия два отвора при празен ход трябва да духат картерни газове, ако няма такова нещо, капака долу и плакнеш юнашки.....
    На снимката - единия отвор е там където е филтърчето, другия 90 градуса отгоре над него където е маркуча...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF1516.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-05-2011 at 20:35.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    Изобщо не ми е минало през ума да я карам така Че като знам колко време беше в бокса.. Днеска трябва да ми докарат 2-та маркуча за картерните газове и ще пробвам това което ми каза. Имам само един въпрос. Тази пластмаса(като свера) в която влиза маркуча от сепаратора към смукателните колектори каква и е ролята, нещо като дозатор ли го играе или няма предназначение. Благодаря.

  12. #12
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Клапън за картерните газове, когато двигателя работи на празен ход.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by muchev View Post
    Клапън за картерните газове, когато двигателя работи на празен ход.
    Така е, колега. Днесса свалихме тази пластмаса, която е хваната за смукателните колектори и се установи, че вътре е имало нещо като клапанче, което при мен липсва. А интересното е , че тази пластмаса е свалена от гръмналите ми колектори и нямаше нищо вътре. А я карах поне 2 години така и е нямяля такива проблеми Слагам снимки да се види за какво става на въпрос. Между другото се търси въпросното клапънче , което трябва да стои на празното място от снимките
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2011-05-23 23.54.31.jpg   2011-05-23 23.54.02.jpg   2011-05-23 23.54.15.jpg   2011-05-23 23.53.15.jpg   2011-05-23 23.54.09.jpg  


  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Поръчай си ново. Повечето втора употреба са износени вече. Клапанчето върви с нова пружинка и О пръстен. 20-тина лева струва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Така и направих, колега Днеска ми се обадиха, че в софия имали в наличност и до 1-2 дена ще е в Ямбол. Пусти му и град нищо не можеш да намериш без поръчка.

    Благодаря на всички ви. Темата е за ключ вече.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •