Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Как се регулират оборотите на празен ход 156 2.5 24v?

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако не поне си направи една дупка да издиша от някъде, че да не се взривиш на пистата
    Диша, диша.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    За да не отварям друга тема ще попитам в тази , в последно време наблюдавам че моита 156-ца започна да държи високи обороти точно както колегата иска ...900-950 , усеща се че оборотите са и височки и лекичко притриса иначе си върви нормално и няма проблем когато е на скорост , това го прави и на гас и на бензин ... 2.5 В6 е мотора ... някви предполужения ... Благодаря предварително
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza View Post
    За да не отварям друга тема ще попитам в тази , в последно време наблюдавам че моита 156-ца започна да държи високи обороти точно както колегата иска ...900-950 , усеща се че оборотите са и височки и лекичко притриса иначе си върви нормално и няма проблем когато е на скорост , това го прави и на гас и на бензин ... 2.5 В6 е мотора ... някви предполужения ... Благодаря предварително
    Можеби,имаш нужда от чистене и адаптация на дроселаможе и да има друга причина
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Ще ви я карам да я гледате , няма начин
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  5. #35
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default СДЦЖ

    колега здрасти,аз карам такава машина и да ти кажа си седят на около 700,но от време на време ми прави некви номера,менят се до 900-и после 700 сама се форсира демек

  6. #36
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Ще използвам темата да питам за предположения: защо понякога оборотите на празен ход падат до към 300 и веднага пак си се качват на 700 ? И веднъж ми загасна.
    Оказа се повече масло в двигателя ... омазан дросел.
    Оправих нивото на маслото , изчистих дросела + адаптация с ключа на контакт 90сек , изключен от контакт 90сек..
    След това 3 дни беше друга кола с железни обороти на празен ход в движение . На 4тия пак започна да прави номера. .
    Last edited by Drag0; 11-10-2012 at 23:56.

  7. #37
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    колега здрасти,аз карам такава машина и да ти кажа си седят на около 700,но от време на време ми прави некви номера,менят се до 900-и после 700 сама се форсира демек
    Здрасти , дам този потор работи на 695-700 оборота , аз до сега нямах проблем , но в последно време държи около 900 после пак 700 и така .. ама ще я карам да я лекуват
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  8. #38
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default zxc sda

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Оказа се повече масло в двигателя ... омазан дросел.
    Оправих нивото на маслото , изчистих дросела + адаптация с ключа на контакт 90сек , изключен от контакт 90сек..
    След това 3 дни беше друга кола с железни обороти на празен ход в движение . На 4тия пак започна да прави номера.

    колега можели точно да ми кажеш как се прави адаптацията на дросела че от онзи саит нищо неразбрах
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Оказа се повече масло в двигателя ... омазан дросел.
    Оправих нивото на маслото , изчистих дросела + адаптация с ключа на контакт 90сек , изключен от контакт 90сек..
    След това 3 дни беше друга кола с железни обороти на празен ход в движение . На 4тия пак започна да прави номера.
    Според мен не се е адаптирал дросела,или е разбит.Трябва да опиташ отново,защото ръчната адаптация не става винаги,най-добре е с компютър
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    колега можели точно да ми кажеш как се прави адаптацията на дросела че от онзи саит нищо неразбрах
    Мога да ти кажа какво направих аз , не претендирам че е правилно.
    Трябва ти нещо с което да измериш 90 секунди. Повечето нови gsm-и ще ти свършат работа.
    1. Даваш на контакт ( те му казват позиция на ключа "MAR" ) да светнат лампите на таблото.
    (след това изключваш самовключващия се вентилатор да не те дразни !!! )
    Не палиш колата , държиш ключа на MAR 90 секунди , аз го държах към 95...
    2. След това връщаш ключа в начална позиция (Да загаснат лампите по таблото ), НЕ го вадиш, пак чакаш 90 секунди.
    3. Палиш колата ( ще запали от първия път но ще повърти стартера 1-2 секунди повече от нормалното ) и НЕ пипаш педала на газта за 15 минути ( едни пишат че и 5 минути стигат , други че 10 и така )
    4. Гасиш колата, оставяш я и не я палиш поне за 10 минути
    Хубаво е преди стъпка 1 да се откачи акумулатора (само кабела за минус ) за 45 минути и аз щях да го направя но нямах време.
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Според мен не се е адаптирал дросела,или е разбит.Трябва да опиташ отново,защото ръчната адаптация не става винаги,най-добре е с компютър
    Дросела лично аз го чистих, не е счупен , няма луфт , пружината връща клапата плавно. Не е изчистен перфектно но не съм го свалял, чистенето е познатото от други форуми "с един пръст колкото може". И вместо спрей за карбуратори , който нищо не помага се ползва спрей базиран на Хептан , пропан и бутан. Ще опитам тези дни и с адаптация с Alfadiag + reset на ECU.
    Да поясня: 3 дни бяха перфектни оборотите , на 4тия сутринта само 1 път се разиграха , но може и да е друга причината защото :
    1. Много сложно съчетание на рязко спиране и точно тогава включи вентилатора на степен 2
    2. Не паднаха като преди до 200-300 а до към 400-500 ( на "око" , тогава не беше вързан лаптопа за да кажа точните данни от ecu )
    3. Oчевидно датчиците за сервото и спирачките ( ако алфата има такива ) , които трябва да вдигнат оборотите с малко НЕ работят. Нормалното - поне на други марки коли е като навиеш волана да се вдигнат с много малко оборотите за да компенсира товара на серво помпата. И за спирачката е подобно.

    Та 4тия ден вечерта пък нямаше нито един проблем с оборотите. Кола с характер !

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Мога да ти кажа какво направих аз , не претендирам че е правилно.
    Трябва ти нещо с което да измериш 90 секунди. Повечето нови gsm-и ще ти свършат работа.
    1. Даваш на контакт ( те му казват позиция на ключа "MAR" ) да светнат лампите на таблото.
    (след това изключваш самовключващия се вентилатор да не те дразни !!! )
    Не палиш колата , държиш ключа на MAR 90 секунди , аз го държах към 95...
    2. След това връщаш ключа в начална позиция (Да загаснат лампите по таблото ), НЕ го вадиш, пак чакаш 90 секунди.
    3. Палиш колата ( ще запали от първия път но ще повърти стартера 1-2 секунди повече от нормалното ) и НЕ пипаш педала на газта за 15 минути ( едни пишат че и 5 минути стигат , други че 10 и така )
    4. Гасиш колата, оставяш я и не я палиш поне за 10 минути
    Хубаво е преди стъпка 1 да се откачи акумулатора (само кабела за минус ) за 45 минути и аз щях да го направя но нямах време.

    Дросела лично аз го чистих, не е счупен , няма луфт , пружината връща клапата плавно. Не е изчистен перфектно но не съм го свалял, чистенето е познатото от други форуми "с един пръст колкото може". И вместо спрей за карбуратори , който нищо не помага се ползва спрей базиран на Хептан , пропан и бутан. Ще опитам тези дни и с адаптация с Alfadiag + reset на ECU.
    Да поясня: 3 дни бяха перфектни оборотите , на 4тия сутринта само 1 път се разиграха , но може и да е друга причината защото :
    1. Много сложно съчетание на рязко спиране и точно тогава включи вентилатора на степен 2
    2. Не паднаха като преди до 200-300 а до към 400-500 ( на "око" , тогава не беше вързан лаптопа за да кажа точните данни от ecu )
    3. Oчевидно датчиците за сервото и спирачките ( ако алфата има такива ) , които трябва да вдигнат оборотите с малко НЕ работят. Нормалното - поне на други марки коли е като навиеш волана да се вдигнат с много малко оборотите за да компенсира товара на серво помпата. И за спирачката е подобно.

    Та 4тия ден вечерта пък нямаше нито един проблем с оборотите. Кола с характер !
    Я покарай още няколко дни,и пак пиши,можеби всичко е ОК
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html
    Даже в комбинация с ресет на екуто.....
    Пробвах адаптацията на дросела реши ми проблемите с играенето на оборотите и ми спести доста пари и нерви, благодария за полезната информация.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •