Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Как се регулират оборотите на празен ход 156 2.5 24v?

  1. #1
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default Как се регулират оборотите на празен ход 156 2.5 24v?

    Здравейте колеги .Имам интерес да сондирам мнение по въпроса за бавните обороти на 156 2.5 v6 24v.Колко трябва да са и как се регулират.Опитах вече с търсачката ,но да търсиш с нея е ,като да търсиш на Васил Левски паспорта.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Какво имаш предвид "бавните обороти"?

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    празен ход?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Какво имаш предвид "бавните обороти"?
    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    празен ход?

    Да колеги имам предвид празния ход ,запален двигател на свободна скорост ,и никой не подава газ
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Да колеги имам предвид празния ход ,запален двигател на свободна скорост ,и никой не подава газ
    Благодаря за пояснението!

  6. #6

    Default

    Не се регулират, прави се адаптация на дросела, даваш на контакт 90 сек, после обранто, нещо такова беше, не си дадох зор да го помня, има го из нета и като ми затрябва си намирам последователноста......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Благодаря за пояснението!
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не се регулират, прави се адаптация на дросела, даваш на контакт 90 сек, после обранто, нещо такова беше, не си дадох зор да го помня, има го из нета и като ми затрябва си намирам последователноста......
    Знам че някъде го има в нета ,там има и Памела Андерсон топлес ,кажете нещо повече ако знаете защото аз за жалост съм скаран с нета .И така всяка тема във форума може да се сведе до този момент ,просто и ясно Има го в нета
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #8
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Май беше първо 20 сек. на контакт, после 90 сек. на върнат ключ и после палиш - ама може и да се бъркам
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  9. #9

    Default

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html
    Даже в комбинация с ресет на екуто.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html
    Даже в комбинация с ресет на екуто.....
    Благодаря за инфото колега ,но тази процедура няма никакъв ефект .Оборотите са си същите както и преди около 600 или 700 .А аз искам да ги направя 900 или 950 и не занам как става.Още един въпрос,към колегите които имат 156 2.5 24 ,на колко оборота работят вашите коли на празен ход.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И какъв и е проблема на колата? Точно толкова трябва да са и оборотите. 700 +/-30

    Оборотите на празен ход могат да се вдигнат единствено с промяна в софтуера на ЕЦУ-то, но не виждам защо да се налага това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И какъв и е проблема на колата? Точно толкова трябва да са и оборотите. 700 +/-30

    Оборотите на празен ход могат да се вдигнат единствено с промяна в софтуера на ЕЦУ-то, но не виждам защо да се налага това.
    Здрасти колега ,колата няма проблем работи много добре ,само че ми се струва че оборотите са малко ниски на празен ход.Преди време карах временно едно БМВ 320д 2003 година и то беше така ,закарах го на един сервиз и за 10 минути ги вдигнаха малко и колата заспа.Значи това беше направено с комп. и даже ме попитаха точно колко ги искам ,аз казах че искам 950 и те ги направиха .Оказаха се малко високи и после ги направиха 850 .Точно това искам да направя и с Алфата ,но колата е без номера и не може да иде до този сервиз .Аз имам кабел за комп имам и програми фиат ,алфа и искам да опитам аз да го направя ,но незнам как става
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #13
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Незнам, как така реши, че фабрично зададените обороти са ниски?!
    Ето тука си пише -

    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здрасти колега ,колата няма проблем работи много добре ,само че ми се струва че оборотите са малко ниски на празен ход.Преди време карах временно едно БМВ 320д 2003 година и то беше така ,закарах го на един сервиз и за 10 минути ги вдигнаха малко и колата заспа.Значи това беше направено с комп. и даже ме попитаха точно колко ги искам ,аз казах че искам 950 и те ги направиха .Оказаха се малко високи и после ги направиха 850 .Точно това искам да направя и с Алфата ,но колата е без номера и не може да иде до този сервиз .Аз имам кабел за комп имам и програми фиат ,алфа и искам да опитам аз да го направя ,но незнам как става
    Могат да се препрограмират и на алфата но зависи какво ползваш за диагностика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Младши алфист Krasko_Si's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    3

    Default

    Аз знам,че на шестаците оборотите винаги са по ниски от на 4тактовите.Винаги е така не знам защо.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •