Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Премахване на емблемата.

  1. #1

    Default Премахване на емблемата.

    Имам някакви идеи, но за целта трябва този целия елемент с емблемата (вкл. и нея) да го изравня и изгладя.
    Не съм се знимавал и не съм се интересувал до сега... кажете какво се прави?

    п.п. Между другото този целия елемент се смъква, но остава дупка там. Така дали ще е по-лесно за обработка?

    Last edited by CHILIEV; 20-05-2011 at 19:59.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Всеки ден минавам покрай една такава сива с заличена емблема, ако искаш може да оставя визитката си ако човека се навие да звънне и да каже къде и как.
    145 1.7 16V Boxer


  3. #3

    Default

    Намерих доверен тенекеджия. Остава да се срещна с него и да ми каже цена и време за работа. Ако нещо не ми хареса при него ще ти пиша.
    Благодаря ти
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #4

    Default

    А защо искаш да махаш тачи част..? Според мен единствено на немскуте тунинг бегачки предниците иглеждат по-яко без емблеми, при алфа каквото и да промениш по вида (от този "калибър"), само по-зле ще стане...

  5. #5
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    То едната емблема и остана на тая марка пък ти искаш да я махаш...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  6. #6

    Default

    На моята 156 сърцето и емблемата са пръснати в цвета на колата. Без да се маха емблемата, леко прозира и затова знам, че е там, иначе не се вижда какво е. Аз така я купих и на мен ми харесва!




    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    На мене лично не ми харесва без емблема.От далече ми прилича като на Рено Лагуна. По-добре пръсни само сърцето черно,а емблемата да си остане цветна.Но,щом ти харесва така-действай.....ии да снимаш да видиме! Успех!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  8. #8

    Default

    "Висчко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало Г.З...

  9. #9

    Default

    За мен всяка промяна по "сърцето" и емблемата на която и да е АР е кичозно и грозно. Много от собствениците на такива возила го правят само защото нова емблема е скъпа и не им се дават пари
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    За мен всяка промяна по "сърцето" и емблемата на която и да е АР е кичозно и грозно. Много от собствениците на такива возила го правят само защото нова емблема е скъпа и не им се дават пари
    Защо трябва емблемата да е скъпа? Никога досега не съм виждал кола, на която емблемата да се скапва, избелява или разпада, освен нашите.... И китайски да бяха, пак щяха да со по-читави май?!? Как мислите?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Защо трябва емблемата да е скъпа? Никога досега не съм виждал кола, на която емблемата да се скапва, избелява или разпада, освен нашите.... И китайски да бяха, пак щяха да со по-читави май?!? Как мислите?
    Говоря в масовия случай за осакатени Алфи. Не всеки има информацията, времето и способността да си рециклира емблемката и бива запълнена, премахвана и т.н. В България никои не държи на детайлите а те правят нещата да изглеждат добре.
    Дай пример за друга толкова многоцветна и трудна емблема колкото е на Алфата от масовите модели.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Говоря в масовия случай за осакатени Алфи. Не всеки има информацията, времето и способността да си рециклира емблемката и бива запълнена, премахвана и т.н. В България никои не държи на детайлите а те правят нещата да изглеждат добре.
    Дай пример за друга толкова многоцветна и трудна емблема колкото е на Алфата от масовите модели.
    ето
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails brandCA60LYBQ.gif  
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #13

    Default

    Много преди да си купя първата си алфа това с емблемите невероятно много ме дразнеше в марката, и все още е така - наистина има и други марки с многоцветни емблеми но само на алфа емблемата се прецаква... Може би е така защото се използват евтини материали (то се вижда в цената на една нова в сравнение с тази на други марки с многоцветна емблема - една алфова е под 100 лева, тия другите са няколко пъти по толкова

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    ето
    Тия много масови в Бг бе Ваклине На колко имаш преки наблюдения от състоянието на емблемите.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тия много масови в Бг бе Ваклине На колко имаш преки наблюдения от състоянието на емблемите.
    Точно толкова е масова, колко и алфа в Америка
    А в Куба все още се возят на кадилаци от 50-60 години
    Дали са им се преебали емблемите?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •